Barani v úvodnom kole novej sezóny podľahli Nitre až po predĺžení

K víťazstvu chýbalo iba 90 sekúnd.

Momentka zo zápasu.Momentka zo zápasu. (Zdroj: SITA)

Pred úvodným buly, ktoré vhodil tréner reprezentácie Craig Ramsay, si domáci pripomenuli krásne chvíle z minulej sezóny pri odhalenej majstrovskej zástave, so Surovým, Handzušom i Zedníkom. Vtedy zdolali Nitranov v rozhodujúcom finálovom zápase 6:2, no tentoraz sa so súperom oveľa viac natrápili. Po dvoch tretinách prehrávali 0:1 po góle Lucianiho v 38. minúte po presnej strele k žrdi a mali o čom v prestávke rozmýšľať.

Len občas sa dostali do typickej, agresívnej a nátlakovej hry, v 2. tretine im navyše ubrali sily tri vylúčenia. Nitrania sa presadzovali im vlastnou kombinačnou súhrou, často súpera prekorčuľovali, čo však na oboch stranách chýbalo, bolo presnejšie zakončenie. Šancí sa zrodilo dostatok, aj tvrdých striel, s ktorými si obaja brankári vždy, okrem gólu kanadskej posily Lucianiho, poradili. V 6. minúte trafil Ručkay žrď, v 33. Bartánus spálil samostatný nájazd, v 38. zasa Brejčák nevyužil veľkú šancu na vyrovnanie a nedotlačil puk do siete.

V tretej tretine sa obraz hry príliš nezmenil. V 44. minúte Mikúš skóre nezvýšil, streleckú parketu nevyužil a bránku netrafil. Aj Luciani v 45. minúte po chybe domácej defenzívy mal gól na hokejke a prinútil Lassilu k zákroku. V 48. minúte Gabor nepremenil klasický samostatný nájazd, Hartzell v bránke zachoval pokoj a bolo otázne, či sa vôbec nájde niekto z "baranov", kto ho prekoná. V 53. minúte po chybe Šilleho sa domáci predsa len dočkali, v nájazde vyrovnal Brittain a mali blízko aj k ďalšiemu gólu, keď od 54. minúty si zahrali 86-sekundovú presilovku štyroch na troch. V 56. minúte Krištof vyskočil z trestnej lavice, stihol aj zblízka vystreliť a vyskúšať postreh Lassilu. Zdanlivé rozuzlenie padlo v 59. minúte, pri prečíslení si Kubka zvolil strelu a trafil presne pod žrď. "Corgoni" však hneď po 20 sekundách vyrovnali vďaka Blackwaterovi a muselo sa predlžovať.

V 62. minúte po prečíslení a spolupráci s Blackwaterom sa rútil sám na bránku Luciani a rozhodol o dvoch bodoch pre hostí.

HC'05 iClinic Banská Bystrica - HK Nitra 2:3 pp (0:0, 0:1, 2:1 - 0:1)
Góly:
53. Brittain, 59. Kubka (Lamper) - 38. Luciani (Šiška, Krištof), 59. Blackwater (Luciani), 62. Luciani (Blackwater).
HC'05 iClinic Banská Bystrica: Lassila - Dame-Malka, Sedlák, Kubka, Ďatelinka, Gélinas, Mihálik, Brejčák - Lunter, Faille, Bartánus - Lamper, Bortňák, Belluš - Hohmann, Bubela, Brittain - Tamáši, Češík, Gabor

Vladimír Országh, tréner Banskej Bystrice: "Začiatok bol celkom dobrý, boli sme aktívni, naopak, druhá tretina bola z našej strany veľmi zlá. Súper začal korčuľovať, my sme strácali puky na červenej čiare, mali sme ďaleko na striedačku, nemohli sme striedať. Plynuli z toho naše fauly, šancu sme si však udržali, no v samom závere by sa nám nemalo stávať, že takúto šancu zahodíme. Prehrali sme ako mužstvo, zápas nám odhalil ďalšie rezervy, je čo zlepšovať, čaká na nás veľa roboty."