Nedeľa, 16. máj, 2021 | Meniny má SvetozárKrížovkyKrížovky

Bystričania držali krok s vicemajstrom. Nešťastný záver a verdikty rozhodcu ich pripravili o body

Nádejné vedenie stratili v závere.

Tímová foto pred zápasom.Tímová foto pred zápasom. (Zdroj: MAREK ODALOŠ)

Na začiatku zápasu boli aktívnejší hostia, keď dvakrát pohrozil Hájek, ale jeho pokusy Krejči zlikvidoval. V 3. minúte pri druhej strele Hájeka jeho pokus Krejči chytil a následnej vyhodil na voľného Čiefa, ktorý pekným lobom otvoril zápasové skóre - 1:0. V ďalšom priebehu mali obidve mužstvá šance na skórovanie, ale ich nevyužili. V 11. minúte zahrávali hostia rohový kop, po ktorom sa presadil Volek a vyrovnal na 1:1. V 15. minúte sa po dlhom nákope Kondera v súboji presadil Greško a opäť dostal MIBU do jednogólového vedenia - 2:1. Ešte do konca prvého polčasu mali niekoľko šancí hostia, ale Krejči výbornými zákrokmi podržal svoje mužstvo. Aj domáci hrozili brejkovými situáciami, najprv Konderovu strelu vyrazil Herko a na konci prvého polčasu po presnom výhode sa ocitol vo veľkej šanci Konder, prekonal Herka, ale gólu zabránila ľavá žrď brány. Do kabín tak išli domáci s jednogólovým náskokom.

Do druhého polčasu lepšie vstúpili hostia, boli aktívni a odmenou bol vyrovnávajúci gól Štrbáka, ktorý skóroval po nacvičenom signály z rohu. V ďalších minútach hostia mali viac z hry, ale domáci hrozili nebezpečnými brejkami. Po jednom z nich bol blízko ku gólu Greško, ale jeho strelu Herko vyrazil na roh. V 28. minúte po akcii Pineroly a zakončení hosťujúceho hráča, ktorý nastrelili pravú tyčku a z následného protiútoku sa po nahrávke Dobrotu dostal tretíkrát v zápase do vedenia MIBU kapitán Konder - 3:2. O pár minút neskôr sa ocitol vo veľkej šanci Rafanides, ale nastrelil konštrukciu Herkovej brány. V 32. minúte po peknej kombinačnej akcii, na ktorej konci bol Čief, ktorý druhýkrát v zápase prekonal Herka a MIBA viedla 4:2. O minútu neskôr si vypracoval Greško dobrú príležitosť, ale jeho pokus Herko vyrazil. V 33. minúte si hostia zobrali oddychový čas a po ňom začali hrať powerplay. V 37. minúte hostia dokázali zužitkovať hru 5 na 4 a Halás znížil na 3:4 z pohľadu Pineroly. O minútu neskôr sa podarilo Bratislavčanom vyrovnať, Marušinec sa ocitol sám v šestke a vyrovnal na 4:4. Hostia pokračovali v hre bez brankára, potrestať ich mohol domáci kapitán Konder, ale tesne minul bránu po pokuse cez celé ihrisko. Rozhodujúci moment celého stretnutia sa odohral tridsať sekúnd pred koncom, keď po súboji Greška s hrajúcim brankárom Marušincom z odrazenej lopty strelil gól Rafanides, ale ten neuznal rozhodca, ktorý odpískal šiesty faul až vtedy, keď lopta prešla bránkovou čiarou. Po faule mali možnosť hostia z 10 metrového kopu, ktorý využil Hájek a prvýkrát v zápase dostal Pinerolu do vedenia. V poslednej pol minúte sa domáci snažili ešte vyrovnať, ale ich snaha vyústila do šiesteho gólu, ktorý strelil Hájek v poslednej sekunde. Domáci hráči podali výborný výkon, ale po spornom verdikte jedného z rozhodcov nezískali ani bod.

MIBA Banská Bystrica – Across Pinerola Bratislava 4:6 (2:1)
Góly:
Čief 2, Greško, Konder - Hájek 2, Štrbák, Halás, Marušinec, Volek

Martin Majling (tréner MIBA Banská Bystrica): "Na zápas proti vicemajstrovi sme od začiatku nastúpili s odhodlaním vyhrať. Celý prvý polčas bol z našej strany výborný a keď nás podržal aj brankár Krejči, zaslúžene sme viedli. V druhom polčas po zvýšenej aktivite súper zaslúžene vyrovnal, čo našich chalanov ešte viac vyhecovalo a dali po pekných kombináciách dva góly. Súper však počas dlhej powerplay dokázal vyrovnať. Rozhodujúci moment však prišiel pol minúty pred koncom zápasu, keď po súboji Greška strelil Rafanides gól, no až keď lopta prešla bránkovou čiarou, tak si rozhodca premyslel, že náš hráč fauloval a nariadil proti nám po šiestom faule desiatku, z ktorej sme inkasovali. Futsal nám ukázal nepríjemnú stránku, keď sa jedným verdiktom namiesto nášho víťazstva tešili z troch bodov hostia. Chalani si aj napriek prehre zaslúžia veľkú pochvalu a verím, že túto stratu bodov doženieme v najbližších zápasoch."

1. Kúrenie počas jari: Ako si udržať teplo a ušetriť viac peňazí
  2. Riešenie emisií v cestnej doprave, ktoré môže fungovať okamžite
  3. Prečo sú pre mzdárku stravné lístky či karty najlepšie riešenie?