Banská Bystrica získala prvé body v Lige majstrov, doma zdolala Salzburg

Hokejisti Banskej Bystrice sa prvý raz v tohtoročnej Lige majstrov tešili z víťazstva. (Autor: SITA)
Sportnet|3. sep 2017 o 00:00

Hokejisti slovenského majstra zvíťazili 5:3.

Hokejová Liga majstrov 2017/2018 - A-skupina:

HC '05 iClinic B. Bystrica (SR) - EC Red Bull Salzburg (Rak.) 5:3 (1:1, 2:0, 2:2)

Góly: 2. Martin Belluš (Bortňák, Lamper), 27. Češík (V. Mihálik), 39. Hohmann (Ďatelinka), 44. Lunter (Faille, Dame-Malka), 59. Bortňák - 12. R. Raymond, 47. Aleardi (Rauchenwald, Raffl), 55. Schiechl (Huber, Cijan)

Vylúčení: 7:9 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Tscherring (Švaj.), Staňo - Martin Jobbagy, M. Korba (všetci SR), 1913 divákov

Banská Bystrica: J. Lukáš - Kubka, Ďatelinka, Dame-Malka, Sedlák, Gélinas, V. Mihálik, J. Brejčák - Lunter, Faille, M. Bartánus - Lamper, Bortňák, Belluš - Brittain, Bubela, Hohmann - Češík, Tamáši, Róth

Salzburg: Starkbaum - Brouillette, Heinrich, Trattnig, Generous, Pallestrang, R. Raymond, Viveiros - Aleardi, Rauchenwald, Raffl - Welser, Duncan, Harris - Schiechl, Huber, Cijan - Wachter, Latusa, Baltram - Hochkofler

1.Tappara Tampere3300017:49 b
2.Wolfsburg320016:106 b
3.Salzburg4100311:153 b
4.Banská Bystrica410038:133 b

BANSKÁ BYSTRICA. Hráči Banskej Bystrice zvíťazili nad rakúskym tímom EC Red Bull Salzburg 5:3 v nedeľňajšom stretnutí základnej A-skupiny hokejovej Ligy majstrov 2017/2018. Na svoje konto si pripísali prvé body.

V predchádzajúcich troch dueloch zakaždým prehrali v riadnom hracom čase.

Banská Bystrica, za ktorú v nedeľu skórovali Martin Belluš, Matej Češík, Cason Hohmann, Mário Lunter a Dalibor Bortňák, zostáva na dne tabuľky A-skupiny.

Na svojom konte má rovnako ako Salzburg tri body, ale horšie skóre.

Tím spod Urpína má ešte matematickú šancu na prienik do play-off. V októbri odohrá dve stretnutia proti fínskemu družstvu Tappara Tampere.

Banská Bystrica - Salzburg (fotogaléria): fotogaléria

3.9.2017

Priebeh zápasu Banská Bystrica - Salzburg:

Začiatok zápasu vyšiel domácim ideálne. Už v 66. sekunde sa po peknej prihrávke od Bortňáka dostal k puku Belluš a Starkbaum inkasoval.

Banskobystričania potom nezužitkovali dobrú šancu vo vlastnom oslabení.

Neskôr nepochodili v dvoch presilovkách a v druhej z nich dokonca dostali gól - chybu defenzívy Banskej Bystrice využil obranca Raymond. Minútu pred prvou sirénou nestrhol vedenie na stranu domácich aktívny Bubela.

Zostávajúci program v skupine:

4. október 2017 Tappara Tampere - Banská Bystrica

11. október 2017 Banská Bystrica - Tappara Tampere

V 27. minúte sa domáci priaznivci dočkali druhého gólu, Češík za Starkbauma tečoval strelu Mihálika od modrej čiary - 2:1.

Tesne pred druhou prestávkou Banská Bystrica využila početnú výhodu, v ktorej Hohmann prekonal gólmana súpera - 3:1.

V úvode tretej dvadsaťminútovky kapitán Ďatelinka zastavil nájazd Harrisa na brankára Lukáša a v 44. minúte domáci skórovali v ďalšej presilovke - po úspešnom vhadzovaní vystrelil z otočky Lunter a slovenský šampión viedol presvedčivo už o tri góly 4:1.

Potom však Banskobystričania nechali súperovi príliš veľa priestoru aj času a Salzburg dvakrát skóroval - v 47. minúte Aleardi a v 55. minúte Schiechl. V závere hostia siahli k hre bez brankára a Bortňák stanovil na konečných 5:3.

