Banská Bystrica vyhrala svoj posledný zápas v Lige majstrov

Marek Bartánus (Banská Bystrica) sa raduje z gólu.
Marek Bartánus (Banská Bystrica) sa raduje z gólu. (Autor: TASR)
Sportnet|11. okt 2017 o 00:00

Úradujúci slovenský majster otočil zápas.

A-skupina Liga majstrov:

HC'05 B. Bystrica - Tappara Tampere 5:2 (1:1, 2:0, 2:1)

Góly: 15. Lunter (Lamper), 25. Bartánus (Bubela, Gélinas), 39. Surový (Bartánus, Faille), 50. Kubka (Lamper, Lunter), 58. Češík - 3. Ojamäki (Záborský, Lehtonen), 55. Kärki (Karjalainen). Rozhodcovia: Hradil (ČR), Kubuš - Korba, Šefčík, vylúčení: 3:4, presilovky: 1:1, oslabenia: 1:0, 1915 divákov.

HC'05 B. Bystrica: Lukáš - Kubka, Ďatelinka, Brejčák, Sedlák, Gélinas, Mihálik, Damme-Malka - Faille, Surový, Brittain - Hohmann, Bubela, Bartánus - Lamper, Češík, Lunter - Gabor, Belluš, Andrisík

Tappara: Heljanko - Mikkola, Lehtonen, Rantakari, Vittasmäki, Kemiläinen, Elorinne, Salonen, Utunen, - Ojamäki, Jasu, Záborský - Repo, M. Järvinen, Kärki - Karjalainen, Rauhala, Luoto - Alanen, Mäkinen, Nurmi

BRATISLAVA. Hokejisti HC'05 B. Bystrica zavŕšili svoje účinkovanie v A-skupine Ligy majstrov stredajším víťazstvom nad fínskym tímom Tappara Tampere 5:2.

V domácom zápase, ktorý už na poslednom štvrtom mieste slovenského majstra i prvom fínskeho nič nezmenil, vyťažil HC'05 najmä z druhej tretiny a v tretej dokonca zvýraznil nečakaný triumf.

Liga majstrov: Banská Bystrica - Tappara (fotogaléria): fotogaléria

12.10.2017

Hlasy po zápase:

Vladimír Országh, tréner B. Bystrice: "Videli sme veľmi dobrý zápas z oboch strán, súper bol vynikajúci, aj keď niektorých hráčov nechal doma a skúšal mladých. To však jeho kvalitu neznížilo, my sme hrali veľmi dobre od začiatku, boli sme aktívni a to, čo nám nefungovalo v Tampere, teraz naopak fungovalo. Išli sme víťazstvu oproti a pre nás je veľmi cenné a poučné. Hráči sa presvedčili, že ak správne robia veci, blokujú strely, povzbudzujú sa, môžu hrať proti každému súperovi."

Tomáš Surový, kapitán B. Bystrice: "Sme radi, že sme víťazne toto stretnutie zvládli, proti jednému z najlepších tímov v Európe. Toto víťazstvo nás určite povzbudí do ďalšej práce. Ináč sme dopadli v Lige majstrov tak, ako sme reálne aj mali, podľa sily a porovnaní líg. Mohlo to byť aj lepšie, no proti takým silným tímom sa len ťažko viackrát presadiť. Zápasová prax nepustí, ak sa chceme zlepšovať, takéto skúsenosti musíme naberať."

Tomáš Záborský, slovenský útočník Tampere: "My sme už predtým mali istý postup z prvého miesta, takže prístup k tomuto zápasu bol iný. Pár hráčov sme nechali doma, ja sám som minulý zápas nehral. Žiaľ, mladí dostali šancu a bolo vidieť, že nestačia. Rozhodli individuálne chyby, chýbalo srdiečko, mnohí akoby sem prišli na výlet."

Priebeh zápasu:

I. tretina:

Slovenský majster sa usiloval dôstojne rozlúčiť so súťažou, v ktorej si síce veľa radosti neužil, no nabral ďalšie skúsenosti. Po prehre 0:3 na ľade fínskeho súpera sa skóre vyvíjalo podstatne priaznivejšie.

