Pondelok, 23. október, 2017 | Meniny má Alojzia

Podbrezová znovu vybojovala 3 body. Dukla sa až do konca trápila s posledným tímom tabuľky

B-čko železiarov vybojovalo bod proti Interu.

Hladký priebeh zápasu sa nekonal. Posledný tím tabuľky dokázal Bystričanov poriadne potrápiť.(Zdroj: IL. FOTO: VIKTOR HÁBER)

FK Železiarne Podbrezová - FK Senica 1:0 (1:0)

V prvom polčase dominovala na ihrisku Podbrezová, ktorá sa ujala rýchlo vedenia. V desiatej minúte aktívny Leško poslal z ľavej strany center do pokutového územia, kde sa medzi stopérmi presadil hlavou Rendla – 1:0. Hostia pohrozili iba Vaščákom z priameho kopu z asi 25 metrov. Lopta však plachtila vedľa Kuciakovej bránky. Domáci naďalej pokračovali v útočnej hre a vytvorili si niekoľko vyložených šancí. Leško zakončoval z rohu päťky, ale sám pred gólmanom Plachom neuspel. Z väčšej vzdialenosti to vyskúšal dobrou strelou Kopičár a poriadne natiahol senického brankára. Leško potom iba tesne minul priestor žrdí po chybe v defenzíve súpera. Po polhodine hry tento futbalista z priameho kopu neservíroval loptu na hlavu Rendlu, ktorý mieril tesne vedľa. Spolupráca týchto dvoch hráčov mohla priniesť ovocie ešte pred prestávkou ak by Rendla v šestnástke po zaseknutí Podhorina presnejšie zakončoval.

Až po zmene strán Seničania ožili. V úvode druhého dejstva mohli vyrovnať. Z pravej strany totiž putovala dlhá lopta na hlavu Romula a Kuciak musel vytiahnuť bravúrny zákrok. Ďalšiu príležitosť pripravil tomuto futbalistovi striedajúci Kováč, ale senický legionár z prvej z asi 15 metrov nevyslal prudkú strelu, takže gólman Železiarov si poradil. Tieto dve výstrahy zobrali Podbrezovčania vážne a osmelili sa smerom dopredu. Nebezpečná bola dorážka Rendlu, chýbala jej iba lepšia presnosť a neskôr po centri Leška Rendla natiahol dobre nohu, no loptu taktiež poslal vedľa bránky. Leškov center našiel v šestnástke aj Kostelného, ten pre zmenu hlavou mieril mimo žrde. Premárnené príležitostí mohli domácich mrzieť, pretože v 73. minúte zakončoval Šefčík spoza šestnástky volejom presne k žrdi, Kuciak sa poriadne natiahol a podržal svoj tím. V závere sa Seničania k tlaku nedostali, naopak mohli inkasovať. Po pravačke Šefčíka zasahoval Plach a Leško z priameho kopu poslal loptu meter vedľa ľavej žrde.

Gól: 10. Rendla
Podbrezová: M. Kuciak - M. Turňa, Krivák, Kostelný, L. Djordjevič - Jedinák (62. Blahút), Baéz, Kopičár, D. Leško (90.+ Káčerík) - Bernadina (79. M. Mikuš) - Rendla

FK Železiarne Podbrezová B - FK Inter Bratislava 1:1 (0:1)

Vo vyrovnanom súboji sa už v úvodných minútach mohla dostať k otvoreniu skóre Podbrezová. Válovčan číhal na rozohrávku súpera a aj ju zachytil, proti gólmanovi súpera však nepochodil ani on, ani Blahút s dorážkou. Potom sa juniori mali na pozore, keďže strieľaný center dopadol na Lukáčovo brvno, našťastie pre domácich riešil situáciu dobre postavený Magda. V 20. minúte už ale Lukáč musel vyťahovať loptu zo svojej siete. Šancu si vypracoval hosťujúci Šulc a brankárovi uštedril jasličkový gól. Inter mohol hneď na to viesť už 2:0, ale Petrášov volej z hranice bieleho bodu presný nebol. Na druhej strane sa na strelu pri vzdialenejšej žrdi naťahoval Kupčík, avšak ani jeho pokus sa do brány nezmestil. V druhom polčase nebolo ukázanej veľa futbalovej krásy, avšak B-čko dokázalo vyrovnať, keď sa veľmi peknou strelou k žrdi z hranice veľkého vápna prezentoval Haščák a na tabuli svietilo 1:1. V úplnom závere zápasu si mohli Bratislavčania prinavrátiť vedenie, avšak Štrbov pokus skončil iba na brvne a body sa delili.

