Pondelok, 24. september, 2018 | Meniny má Ľuboš, Ľubor

Podbrezová znovu vybojovala 3 body. Dukla sa až do konca trápila s posledným tímom tabuľky

B-čko železiarov vybojovalo bod proti Interu.

Hladký priebeh zápasu sa nekonal. Posledný tím tabuľky dokázal Bystričanov poriadne potrápiť.(Zdroj: IL. FOTO: VIKTOR HÁBER)

FK Železiarne Podbrezová - FK Senica 1:0 (1:0)

V prvom polčase dominovala na ihrisku Podbrezová, ktorá sa ujala rýchlo vedenia. V desiatej minúte aktívny Leško poslal z ľavej strany center do pokutového územia, kde sa medzi stopérmi presadil hlavou Rendla – 1:0. Hostia pohrozili iba Vaščákom z priameho kopu z asi 25 metrov. Lopta však plachtila vedľa Kuciakovej bránky. Domáci naďalej pokračovali v útočnej hre a vytvorili si niekoľko vyložených šancí. Leško zakončoval z rohu päťky, ale sám pred gólmanom Plachom neuspel. Z väčšej vzdialenosti to vyskúšal dobrou strelou Kopičár a poriadne natiahol senického brankára. Leško potom iba tesne minul priestor žrdí po chybe v defenzíve súpera. Po polhodine hry tento futbalista z priameho kopu neservíroval loptu na hlavu Rendlu, ktorý mieril tesne vedľa. Spolupráca týchto dvoch hráčov mohla priniesť ovocie ešte pred prestávkou ak by Rendla v šestnástke po zaseknutí Podhorina presnejšie zakončoval.

Až po zmene strán Seničania ožili. V úvode druhého dejstva mohli vyrovnať. Z pravej strany totiž putovala dlhá lopta na hlavu Romula a Kuciak musel vytiahnuť bravúrny zákrok. Ďalšiu príležitosť pripravil tomuto futbalistovi striedajúci Kováč, ale senický legionár z prvej z asi 15 metrov nevyslal prudkú strelu, takže gólman Železiarov si poradil. Tieto dve výstrahy zobrali Podbrezovčania vážne a osmelili sa smerom dopredu. Nebezpečná bola dorážka Rendlu, chýbala jej iba lepšia presnosť a neskôr po centri Leška Rendla natiahol dobre nohu, no loptu taktiež poslal vedľa bránky. Leškov center našiel v šestnástke aj Kostelného, ten pre zmenu hlavou mieril mimo žrde. Premárnené príležitostí mohli domácich mrzieť, pretože v 73. minúte zakončoval Šefčík spoza šestnástky volejom presne k žrdi, Kuciak sa poriadne natiahol a podržal svoj tím. V závere sa Seničania k tlaku nedostali, naopak mohli inkasovať. Po pravačke Šefčíka zasahoval Plach a Leško z priameho kopu poslal loptu meter vedľa ľavej žrde.

Gól: 10. Rendla
Podbrezová: M. Kuciak - M. Turňa, Krivák, Kostelný, L. Djordjevič - Jedinák (62. Blahút), Baéz, Kopičár, D. Leško (90.+ Káčerík) - Bernadina (79. M. Mikuš) - Rendla

FK Železiarne Podbrezová B - FK Inter Bratislava 1:1 (0:1)

Vo vyrovnanom súboji sa už v úvodných minútach mohla dostať k otvoreniu skóre Podbrezová. Válovčan číhal na rozohrávku súpera a aj ju zachytil, proti gólmanovi súpera však nepochodil ani on, ani Blahút s dorážkou. Potom sa juniori mali na pozore, keďže strieľaný center dopadol na Lukáčovo brvno, našťastie pre domácich riešil situáciu dobre postavený Magda. V 20. minúte už ale Lukáč musel vyťahovať loptu zo svojej siete. Šancu si vypracoval hosťujúci Šulc a brankárovi uštedril jasličkový gól. Inter mohol hneď na to viesť už 2:0, ale Petrášov volej z hranice bieleho bodu presný nebol. Na druhej strane sa na strelu pri vzdialenejšej žrdi naťahoval Kupčík, avšak ani jeho pokus sa do brány nezmestil. V druhom polčase nebolo ukázanej veľa futbalovej krásy, avšak B-čko dokázalo vyrovnať, keď sa veľmi peknou strelou k žrdi z hranice veľkého vápna prezentoval Haščák a na tabuli svietilo 1:1. V úplnom závere zápasu si mohli Bratislavčania prinavrátiť vedenie, avšak Štrbov pokus skončil iba na brvne a body sa delili.

Góly: 60. Haščák - 20. Šulc
Podbrezová B: Lukáč – Migaľa, Kupčík, Magda, Kuc, Haščák, Káčerík (88. Garaj), Válovčan (74. Lukáčik), Kuzma, Blahút (83. Bellay), Marchuk

MFK Dukla Banská Bystrica - MFK Detva 3:2 (1:2)

Prvý proti poslednému. Karty boli rozdané, avšak napriek tomu akoby ich niekto zle zamiešal. Hostia sa hneď pri prvej štandardke dostali k strele spoza 16-ky a nešťastný odraz znamenal gól. Duklu to nezlomilo a už o 30 sekúnd na to taktiež strelou z diaľky vyrovnával Snitka. Už o 9 minút však prišlo ďalšie prekvapenie a po nedôraze Ďurča v zadných radoch a jeho zle vyrazenej lopte sa k strele dostal súper a bolo 1:2. Zlý vstup do zápasu poznačil výkon Dukly na celých 90 minút. Detva sa dostala do vedenia a chcela to uhrať už najmä na defenzívu. Zlomiť ju mohol Kostúrik, v samostatnom nájazde ho však vychytal Panić. Nasledovali už iba sporadické šance a tak tomu bolo aj v druhom polčase. Vyrovnávať opäť mohol Kostúrik a vzápätí aj Výlupok, avšak muška obidvoch hráčov nebola presná. Detva to skúšala rýchlymi brejkmi zo zabezpečenej defenzívy a Bíreš musel dobrými zákrokmi vzadu likvidovať ich pokusy. Bystričania ale neskladali zbrane a napokon im to prinieslo odmenu. V priebehu troch minút v závere sa hlavou presadil Savić po dobrých centroch z pravej strany. Panić bol proti nim bezmocný a domáci tak v rýchlom slede otočili skóre. Hoci Dukla nepredviedla ideálny výkon, tréner Juračka bol spokojný aspoň so ziskom plného počtu bodov.

Góly: 4. Snitka, 80. a 82. Savić – 3. Suslov, 13. Rapčan
Dukla BB: Ďurčo – Daniel (68. Valent), Tóth, Laksik, Kostúrik, Kolláti (53. Výlupok), Ševčík, Kollár (70. Urgela), Snitka, Bíreš, Savić

1. Hovoriaci prekladač reči do vrecka Langie - až 52 jazykov!
  2. Dúbravské Čerešne dozreli: Začína sa kolaudovať!
  3. Hlasujte za Cenu verejnosti v súťaži Učiteľ Slovenska!