Sobota, 23. jún, 2018 | Meniny má Sidónia

Florbalová prestrelka priniesla 22 presných zásahov a zmazanie osemgólového manka

Zápas FPS proti Orave priniesol poriadne florbalové divadlo.

Momentka zo zápasu.(Zdroj: TOMÁŠ TRUDIČ)

BANSKÁ BYSTRICA. Tretie kolo 2. florbalovej ligy mužov prinieslo zápas tradičného bystrického zástupcu Fair play sports, ktorý v domácej hale v Badíne privítal tím RAptORs z Oravy a diváci sa mali na čo pozerať.

Úvod zápasu bol z oboch strán opatrný. Družstvá sa už v minulosti párkrát stretli a boli z toho vyrovnané zápasy, a to sa očakávalo aj v tomto dueli. Do úvodného tlaku sa ale dostali hostia z Oravy, ktorí mali početnú výhodu od 8. minúty, no nevedeli sa presadiť a naopak, z rýchleho protiútoku v oslabení otvoril skóre Krnáč šikovnou strelou nad brankárovu nohu. Čakalo sa, že domáci budú v menšej psychickej výhode, no o minútu bolo vyrovnané. Koniec prvej tretiny patril Raptorom, ktorí dokázali odskočiť na rozdiel troch gólov.

Rovnako ako na konci prvej, tak na začiatku druhej tretiny bol tím z Oravy nabudený na ďalšie góly a taktiež ich aj vsietil. Zaskočení Banskobystričania teda prehrávali už 9:1. No potom prišiel zlomový moment a domáci ako keby vstali zo záhrobia a na oplátku dali 3 rýchle góly, ktoré ich hnali za ďalšími, no potom prišiel neštastný moment a odrazená lopta od brániaceho hráča sa dostala za chrbát domáceho brankára, a tak sa druhá tretina skončila v pomere 5:10 pre hostí.

Do tretej tretiny vstúpili Bystričania s tým, že už nemôžu dostať gól a musia začať viac strieľať na brankára hostí. To sa od prvých sekúnd darilo a hneď prvé nahodenie a prvá strela na bránu skončila v bráne. Domáci sa burcovali a nakoniec dokonca dokázali v 52.minúte streliť gól, ktorý znamenal ich vedenie v zápase. Lenže radosť dlho nevydržala a popri avizovanom vylúčení sa podarilo chlapom z Oravy vyrovnať na konečných 11:11. Tento stav sa dokonca stretnutia nezmenil a tak si každý z tímov odnáša po jednom bode.

FPS Banská Bystrica 11:11 FBK RAptORs (1:4, 4:6, 6:1)
Góly FPS BB:
10. Krnáč, 28. Lehocký, 30. Siklenka (Gonda), 30. Trudič (Patráš), 33. Lehocký (Trudič), 41. Krnáč (Siklenka), 44. Joachím (Trudič), 49. Papáy (Krnáč), 50. Patráš (Kamas), 51. Lehocký, 52. Siklenka (Krnáč)
Zostava FPS BB: Čierny-Siklenka, Lakomčík, Trudič, Gonda, Lehocký, Kamas, Patráš, Pápay, Krnáč, Joachím, Dutka, Špiriak

1. Kreditná karta – áno alebo nie
  2. Križovatka kultúr Maroko: Dobrodružné cesty naprieč krajinou
  3. Anketa: Čo je pre Slovákov dôležité pri nákupoch?
  8. Nemusím sa na nikoho spoliehať
  9. Štátny tajomník envirorezortu: Na sucho musíme byť pripravení.
  10. Užívate konský kolagén a cítite sa ako antický hrdina?

Od júla bude mať Horehronie iba jednu pohovosť

Lekársku službu prvej pomoci(LSPP) od 1. júla nahradí ambulantná pohotovostná služba (APS) . Túto zmenu priniesla novela zákona o zdravotnej starostlivosti, s ktorou zaniká aj pohotovosť v Závadke nad Hronom.

Okresné kolo v Hronseku poukázalo na pokles hasičov v regióne

V sobotu šestnásteho júna si dobrovoľní hasiči banskobystrického okresu zmerali svoje sily na ihrisku v Hronseku.

Pri búracích prácach na Slovenke sa uvoľnila časť muriva, poškodilo to zábradlie na brehu Bystričky

K zraneniam ani znečisteniu Bystričky podľa investora neprišlo, realizátor búracích prác dá miesto do pôvodného stavu.