V 3. minúte ho po dorážke otvoril Ojamäki, no v 15. minúte Lunter vyrovnal. Práve jeho gól len potvrdil, že Fíni sa tiež chýb nevyvarovali a prečíslenie domácim po hrúbke v strednom pásme doslova darovali.

V 14. minúte po dlhom obliehaní bránky domácich spálil šancu Rauhala, a keď onedlho faulovaný Lunter strelou ponad vyrážačku brankára Heljanka vyrovnal, Fíni začali hrať dosť rozpačito.

II. tretina:

V druhej tretine mal najskôr v 25. minúte gól na hokejke slovenský útočník v službách Tampere Záborský, no z protiútoku Bartánus zaskočil Heljanka druhýkrát a tento prekvapujúci stav vydržal ešte v krajšej podobe až do prestávky.

Fíni si občas vynútili veľký tlak, no strelecky príliš nezažiarili a sprevádzalo ich aj veľa nepresností. V 38. minúte dokonca Faille mohol po prieniku pridať ďalší gól, čo však dlho nemrzelo, pretože o minútu neskôr v presilovke Surový zvýšil.

III. tretina:

Fíni v Lige majstrov nestratili až do posledného zápasu v Banskej Bystrici ani bod a v tretej tretine sa snažili svoju prestíž zachrániť. Fínom v 46. minúte nezabral ani Kärki pri samostatnom nájazde, na druhej strane v 48. minúte minul bránku Kubka, v 49. minúte trafil Sedlák bombou od modrej žrď a v 50. Kubka pridal zblízka ďalší gól, ktorý už hostí nadobro zlomil.

V 56. minúte ešte Nurmi netrafil bránku pri ďalšom samostatnom nájazde a výborného brankára Lukáša k zásahu neprinútil.

Fínom sa podarilo v 55. minúte v presilovke znížiť na rozdiel dvoch gólov vďaka dorážke Kärkiho, od 57. minúty si zahrali presilovku, odvolali aj brankára, no po pár sekundách Češík trafil prázdnu bránku a spečatil výsledok.

Online prenos:

Liga majstrov Skupina A 2017/2018
11.10.2017 o 18:00
B. Bystrica
5:2
(1:1, 2:0, 2:1)
60' minúta
Ukončený
Tappara
Prehľad
Góly a asistencie: 15. Lunter (Lamper), 25. Bartánus (Bubela, Gélinas), 39. Surový (Bartánus, Faille), 50. Kubka (Lamper, Lunter), 58. Češík – 3. Ojämaki (Záborský, Lehtonen), 55. Kärki (Karjalainen). Rozhodca: Hradil, Kubuš – Korba, Šefčík. Diváci: 1915.
Prenos
Banská Bystrica vynikajúco zvládla posledné meranie síl v Lige majstrov a aj keď v skupine končí na poslednom mieste, tak hanbu si rozhodne nespravila. Na záver prišlo veľmi cenné víťazstvo nad fínskym majstrom z Tampere.
Koniec zápasu.
59:54
Ešte jedno prerušenie hry kvôli ofsajdu, ale skóre sa už meniť pravdepodobne nebude.
59:00
Pod Urpínom fanúšikovia fandia naplno celý zápas a záver si teda môžu užiť za potlesku v stoji. Skvelý večer pre Banskú Bystricu, aj keď barani zo skupiny nepostúpia.
58:34
Domáci v plnom počte.
58:01
Začali sa posledné dve minúty tretej tretiny.
57:06
goalBanská Bystrica dala gól!