Hlasy po zápase:

Vladimír Országh, tréner B. Bystrice: "Bol to veľmi dobrý zápas z oboch strán, hraný vo vysokom tempe. My sme v Salzburgu dostali štyri góly v oslabení, teraz nás oslabenia nakopli. Presadili sme sa dvakrát aj v presilovkách, a to bol najväčší rozdiel v oboch zápasoch.

Súper ukázal v závere silu, hral agresívne, tlačil sa do bránky. Viackrát nás podržal brankár Lukáš, no každý jeden hráč nechal na ľade všetko. Som rád, že sme potešili našich divákov. V Salzburgu sme vyšli naprázdno, teraz sme však ľuďom vrátili radosť z našej hry."

Matej Češík, strelec jedného gólu B. Bystrice: "Konečne sme si pripísali body a potešili našich fanúšikov, ktorí nás podporovali.

Vyšli nám presilovky a oslabenia, strelil som aj gól, čo teší, hlavne proti takémuto súperovi. Je to iné, keď hráte proti mužstvu ako je Salzburg. Bola to najlepšia previerka na ligu."

Mário Lunter, strelec jedného gólu B. Bystrice: "Som rád, že sme vyhrali, tak ako sme sľubovali. Bojovali sme, skvelo zahrali oslabenia. Aj v presilovkách sme boli úspešní, čiže bol to super výkon.

Od zápasu na zápas sa zlepšujeme, tieto duely v Lige majstrov nám dali pred domácou ligou veľa. Otvorili nám oči, bolo to rýchlejšie, o detailoch, maximálnom sústredení. Latku sme nasadili vysoko, dúfam, že ju nebudeme podliezať."

Online prenos: HC '05 iClinic Banská Bystrica - EC Red Bull Salzburg (Liga majstrov 2017/2018, hokej)

Liga majstrov Skupina A 2017/2018
03.09.2017 o 14:00
B. Bystrica
5:3
(1:1, 2:0, 2:2)
60' minúta
Ukončený
Salzburg
Prehľad
Góly a asistencie: 2. Belluš (Bortňák, Lamper), 27. Češík (Mihaík), 39. Hohmann (Ďatelinka), 44. Lunter (Faille, Dame-Malka), 59. Bortňák (bez asistencie) – 12. Raymond (bez asistencie), 47. Aleardi (Rauchenwald, Raffl), 55. Schiechl (Huber, Cijan). Rozhodca: Michael Tscherring, Peter Staňo – Martin Jobbagy, Martin Korba.
Prenos
Aj v tretej tretine sme boli svedkami gólov. Domáci vyhrávali 4:1, ale hosťom sa podarilo zápas ešte zdramatizovať a znížiť stav na 4:3. Banská Bystrica napokon dala gól do prázdnej bránky a zápas tak vyhráva pomerom 5:3! Slovenský majster tak zaznamenal prvé 3 body v Lige majstrov a vracia sa späť do hry o postup zo základnej skupiny.

Ja Vám teda ďakujem za pozornosť a prajem ešte pekný zvyšok víkendu. Zápasom Vám sprevádzal Miroslav Revaj.
Koniec zápasu.
59:54
Salzburg získava ešte buly v útočnom pásme, o osude zápasu je však už rozhodnuté.
59:39
Do konca zápasu ostávajú už len sekundy, hostia to znova skúšajú bez brankára a dostávajú sa do útočného pásma. Bystrica si tak ešte musí dať pozor.
58:54
goalBanská Bystrica dala gól!