Góly: 60. Haščák - 20. Šulc
Podbrezová B: Lukáč – Migaľa, Kupčík, Magda, Kuc, Haščák, Káčerík (88. Garaj), Válovčan (74. Lukáčik), Kuzma, Blahút (83. Bellay), Marchuk

MFK Dukla Banská Bystrica - MFK Detva 3:2 (1:2)

Prvý proti poslednému. Karty boli rozdané, avšak napriek tomu akoby ich niekto zle zamiešal. Hostia sa hneď pri prvej štandardke dostali k strele spoza 16-ky a nešťastný odraz znamenal gól. Duklu to nezlomilo a už o 30 sekúnd na to taktiež strelou z diaľky vyrovnával Snitka. Už o 9 minút však prišlo ďalšie prekvapenie a po nedôraze Ďurča v zadných radoch a jeho zle vyrazenej lopte sa k strele dostal súper a bolo 1:2. Zlý vstup do zápasu poznačil výkon Dukly na celých 90 minút. Detva sa dostala do vedenia a chcela to uhrať už najmä na defenzívu. Zlomiť ju mohol Kostúrik, v samostatnom nájazde ho však vychytal Panić. Nasledovali už iba sporadické šance a tak tomu bolo aj v druhom polčase. Vyrovnávať opäť mohol Kostúrik a vzápätí aj Výlupok, avšak muška obidvoch hráčov nebola presná. Detva to skúšala rýchlymi brejkmi zo zabezpečenej defenzívy a Bíreš musel dobrými zákrokmi vzadu likvidovať ich pokusy. Bystričania ale neskladali zbrane a napokon im to prinieslo odmenu. V priebehu troch minút v závere sa hlavou presadil Savić po dobrých centroch z pravej strany. Panić bol proti nim bezmocný a domáci tak v rýchlom slede otočili skóre. Hoci Dukla nepredviedla ideálny výkon, tréner Juračka bol spokojný aspoň so ziskom plného počtu bodov.

Góly: 4. Snitka, 80. a 82. Savić – 3. Suslov, 13. Rapčan
Dukla BB: Ďurčo – Daniel (68. Valent), Tóth, Laksik, Kostúrik, Kolláti (53. Výlupok), Ševčík, Kollár (70. Urgela), Snitka, Bíreš, Savić

Ďalšie články z témy Futbal

Pozrite si tiež články z hlavnej témy Futbal  na sport.sme.sk
Článok je zaradený aj do ďalších tém Futbal v Trenčíne, Liga majstrov 2017/2018, Futbal

1. Mužov, ktorí lúpili vo Valaskej, obvinili 786
  2. Bystrica má druhú vicemiss 552
  3. Žlté piesky dnes ožili. Skákali tu mladí talentovaní skokani Foto 302
  4. Podľa posledného prieskumu by Ján Lunter získal vyše 50 percent 263
  5. Meteorológovia varujú pred dažďom aj vetrom. Na horách môže aj zasnežiť 212
  6. Od postavenia prvej turistickej chaty pri Kráľovej studni uplynulo 90 rokov Foto 119
  7. Kotleba by chcel rušiť Divadlo Štúdio tanca 73
  8. Aktuálne: Na R1 blízko McDonaldu sa zrazili tri autá a kamión, hlásia jedno zranenie 70
  9. ​​​​​​​Kotlebova dymová clona 62
  10. Finále Miss Universe už o dva dni. Palce budeme držať trom kráskam z Banskej Bystrice Foto 60