Tappara počas rozbehnutej presilovke, kedy mala asi poslednú možnosť ešte zápas zdramatizovať, odvolala brankára Heljanka a zdá sa, že presná strela z vlastnej polovice od MATEJA ČEŠÍKA do prázdnej brány definitívne určuje víťaza.
56:34
Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Gélinas – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku).
56:05
Pokus Mihalika od modrej nesmeroval na bránu, ale Heljanko musel zasiahnuť, pretože tečovať ešte skúšal Surový.
55:00
goalTappara dala gól!
Hostia v presilovke znižujú. Strelu Karjalainena ešte Lukáš skvele chytil, dorážka ďalšieho hráča skončila na tyčke, až puk do siete dostal JARNO KARKI.
54:30
Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Lunter – 2 min., hákovanie).
54:11
Hostia v plnom počte.
53:42
importantNurmi sa rútil v oslabení sám na Lukáša, bránu netrafil! Následne sa však puk od korčule Gélinasa takmer odrazil do siete. Nakoniec však Banská Bystrica neinkasovala.
53:20
Dnešné stretnutie sleduje 1915 divákov.
52:32
Olivier Dame-Malka vystrelil od modrej čiary, jeho pokus bol okamžite zrazený obrancom súpera na ochrannú sieť.
52:11
Vylúčenie v tíme Tappara (Záborský – 2 min., krosček).
52:05
importantTomáš Záborský sa dostával do samostatného nájazdu, avšak v poslednej chvíli ho exkluzívnym čistým zákrokom zastavil Ján Brejčák!
51:10
Gabor sa dral za pukom, ktorý smerom k bráne súpera, lenže prvý bol pri čiernej gume brankár Heljanka.
50:52
Banská Bystrica je v hernej pohode, Tappara sa v tejto chvíli nevie zmôcť na nič ofenzívne.
50:00

Mário Lunter perfektne zabojoval, získal puk v útočnom pásme. Posunul ho na Lampera, ktorý prihrával spomínanému kolegovi, no našiel BRANISLAVA KUBKU. Obranca si pokus pripravil a poslal puk mimo dosah Heljanka.
49:27
Snaha domácich nemala v tejto chvíli reálne kontúry, obrancovia Tappary preto tento moment bez problémov postrážili.
48:35
importantAdam Sedlák vystrelil od modrej veľmi dobre, jeho prudký pokus zastavila až žrď Heljankovej brány!
48:31
Andrisík dostihol puk v útočnej tretine, kde sa ešte snažil niečo vymyslieť a prihrával pred bránu. Tam jeho spoluhráči neboli, iba Heljanko.
48:06
Zakázané uvoľnenie Tappary Tampere.
47:33
Kubka strieľal spoza obrancu, ten mu strelu zablokoval. Následne rovnaký hráč ťažil z práce Hohmanna, v dobrej pozícii minul.
46:48
Fínski hráči sa už-už dostávali do možnosti troch proti dvom, pred zakončením ich zastavilo ofsajdové postavenie.
46:12
Faille korčuľoval do tretiny súpera za vysokým pukom, lenže podľa hlavného rozhodcu sa dostal do úmyselného ofsajdu.
45:43
importantKärki sa rútil sám na brankára Jana Lukáša, ktorému sa však podarilo strelu fínskeho útočníka pod brvno ramenom dostať na ochrannú sieť.
45:31
Belluš sa dostal k strele spoza obrancu, ktorý jeho pokus zrazil na ochrannú sieť.
45:13
Záborský si stiahol puk zo vzduchu a chcel sa dostať do streleckej príležitosti, no hokejku mal veľmi vysoko.
44:39
Zakázané uvoľnenie Banskej Bystrice.
43:58
43:41
Kubka nahodil pred bránu, kde sa puk nebezpečne odrazil, lenže nie na bránu fínskeho mužstva.
43:13
Dame-Malka vystrelil na bránu, jeho pokus ešte tečoval Bubela, no puk skončil vedľa brány Tappary.
42:20
importantGélinas z vlastnej tretiny prešiel ako nôž maslom a jeho technickú strelu zastavila až žrď Heljankovej brány.
41:58
Vylúčenie v tíme Tappara (Kemiläinen – 2 min., hrubosť).
41:18
Bubela nahodil puk pred bránu z krídla, Bartánus do neho nechtiac kopol a takmer skončil v sieti. Všetko vyriešil betón Heljanka.
40:44
Prvá ofenzívna snaha v tretej tretine od hostí nebola úspešná, krátko na to prihrával do šance Záborský, ale jeho puk neprešiel cez obrancu.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Domáci celok z Banskej Bystrice v druhej tretine predviedol veľmi dobrý výkon, odolal tlaku favorita stretnutia a dvomi gólmi sa dostal do priebežnému vedenia 3:1. Presadil sa Marek Bartánus, štvrtým gólom v štvrtom stretnutí v rade a kapitán Tomáš Surový, počas presilovej hry.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:21
Matej Češík si našiel puk pred modrou čiarou, z prvej vystrelil. Jeho bomba bola zrazená nad bránu Tappary.
39:01
Začala sa posledná minúta druhej tretiny.
38:19