Domáci dávajú gól do prázdnej bránky a je tak už zrejme rozhodnuté! DALIBOR BORTŇÁK zachytil puk vo svojom pásme a takmer cez celé plochu posiela puk do odkrytej bránky hostí – 5:3!
Bez asistencie.
58:45
Na bránku domácich smerovala nebezpečná strela, ale obrana domáceho tímu ho zblokovala do bezpečia a Banská Bystrica sa oslobodzuje.
58:28
importantV hre sa už pokračuje ďalej, Starkbaum ostal na striedačke a Salzburg tak hrá so 6 hráčmi!
58:28
importantOddychový čas hostí. Zrejme teraz sa hostia odhodlajú k hre bez brankára, Salzburg získava buly v útočnom pásme!
58:28
Brankár domácich Lukáš musel teraz zasahovať, s nebezpečnou strelou Heinricha si však poradil úspešne a hra je prerušená. Starkbaum zatiaľ ostáva vo svojej bránke.
58:01
Prebiehajú už posledné dve minúty tretej tretiny, skóre je aj naďalej 4:3 a hostia tak už veľa času na vyrovnanie nemajú.
57:35
Banská Bystrica teraz musí odolávať menšiemu tlaku svojho súpera, ale zvláda to úspešne a dostáva puky do bezpečia. Uvidíme, či sa domácim podarí svoje víťasztvo ubrániť.
56:58
Bubela teraz dobre zasiahol pred Aleardim a nedovolil mu zakončiť. Hosťom sa už čas pomaličky začína krátiť, uvidíme, kedy siahne Salzburg k hre bez brankára.
55:58
Domáci hrajú teraz dobre v obrane a hostí do ničoho nepúšťajú. Slovenský majster zakladá aj rýchle protiútoky, domáci sa tak z inkasovaného gólu napokon spamätali rýchlo.
55:25
Salzburgu však teraz nevyšiel rýchly prechod do útoku a zo strany hostí prišlo iba zakázané uvoľnenie. Banský Bystrica sa tak dostáva do útočného pásma.
55:00
Hostia sa tak ešte vrátili do toho zápasu a vyprodukovali ešte poriadnu drámu. Domáci si už ďalšie zaváhanie nemôžu dovoliť, zo strany hostí sa dá očakávať veľký tlak.
54:15
goalTím Salzburg práve strelil gól!
A na svete je kontaktný gól Salzburgu! Hostia sa usadili v útočnom pásme, spoza bránky domácich prišla prihrávka medzi kruhy na úplne voľného MICHAEL SCHIECHL a ten strelou švihom prekonal brankára Lukáša – 4:3!
Asistencie: Mario Huber, Alexander Cijan.
53:57
Banská Bystrica skúšala založiť ďalšiu útočnú akciu od svojich obrancov, ale puk napokon domáci opäť strácajú. Posledná tretia tretina už mieri do svojej záverečnej časti.
53:15
Domáci sa dostali do rýchleho protiútoku, napokon však v rozhodujúcej chvíli Banská Bystrica chybovala a tak sa do šance nedostala.
52:50
Po reklamnej prestávke sa do útočného pásma presunuli hostia, so slabším pokusom však brankár Lukáš problémy nemal, hru však radšej prerušil.
52:39
Hra je teraz prerušená, ohlásená je reklamná prestávka.
51:05
Puk momentálne lieta od jedného tímu k druhému, tempo je určite vysoké, ale šance nevidíme ani na jednej strane. Banská Bystrica si však aj naďalej drží svoje vedenie o dva góly.
50:05
importantHarris sa dostal do veľkej šance, ale brankár Lukáš opäť predviedol výborný zákrok! Domáci si musia na takéto situácie dávať veľký pozor.
49:50
Brankár domácich sa však teraz musel mať na pozore, Lukáš však predviedol ďalší úspešný zákrok a hru prerušil. Hostia získavajú buly v útočnom pásme.
49:07
Do obranného pásma domácich sa snažil puk dostať Schiechl, ale jeho prihrávka nebola presná a tak Banská Bystrica získava puk na svoje hokejky.
48:40
Domáci nahodili puk do útočného pásma, avšak to bolo z ich strany všetko a domáci hokejisti išli následne striedať.
48:15
K puku sa teraz dostávajú domáci hokejisti, ale nedarí sa im preniknúť do útočného pásma. Hostia sa snažia o vysoké napádanie domácich.
47:25
Hostia začínajú postupne ožívať a hrajú aktívnejšie. Do konca tretej tretiny je ešte dostať času, domáci sa musia vyvarovať chybám a nedovoliť svojmu súperovi streliť kontaktný gól.
46:46
Hosťom sa podarilo znížiť na rozdiel dvoch gólov. Salzburg sa dobre usadil v útočnom pásme, spoza bránky prišiel puk na hokejku ALEXANDRA ALEARDIHO a jeho strela zapadla do bránky domácich, zrejme ju však ešte niekto tečoval – 4:2!
Asistencia: Alexander Rauchenwald, Thomas Raffl.
46:05
Nasleduje reklamná prestávka.
45:51
Trattnig sa dostal do nájazdu na domáceho brankára Lukáša, ten však proti jeho strele zasiahol úspešne. Napokon však rozhodca signalizuje ofsajd a tak bolo toto vzrušenie zbytočné.
45:48
Hostia v plnom počte, domáci tak túto presilovku nevyužili.
45:02
Presilovka domácich sa čoskoro skončí, domáci hrajú aj naďalej aktívne v útočnom pásme, ale nemôže sa dostať k presnej strele na bránku svojho súpera.
44:20
Od modrej sa odhodlal strieľať Bartánus, ale jeho strela skončila len vedľa brány Salzburgu. Domáci však ešte ostávajú v útočnom pásme.
44:05
Banská Bystrica tak hrá opäť presilovku a má šancu na strelenie ďalšieho gólu. Hostia sa však zatiaľ bránia úspešne.
43:48
Vylúčenie v tíme EC Red Bull Salzburg (Heinrich – 2 min., držanie).
43:30
Domáci tak úspešne vstúpili do tretej tretiny a vypracovali si už slušný náskok. Dôležité je určite aj skóre, je dobre že to tam domácim dnes padá.
43:02

