Piatok, 19. august, 2022 | Meniny má Lýdia

Podružné derby vo fantastickej atmosfére ovládli barani

Detve neumožnili streliť ani gól.

(Zdroj: TASR)

V Detve sa pred fantastickou kulisou začalo stretnutie hneď zostra, keď sa v prvej minúte v obrovskej šanci ocitol Mário Lunter, no ten strelou z bezprostrednej blízkosti Adama Nagya neprekonal. Banská Bystrica mala v úvodných minútach viacej z hry. Do ďalšej šance sa dostal Faille, ktorý takmer prekonal Adama Nagya, no brankár Detvy predviedol fantastický zákrok. Detva sa do prvej šance dostala v deviatej minúte, keď po prihrávke Videlku vystrelil Fekiač, ale vychladnutý Lukáš sa prezentoval veľmi dôležitým zákrokom. V prvej tretine pokračoval zaujímavý hokej, dobrú šancu si vypracoval Tomáš Surový, ktorý spomedzi kruhov vystrelil z prvej. Domáci sa nenechali zahanbiť a o pár minút neskôr kontrovali strelou Halása, ktorý sa dostal do úniku, no ani on skóre stretnutia otvoriť nedokázal a tak sa do kabín išlo za stavu 0:0.

SkryťVypnúť reklamu

Druhá tretina sa začala opatrne, keď obidve mužstvá vyrukovali s defenzívnou taktikou. Po vlažných úvodných piatich minútach sa však hra opäť zrýchlila a Banskej Bystrici sa podarilo otvoriť skóre stretnutia, keď sa krásnou strelou presadil Guillaume Gélinas. Detva sa ihneď po inkasovaní vrhla do útoku, no Lukáš dokázal pokryť šance domácich. V 34. minúte sa vo fantastickej pozícii ocitol Sládok, jeho pokus skončil za chrbtom Lukáša, no jeden z obrancov hostí ho dokázal pohotovo odstreliť z čiary. O pár minút neskôr sa do šance dostal Ščurko, no ani ten nedokázal prekonať fantasticky chytajúceho brankára hostí.

V tretej tretine sa začal hrať veľmi opatrný hokej a ani jedno z mužstiev sa nedostávalo do šancí. Z mála príležitostí napokon ťažili hostia, ktorí sa presadili najprv v 46. minúte, keď rýchlu útočnú akciu ukončil gólom Ján Brejčák. O pár minút neskôr spečatil triumf "baranov" Patrik Lamper.

HC 07 Orin Detva - HC ‘05 iClinic Banská Bystrica 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)
Góly: 30.G. Gélinas, 46. J. Brejčák (T. Surový, Sedlák), 54. Lamper (Bortňák)
Banská Bystrica: J. Lukáš - Kubka, I. Ďatelinka, Sedlák, J. Brejčák, Dame-Malka, V. Mihálik, G. Gélinas - M. Lunter, T. Surový, Faille - Lamper, Bortňák, M. Bartánus - Hohmann, Bubela, Brittain - Andrisík, Češík, Belluš - Gabor

Vladimír Országh, tréner Banskej Bystrice: "Myslím si, že sme videli hlavne bojovné stretnutie. Prvú tretinu sme mali slabšiu, súper korčuloval a napádal nás. V druhej tretine sme sa výrazne zlepšili a začali sme hrať to, čo sme chceli. Začali sme lepšie korčulovať a dohrávať súboje, boli sme silní na puku, no vytvorili sme si len jednogólový náskok. Domáci stále hrozili s protiútokov. V tretej tretine sme zvýšili vedenie a záver stretnutia sme si už ustrážili a viac-menej sme sa sústredili na to, aby sme neinkasovali. Chcel by som vyzdvihnúť naozaj fantastickú atmosféru, ktorá panovala počas celého stretnutia."