Faille aj so šťastím dostal puk cez os ihriska na Bartánusa, ktorý vystrelil a aj keď Heljanko zasiahol, tak vyrazenú čiernu gumu našiel TOMÁŠ SUROVÝ. Dorážkou skóroval.
38:01
Surový sa pokúsil nachytať brankára súpera nahodením spoza brány. Heljanko vyrazil puk pred seba do vzduchu, odkiaľ ho lapačkou zachytil.
37:44
Vylúčenie v tíme Tappara (Rantakari – 2 min., sekanie).
37:39
importantRepo stratil puk na útočnej modrej, takže dopredu sa rútil Faille, ktorý sa dokonca natlačil do veľkej šanci pred Heljanka, no ten odolal.
37:05
Domáci stále pod tlakom nastrelených pukov, všetko vyriešili len pokusom dostať puk preč z tretiny, čo skončilo zakázaným uvoľnením.
36:14
importantTappara si znova vytvorila tlak, pri ktorom stálo na strane Banskej Bystrice aj šťastie, či zákroky Lukáša. Nebezpečne pred prázdnou časťou brány pálil hlavne Alanen.
35:33
Lamper sa rozbiehal po krídle, v poslednej chvíli ho defenzíva Tappary zastavila.
34:38
Louto naviezol puk do pásma, kde ho prihral na Salonena. Jeho prudké nahodenie od modrej išlo nad.
34:17
Sedlák síce stratil puk v strede ihriska, avšak šancu Tappary to neznamenalo, pretože všetko dobre prečítal Mihalik.
33:51
33:14
Brejčák poslal prudkú ranu z krídla, kde trafil Belluša, ktorý sa snažil tečovať pred Heljankom.
32:47
Po niekoľkých prihrávkach Tappary v útočnom pásme od modrej nahodil Lehtonen, Lukáš vytiahol všedný zákrok lapačkou.
32:01
Tlak Tappary trval, no už keď sa hostia dostali do šance, tak k presnej strele neprišlo.
31:32
Lukáš nahodenie od modrej vyrazil pred seba do vzduchu, kde bejzbalovo v poslednej chvíli puk od odpálil Mihalik.
31:04
Vzápätí prišla aj ďalšia možnosť domácich, no teraz sú už pri puku fínski hokejisti a tí sa snažia podkúriť Lukášovi na druhej strane.
30:08
importantFaille získal puk vo svojej tretine, v situácii dvoch proti jednému ešte prihral Andrisíkovi, ktorý mal strieľať, lenže chcel prihrať a to všetko pokazilo.
29:19
29:03
Po zaujímavom nahodení však Lukáš mal menšie problémy, aj za pomoci spoluhráčov celú situáciu zvládol.
28:48
Hráči Tappary sa vpredu nepresadili, domáci hokejisti súpera v týchto chvíľach veľmi dobre bránia.
28:10
Súboje v tretine hostí vyzneli lepšie, pre Tappara, ktorá sa však dostala dopredu len za cenu nahodenia.
27:18
Faille vystrelil cez obrancu zaujímavý pokus, ten si Heljanko postrážil a na dvakrát puk skrotil vo svojej lapačke.
26:29
Ďatelinka vyslal tvrdú ranu od modrej čiary, brankár Heljanko betónom vytesnil puk mimo troch žrdí.
26:12
Faille perfektne prečítal prihrávku v obrannom pásme a poslal dopredu Andrisíka. Jeho tečovaný pokus skončil na ochrannej sieti.
25:31
Lunter získal puk v obrannej tretine, dostal ho až do tej útočnej, lenže ani za pomoci Lampera proti presile domáci neuspeli.
24:59