Druhá využitá presilovka domáceho tímu! Slovenský majster vyhral buly v útočnom pásme, po výbornej kombinácii sa k puku dostal MÁRIO LUNTNER a jeho strela z otočky padla za chrbát brankára Starkbaum – 4:1!
Asistencia: Éric Faille, Olivier Dame-Malka.
42:54
Vylúčenie v tíme EC Red Bull Salzburg (Hochkofler – 2 min., napadnutie).
42:34
Teraz musel v obrannom pásme domácich zasahovať Sedlák, čistým zákrokom však zabránil hosťom dostať sa k strele. Domáci tak ubránili aj túto situáciu.
42:17
Domáci sa teraz snažili o rýchly prechod do útočnej tretiny, ale prezentovali sa iba ofsajdom. Hostia majú však čo doháňať, domáci sa nemajú kam ponáhľať.
41:56
importantĎatelinka teraz zachránil domácich! Domáca prepadla v obrannej tretine, Harris išiel sám na brankára domácich, ale kapitán slovenského majstra stačil zasiahnuť ako posledný hráč čisto.
41:48
Hostia v plnom počte, domáci tak skrátenú presilovku nevyužili a už sa hrá klasicky 5 na 5.
41:20
Slovenský majster sa usadil v útočnom pásme, ale zatiaľ sa mu nedarí presne zakončiť. Pomaličky sa už blíži koniec aj domácej presilovky.
41:04
Domáci v plnom počte, Banská Bystrica hrá ešte skrátenú presilovku.
40:05
Posledná tretia tretina sa už naplno rozbehla, domáci majú nádejný náskok o dva góly. Momentálne sledujeme hru 4 na 4, potom bude nasledovať skrátená presilovka domácich.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Oba tímy sú už spoločne s rozhodcami zápasu prítomné na ľadovej ploche, posledná tretia tretina sa tak už čoskoro začne!
Skončila sa druhá tretina tohto zápasu, v nej sme videli až dva góly domáceho tímu a po presných zásahoch Češíka a Hohmanna domáci vyhrávajú po dvoch tretinách 3:1! Banská Bystrica dobre ubránila svoje oslabenia a konečne sa jej podarilo využiť aj presilovku. Uvidíme, čo nás čaká v poslednej tretej tretine.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:47
Vylúčenie v tíme EC Red Bull Salzburg (Duncan – 2 min., napadnutie).
39:25
V závere druhej tretiny tak hrá domáci tím oslabenie, ale zatiaľ všetko zvládajú hokejisti Bystrice úspešne a puk dostávajú do bezpečia.
39:04
Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Kubka – 2 min., držanie).
38:39

