Štvrtok, 21. september, 2017 | Meniny má Matúš

SLOVNAFT CUP: Do tretieho kola prenikla iba Podbrezová

V druhom kole bojov o Slovenský pohár sa predstavili už aj tímy z Fortuna ligy. Náš zástupca bez prekvapenia postúpil ďalej, ostatným trom zástupcom sa nedarilo podľa predstáv.

(Zdroj: zpfutbal.sk)

FK Kamenica nad Cirochou – FK Železiarne Podbrezová 0:2 (0:1)
Góly:
44. Bilić, 55. Válovčan

V Kamenici sa bolo určite na čo pozerať. Zápas proti účastníkovi Fortuna ligy prilákal rekordnú divácku kulisu o 700 ľuďoch, ktorí videli krásny futbal. Hernú prevahu mala podľa očakávaní Podbrezová, napriek tomu dala iba dva góly. Po centri Kuzmu sa presadil Bilić a v druhom polčase ho napodobnil Válovčan peknou individuálnou akciou a precíznym zakončením. Na konštrukcii domácej brány ešte dvakrát pristála lopta bez toho, aby sa dostala dnu. Domáci neskórovali a tak postupujú Horehronci do 3. kola, presne podľa očakávaní.

Bacúch – Michalovce 2:7 (0:6)
Góly:
68. Giertl, 82. Švantner – 11. a 38. Antonov, 20. Kushta, 22. Koscelník, 27. Žofčák, 37. Kavka, 89. Bragin

Najťažšieho súpera spomedzi našich regionálnych tímov dostal jednoznačne Bacúch. Nováčik V. ligy privítal doma účastníka najvyššej slovenskej ligy Michalovce, a to pred neuveriteľnou kulisou 1100 divákov. Hoci bol favorit jasný a všetko sa do bodky naplnilo, Bacúch sa bavil futbalom, skúsil si konfrontáciu proti tímu na top úrovni a atmosféra celého zápasu bola výborná. O postupujúcom rozhodol už prvý polčas, no domáci ako jediný tím zo Slovenska, ktorý čelil fortunaligistovi, dokázal proti nemu skórovať až 2 góly, čo je samo o sebe veľkým úspechom.

Poltár – Šalková 5:1 (2:1)
Góly:
12. a 66. Kulich, 45. Pařenica, 76. Farias, 82. Kamas – 8. Štulajter

Súboj tímov z rovnakej ligy mal byť vyrovnanou záležitosťou. Dokazovala to 12. minúta a stav 1:1. Hoci začala aktívnejšie Šalková, iniciatívu prebrali domáci a mohli zvýšiť na 2:1, ale opečiatkovali iba brvno. Keď neskôr Štulajter zblízka prestrelil, domáci strelili vytúžený gól, čo bol takmer zlomový moment. Úplný zlom nastal po 3. góle v 66. minúte, keď sa po chybe brankára pri odkope nemýlil Kulich. Šalková hrala potom príliš odovzdane, domáca obrana im nič nedovolila a naopak útok sa činil. Ďalšie dva góly znamenali, žiaľ, zaslúžené vypadnutie Šalkovej z ďalších bojov o Slovnaft Cup.

Belá-Dulice – Jupie Badín 4:0 (2:0)
Góly:
17. a 18. Debnár, 83. Kucej, 89. Hanek

Štvrtý účastník Slovnaft Cupu z okolia Banskej Bystrice sa predstavil proti tímu na rovnakej úrovni. Belá-Dulice patrí medzi najlepšie tímy IV. ligy skupiny sever. Jupie sa chcel revanšovať za vysokú prehru na začiatku sezóny 5:0 na pôde Tisovca. Ani tento zápas ale vôbec nešiel podľa predstáv a o výsledku do veľkej miery rozhodli dva rýchle góly Debnára. Jupie sa snažil o vyrovnanie, avšak do brány tímu z martinského okresu nepadlo nič. Nádej žila až do 83. minúty. Po góle Kuceja na 3:0 bolo rozhodnuté a posledný klinec do rakvy pridal Hanek. Do tretieho kola z našich tímov tak postupuje iba Podbrezová.

Ďalšie články z témy Futbal

Pozrite si tiež články z hlavnej témy Futbal  na sport.sme.sk
Článok je zaradený aj do ďalších tém Futbal v Trenčíne, Liga majstrov 2017/2018, Slovnaft Cup, Futbal

1. V Banskej Bystrici dnes otvorili najmodernejšiu autobusovú stanicu na Slovensku Foto 15 836
  2. Pozrite si kandidátov na poslancov BBSK za okres Banská Bystrica 1 383
  3. Novú autobusovú stanicu budeme oslavovať tri dni. Pozrite si kompletný program Foto 1 193
  4. Obnovu vojenského cintorína chcú stihnúť do veľkého výročia Foto 630
  5. Poznáme už kandidátov na poslancov BBSK za okres Brezno 617
  6. Bystricu čaká Dielo skazy. Našťastie, iba na Festivale svetla a tieňa 324
  7. Päť kandidátov na predsedu BBSK zadáva spoločne prieskum u dvoch agentúr 150
  8. FOTO: NC Terminal je tesne pred otvorením. Pozrite sa, ako vyzerajú finálne úpravy 147