Miloš Bubela s menšími problémami prešiel cez modrú, prenechal puk na MAREKA BARTÁNUSA a ten nikým nestrážený z vrcholu kruhov vystrelil tak, že puk skončil v sieti.
24:25
importantZáborský dostal prihrávku na modrú, rútil sa na brankára Lukáša, ešte sa vracal aj Mihalik, lenže český gólman vyrážačkou pokus vytesnil.
23:46
Faille sa pekne natlačil pred bránu, kde spoza obrancu backhandom zakončil len o niekoľko centimetrov nad brvno Heljanka.
23:13
Až teraz sa domáci dostali preč z obranného pásma, vpredu nevymysleli vôbec nič.
22:45
Tappara znova takmer minútu v tretine Banskej Bystrice, Lukáš však zasahovať ešte nemusel.
21:23
Fínski hráči sa drali do situácie dvoch proti jednému, vrátil sa ale Lunter a všetko vyriešil. Prechod dopredu už Banskej Bystrici nevyšiel.
20:26
importantZáborský nahodil puk do bránkoviska, kde sa ho snažil doraziť Jasu, avšak na bránkovej čiare zakročil Lukáš.
20:20
Opäť Záborský, tentoraz strieľal po buly, lenže puk mu nesadol. Lukáš ho poľahky dokázal zastaviť.
20:14
importantJasu nahodil z uhlu puk do bránkoviska, ktorý Lukáš nechytil, a tak sa k dvom dorážkam dostal Tomáš Záborský. Neujala sa ani jedna.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Tappara Tampere išla do vedenia vďaka Ojämakimu, avšak Lunter dokázal vyrovnať. Banská Bystrica s favoritom drží krok a prezentuje sa slušným výkonom.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:58
Surový minul skákajúci puk sám pred bránkoviskom, ešte mohli barani otočiť a to do konca tretiny.
19:18
Krásny zákrok... diváka na tribúne, ktorý efektívne aj efektne chytil na prvú šupu do ruky odrazený puk z ľadovej plochy. Ten letel dosť rýchlo.
19:01
Začala sa posledná minúta prvej tretiny.
18:20
importantObrovská snaha druhej formácie žne úspech a síce šancu Lampera, ktorému pred Heljankom v poslednej chvíli zrazil strelu nad jeden z obrancov.
17:50
Zakázané uvoľnenie Tappary. Tento priestupok sa dnes píska vôbec prvýkrát.
17:39
Nasleduje reklamná prestávka.
17:10
importantMiloš Bubela dorážal spred brankára, v obrovskej možnosti trafil jeho betón. Vzápätí strieľal spomedzi kruhov nestrážený Mihalik, tesne minul. Dve obrovské možnosti baranov!
16:47
Bartánus sa nádherne preštrikoval cez dvoch obrancov až pred bránkovisko, v poslednej chvíli mu puk ušiel.
16:20
Surový prihral spoza bránu len na Heljanka, ktorý puk vyrazil pred seba. Brittainovi pomedzi nohy ušiel, čo ho pripravilo o možnosť.
15:53
Surový poslal veľmi peknú prihrávku pred bránu, nik z jeho spoluhráčov zmeniť dráhu puku nedokázal.
15:22
Lehtonen vystrelil od modrej, jeho tečovaný pokus skončil nad. Banskobystričania sa ale znova nevedeli dostať zo svojho pásma.
14:34