Konečne sa domácim hokejistom podarilo využiť presilovku a dostávajú sa do vedenia 3:1! Ďatelinka našiel presnou prihrávkou CASONA HOHMANNA a ten úspešnou strelou prekonal brankára hostí.
Asistencia: Ivan Ďatelinka.
38:12
Teraz navyše hostia zaútočili aj v oslabení a Sedlák musel hasiť túto situáciu. Domáci napokon puk získavajú a opäť vyrážajú do útočného pásma.
37:50
Salzburg sa však bráni v oslabení úspešne a opäť vyhadzuje puky do bezpečia. Domáci sa držia v útočnom pásme, ale k strelám sa nedostávajú.
37:10
Teraz tak môžu zaútočiť domáci hokejisti, ich presilovka je už v plnom prúde. Tento útok slovenského majstra však prerušuje ofsajd.
36:57
Vylúčenie v tíme EC Red Bull Salzburg (Hochkofler – 2 min., podrazenie).
36:43
Domáci v plnom počte, ani túto presilovku tak hostia nevyužili, k puku sa už dostáva Banská Bystrica.
36:18
Puk získal na svoju hokejku Raffl, jeho strelu dokázal brankár domácich Lukáš vyraziť do bezpečia a presilovka hostí sa už pomaličky končí.
35:49
Ani teraz sa hosťom v presilovke nedarí a Lamper vyhadzuje ďalší puk do bezpečia. Lukáš už síce v tejto presilovke hostí zasahovať musel, ale nejednalo sa o žiadny ťažký zákrok.
35:00
Slovenský majster sa tak opäť bude musieť po krátkej dobe brániť v oslabení, Kubka vyhadzuje puk do bezpečia a získava pre svoj tím cenné sekundy.
34:43
Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Mihalik – 2 min., držanie).
34:43
34:11
Domáci v plnom počte, Banská Bystrica tak úspešne ubránila aj toto oslabenie.
33:50
Stále sa hosťom nedarí usadiť sa v útočnom pásme a domáci tak prečkali aj ďalšie nebezpečné sekundy. Presilovka Salzburgu sa už pomaličky bude končiť.
33:15
Banská Bystrica vyhadzuje ďalší puk do bezpečia, hostia sa zatiaľ v tejto presilovke len hľadajú. Uvidíme, či domáci napokon ubránia aj toto oslabenie.
32:50
Lukáš teraz musel zasahovať v bránke domácich, včas sa presunul ku pravej tyčke a puk vyrazil do bezpečia. Zatiaľ pôsobí domáci brankár veľmi isto a je oporou svojho tímu.
32:20
Domáci sa tak pre zmenu budú musieť brániť v oslabení, zatiaľ to však zvládajú a obrana Bystrice vyhadzuje puk do bezpečia.
32:11
Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Faille – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).
32:10
Salzburg sa dostal do prečíslenia a následne prišla a strela na domácu bránku, obrana Bystrice však úspešne zasiahla a puk dostala do bezpečia.
31:59
Hostia v plnom počte, domáci tak nevyužili ani túto presilovku.
31:30
Na túto strelu už brankár hostí Starkbaum musel reagovať, puk napokon dostal do bezpečia a Salzburg sa oslobodzuje.
30:55
K strele od modrej sa dostal Bubela, ale obrana hostí dokázala jeho strelu zblokovať. Domáci však ešte držia útočné pásmo.
30:15
Banská Bystrica môže navýšiť svoj tlak v presilovke, Salzburg však teraz vyhadzuje puk do bezpečia a Lukáš rozohráva puk na svojich spoluhráčov.
29:59
Vylúčenie v tíme EC Red Bull Salzburg (Heinrich – 2 min., hákovanie).
29:35
Domáci hrajú teraz v útočnom pásme veľmi aktívne, hosťom neostáva nič iné ako sa len úspešne brániť. Slovenskému majstrovi tak zatiaľ druhá tretina vychádza.
28:41
Hrá sa už v plnom počte, domáci aj naďalej vyhrávajú 2:1 a momentálne sú pri puku hokejisti Banskej Bystrice. Salzburg sa momentálne bráni vo svojom pásme.
27:30
Salzburg je pri puku a snaží sa o prienik do útočného pásma, avšak cez pozornú obranu domácich prejsť nedokážu.
26:50
Vylučovala sa na oboch stranách a tak sledujeme hru 4 na 4. Domáci vyrazili do rýchleho protiútoku ale zakončenie z domácich hokejok skončilo len na zadnom mantinely.
26:41
Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Gabor – 2 min., napadnutie).
Vylúčenie v tíme EC Red Bull Salzburg (Brouillette – 2 min., sekanie).
26:35
Domáci tak vstupujú do druhej tretiny úspešnejšie a dokázali navyše aj prerušiť menší tlak svojho dnešného súpera. Uvidíme, čo nám prinesie zvyšok tejto tretiny.
26:01

Slovenský celok sa znova vracia do vedenia o jeden gól! Domáci sa usadili v útočnom pásme, Mihalík nahodil puk od modrej čiary pred bránku hostí a MATEJ ČEŠÍK ho aj so šťastím tečoval do siete – 2:1!
Asistencia: Vladimír Mihalík.
25:35
Hra sa však presunie teraz do útočného pásma domácich, Starkbaum hru radšej prerušil po strele jedného z domácich hokejistov.
25:15
Salzburg zatiaľ páli v druhej tretine častejšie a Lukáš mal opäť plné ruky práce. Hru radšej prerušil a tak hostia ešte v útočnom pásme ostanú.
24:05
Lukáš však musel zasahovať po zaváhaní domácich, puk však vyrazil do bezpečia a tak sa nič nebezpečného nekonalo. Pri puku sú teraz domáci hokejisti.
23:35
O puk teraz museli oba tímy pre zmenu bojovať za bránkou domácich, napokon ho získali hokejisti domáceho tímu a oba tímy odišli striedať.
22:50
Oba tímy teraz bojujú o puk v strednom pásme, tempo hry začína mierne opadať. Obaja brankári však v druhej tretine už mali práce viac než dosť.
22:20
Domácemu mužstvo sa teraz takisto podarilo zakonči, Češíkovu slabšiu strelu napokon Starkbaum podržal a hra je tak prerušená. Vhadzovať sa bude v útočnom pásme slovenského majstra.
21:47
Na bránu domácich smerovala ďalšia nebezpečná strela, ale aj teraz dokázal Lukáš puk vyraziť do bezpečia. Salzburg teraz hneď niekoľko krát pohrozil, domáci však všetko ustáli.
21:35
Brankár domácich Lukáš sa teraz musel mať na pozore, dokázal však nebezpečný puk skrotiť a hostia tak ešte ostanú v útočnom pásme.
21:15
Od úvodu tejto tretiny sledujeme rýchly hokej na oboch stranách, uvidíme, kedy opäť príde nejaká zaujímavá príležitosť na jednej či druhej strane.
20:40
V obrannom pásme hostí sa strelou prezentoval Ďatelinka, strela domáceho útočníka však bola nepresná a brankára Salzburgu nezamestnala.
20:05
Druhá tretina tohto zápasu sa už naplno rozbehla, buly vyhralo domáce mužstvo, tak ako aj v prvej tretine.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Oba tímy sú už spoločne s rozhodcami zápasu prítomné na ľadovej ploche, druhá tretina tohto zápasu sa tak čoskoro začne!
Prvá tretina tohto zápasu sa skončila, stav je 1:1! Domáci začali tento zápas aktívne a už v 2. minúte otvoril skóre zápasu Bortňák. Potom však prišla v 12. minúte smolná situácia, keď Raymond vyrovnal vo vlastnom oslabení na 1:1! Celkovo sme sledovali v prvej tretine zaujímavý hokej, uvidíme, čo nám ponúkne druhá tretina.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:40
Hra sa odohráva v strednom pásme, zrejme sa už nič zaujímavého v prvej tretine nestane.
19:01
Prebieha posledná minúta prvej tretiny!
18:55
importantBubela našiel skvelou prihrávkou pred bránkou Belluša, tomu však puk v rozhodujúcej chvíli skĺzol z hokejky a tak nedokázal pri tyčke správne zakončiť!
18:45
V závere prvej tretiny sú domáci veľmi aktívne a držia sa v tretine Salzburgu. Uvidíme, či príde ešte nejaká zaujímavá situácia.
17:55
Hostia v plnom počte, ani domáci tak presilovku nevyužili.
17:30
Až teraz sa im však podarilo vystreliť na bránku hostí, Starkbaum však dobre zasiahol proti strele Brejčáka od modrej. Presilovka domácich sa čoskoro skončí.
16:36
Domáci v plnom počte, začína sa tak ich skrátená presilovka. Banská Bystrica sa už usadila v útočnom pásme.
16:05
Sledujeme tak hru 4 na 4 a po nej príde skrátená presilovka domácich hokejistov. Uvidíme, čo nám prinesie táto situácia.
15:55
Vylúčenie v tíme EC Red Bull Salzburg (Raffl – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).
15:49
Domáci Malka zachytil prihrávku hostí a puk vyhadzuje do bezpečia. Banská Bystrica tak aj naďalej odoláva úspešne.
15:15
Salzburgu sa nedarí dostať sa do útočného pásma, slovenský majster toto oslabenie bráni zatiaľ úspešne a svojho súpera do ničoho nepúšťa.
14:55
Lukáš musel teraz vyrážať strelu hosťujúcich hokejistov, následne Mihalík puk upratal do bezpečia. Hostia tak musia zakladať ďalší útok spoza svojej bránky.
14:36
Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Kubka – 2 min., hákovanie).
14:02
Barani sa teraz dlho držali v útočnom pásme, avšak Lamperovi nevyšla jeho individuálna akcia a puk napokon stráca. Domáci sa tak teraz musia vrátiť späť do svojho pásma.
13:20
A nasleduje ďalšia reklamná prestávka, po ktorej sa bude vhadzovať v útočnom pásme domácich hokejistov.
13:15
Slovenský majster hrá však teraz veľmi aktívne a brankár hostí musel zasiahnuť pri strele od modrej. Domáci ešte ostávajú v útočnom pásme.
12:00
Domáci v plnom počte. Hostia zahrali toto oslabenie výborne a zaznamenali v ňom vyrovnávajúci gól.
11:45
Domáci hokejisti ešte hrajú presilovku, držia sa v útočnom pásme, ale k strelám sa nedostávajú. Zrejme ani táto presilovka Banskej Bystrice úspešná nebude.
11:12
Tak to je nepríjemná situácia. Domáci hrali v presilovke veľmi aktívne, avšak teraz sa dopustili veľkej chyby v obrane a hostia skórujú v oslabení! ROBER RAYMOND sa dostal k puku a úspešnou strelou vyrovnáva na 1:1!
10:35
Brankár hostí sa teraz musel mať na pozore, do modrej musel vyrážať hneď dve nebezpečné strely, ale poradil si výborne a domáci tak ani teraz gól v presilovke nedosiahli.
10:12
Domáci hrajú v krátkom slede ďalšiu presilovku, Gábor pálil na bránu hostí, ale Starkbaum zblokoval puk do bezpečia.
10:00
Vylúčenie v tíme EC Red Bull Salzburg (Brouillette – 2 min., podrazenie).
09:35
Po ubránenej presilovky domácich sa k puku dostávajú hostia a snažia sa usadiť v útočnom pásme. Banská Bystrica však dobre bráni svoje pásmo a hostí k ničomu nepúšťa.
09:17
Hostia v plnom počte. Ani domáci hokejisti tak svoju prvú presilovku v tomto zápase nevyužili.
09:00
Hohmann nakorčuloval pred bránku hostí, ale nevyšlo mu jeho zakončenie a hostia jeho strelu zblokovali do bezpečia. Čas v presilovke sa už domácim kráti.
08:40
K puku sa dostal Ďatelinka, jeho strela však bola nepresná a skončila len vedľa bránky. Banská Bystrica však ešte zostáva v útočnom pásme.
08:17
Zatiaľ sa však domácim v presilovke nedarí, Gabor skúšal dostať puk pred bránku hostí, ale Salzburg opäť vyhadzuje puk do bezpečia.
07:25
Prvú presilovku v tomto zápase tak získavajú aj domáci, ich dnešný súper však hneď v jej úvode vyhadzuje puk do bezpečia.
07:17
Vylúčenie v tíme EC Red Bull Salzburg (Generous – 2 min., podrazenie).
06:35
Aj tento útok hostí sa končí ofsajdom a hra sa presunie do útočného pásma. Domáci sa ubránili oslabeniu úspešne a môžu skúsiť zaútočiť.
06:21
Nasleduje reklamná prestávka, oba tímy tak získavajú nejaké tie sekundičky na oddych.
06:21
Domáci v plnom počte. Hostia tak svoju prvú presilovku nevyužili.
05:23
importantBanská Bystrica mala šancu aj v oslabení! Brittain sa dostal k puku, dostal sa až pred brankára hostí Starkbauma, ale prekonať ho už nedokázal.
05:10
Teraz musel zasahovať pri strele brankár Lukáš, ale včas vytasil svoj pravý betón a puk vyrazil do bezpečia. Domáci aj v oslabení vyrážajú do rýchleho útoku.
05:00
Domáci teraz musia čeliť presilovke svojho dnešného súpera, zatiaľ sa však Salzburg k ohrozeniu brány nedostal, hokejisti domáceho tímu navyše vyhadzujú puk do bezpečia.
04:21
Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Ďatelinka – 2 min., podrazenie).
03:45
Banská Bystrica podnikla rýchly výpad do útočného pásma, puk bol napokon zrazený do rohu klziska a tak sa Starkbaum teraz do nebezpečenstva nedostal.
03:15
Tento útok hostí je prerušený, Pallestrang sa ocitol v ofsajde. Hra sa tak presúva do stredného pásma, čo domácim hokejistom určite vyhovuje.
02:55
Salzburg sa snaží o rýchly odpoveď a usadil sa aj s pukom v útočnom pásme. Domáci však svojho dnešného súpera k ničomu nepúšťajú a Lukáš v bránke domácich zatiaľ zasahovať nemusel.
01:45
Presne toto domáci celok potreboval, streliť rýchly gól a dostať sa na koňa. Banská Bystrica vôbec po prvý krát v Lige majstorv strieľa v zápase úvodný gól.
01:06

Je tu rýchly gól domácich hokejistov! Banská Bystrica sa presunula do útočného pásma, Bortňák našiel skvelou zadnou prihrávkou MARTINA BELLUŠA a ten krásnou strelou z prvej k pravej tyčke otvára skóre tohto zápasu – 1:0!
Asistencia: Dalibor Bortňák, Patrik Lamper
00:35
Zatiaľ sú pri puku aj naďalej domáci hokejisti, momentálne však kombinujú v strednom pásme.
00:05
Prvá tretina tohto zápasu sa už naplno rozbehla, buly vyhrali domáci hokejisti a snažia sa o prechod do útočnej tretiny.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Oba tímy sú už spoločne s rozhodcami zápasu prítomné na ľadovej ploche, zápas sa tak už čoskoro začne!
Príjemné hokejové popoludnie prajem všetkým, ktorí klikli na tento online textový prenos a nasledujúce chvíle strávia aj jeho sledovaním. Do začiatku zápasu medzi mužstvami Banskej Bystrice a Salzburgu už veľa času neostáva, zatiaľ si môžte prezrieť zostavy oboch mužstiev. Zápas z pozície rozhodcov povedú páni Michael Tscherring, Peter Staňo – Martin Jobbagy, Martin Korba. Ako som už avizoval, pre oba tímy ide o dôležité stretnutie, ak ešte pomýšľajú na postup zo skupiny. Domáci ešte v tejto súťaži nebodovali a určite by to dnes najradšej zmenili. Na Zimnom štadióne v Banskej Bystrici je už všetko pripravené, čaká sa už len na príchod oboch mužstiev a rozhodcov zápasu.
Úvodné zostavy:

HC 05 iClinic Banská Bystrica: Lukáš (Lassila) – Kubka, Lunter, Belluš, Sedlák, Gélinas, Brittain, Brejčák, Gabor – Faille, Ďatelinka, Bartánus – Dame-Malka, Lamper, Bortňák – Bubela, Mihalík, Hohmann – Češík, Tamáši, Róth

EC Red Bull Salzburg: Starkbaum (Gracnar) – Raffl, Rauchenwald, Generous, Duncan, Pallestrang, Cijan, Wacher, Latusa – Aleardi, Brouillette, Heinrich – Welser, Harris, Trattnig – Schiechl, Raymond, Huber – Hochkofler, Viveiros, Baltram

Rozhodca: Michael Tscherring, Peter Staňo – Martin Jobbagy, Martin Korba
Vítam všetkých priaznivcov hokeja pri sledovaní tohto online textového prenosu. V ňom sa spoločne zameriame na stretnutie, v ktorom proti sebe nastúpia mužstvá HC 05 iClinic Banská Bystrica a EC Red Bull Salzburg. Zápas a tak aj tento prenos sa začína o 14:00, z pozície komentátora Vám ho prinesie Miroslav Revaj.

Od Piatka pokračujú aj zápasy hokejovej Ligy majstrov. Do hry sa dnes dostane aj náš majster – HC 05 iClinic Banská Bystrica. V rámci skupiny A čaká slovenský celok druhý domáci zápas a určite sa v ňom pokúsi zabojovať o prvé body.

HC 05 iClinic Banská Bystrica:
Nášmu zástupcovi v tejto súťaži sa zatiaľ vôbec nedarí. Dopláca na nevyužité presilovky a šance. Z 3 odohratých zápasoch nezískal ani bod a tak mu patrí spoločne s nelichotivým skóre 3:10 posledné miesto v základnej skupine A. V poslednom zápase sa Banská Bystrica predstavila na domácom ľade a zápas s Wolfsburgom prehrala tesne 0:1!

EC Red Bull Salzburg:
Rakúsky celok je na tom o niečo lepšie, pretože z 3 odohraných zápasoch má na svojom konte 3 body za 1 víťazstvo a to práve proti svojmu dnešnému súperovi. V poslednom zápase sa Salzburg predstavila na ľade lídra skupiny Tappary a podľahol fínskemu celku 2:4!

Favorit:
Pre oba tímy je toto veľmi dôležitý zápas. Salzburg v prvom zápase jednoznačne rozstrieľal nášho majstra 5:0 a spoločne aj s tabuľkovým postavením stavia do úlohy favorita práve toto mužstvo. Nám tak ostáva dúfať, že Bystrica predvedie lepší výkon a pokúsia sa zabojovať o prvé body v tejto súťaži.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 14:00.

Domov»Hokej»Ďalšie súťaže»Liga majstrov»Banská Bystrica získala prvé body v Lige majstrov, doma zdolala Salzburg