MÁRIO LUNTER prebral puk na modrej čiare a namieril si to priamo na bránu súpera. Bol síce faulovaný, lenže aj tak zakončil krásne nad ramenom Heljanka.
13:59
Tappara súpera minútu držala v obrannom pásme, až vystrelil Rantakari do stredu brány, kde situáciu Lukáš zvládol.
13:26
importantRauhala obdržal prihrávku cez os ihriska, pálil do protipohybu Lukáša, ale ten pravou rukou vyrazil.
13:00
Kubka síce o puk vo vlastnej tretine prišiel, Tappara sa do šance dostať nedokázala.
12:24
Faille sa za bránou zbavil protivníka, nahral Kubkovi na modrú, no nahodenie slovenského obrancu Heljanko vyrazil.
11:47
Faille získal puk od fínskeho obrancu, nahodil pred bránu, kde sa Heljanko nedohodol s ďalším spoluhráčom, ale Brittain doraziť a zakončovať v šanci nestihol.
11:25
10:33
importantKärki netrafil puk sám pred brankárom Lukášom, aby následne prišla strela tesne vedľa od Repa z otočky.
09:44
Domáci sa zatiaľ bránia veľmi dobre, už dvakrát dostali puk preč zo svojej tretiny.
09:25
Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Hohmann – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).
09:07
Strela Mihalika bola zrazená, Hohmann proti dvom súperom o puk následne prišiel.
08:29
Järvinen vystavil svojich spoluhráčov do ofsajdu, pretože pri nahodení trafil rozhodcu a puk tým pádom zastal pred modrou.
07:52
Ďatelinka stratil puk za vlastnou bránou, Luoto sa však k poriadnej strele nedostal, pretože mieril vedľa.
07:35
Repo sa preštrikoval cez niekoľkých hráčov Banskej Bystrice a dokonca sa hostia dostali aj k zakončeniu. To bolo z uhlu, Lukáš nemal väčší problém.
07:16
Okamžite po buly Brejčák posunul puk na Sedláka, ktorý sa do neho oprel z prvej. Trafil Heljanka.
07:12
Po súbojoch v rohu ihriska, vedľa brány Tappary, sa puk ocitol na ochrannej sieti. Po komerčnej prestávke sa bude vhadzovať pred Heljankom.
06:46
Heljanko nebol za svojou bránou dôrazný, takže puk získal Lamper, no jeho rýchly prihrávka medzi kruhy do šance neprešla.
05:56
05:55
Dame-Malka vyslal od modrej prudkú ranu, tečovať ešte chcel Lunter. Heljanko na všetko videl a zasiahol.
05:09
importantGélinas našiel pred bránou Brittaina, ktorý pretlačil puk po ľade popod Heljanka, čiernu gumu zastavila tyčka!
04:51
importantOjämaki sa v oslabení po chybe domácich dostával do nájazdu, v poslednej chvíli ho zastavil Brittain.
04:27
importantOpäť Bartánus, tentoraz v obrovskej šanci po prihrávke Surového. Sám zoči-voči Heljankovi trafil do stredu brány, kde Fín bol.
04:10
Bartánus strieľal spomedzi kruhov, z veľmi dobrej pozície, z prvej, no jeho puk na ceste možno až do siete korčuľou zastavil spoluhráč Brittain.
03:56
Vylúčenie v tíme Tappara (Kemiläinen – 2 min., hákovanie).
03:21
Ďalšia snaha hostí, ale nahodenie z krídla a aj slabšia strela od modrej skončili zákrokom Jana Lukáša.
02:41
Lehtonen nahodil puk od modrej čiary, ten sa podrážal pred bránou, kde ho našiel NIKO OJAMAKI, ktorý dorazil do siete.
01:57
Štvrtá formácia Banskej Bystrice sa síce držala v pásme, strela na bránu súpera neprišla. Nakoniec puk ušiel Andrisíkovi.
01:19
Gélinas prudko nahodil od modrej, puk letel vedľa brány. Jeho spoluhráči tečovať nedokázali.
00:53
Na druhej strane zasahoval aj Lukáš, lenže so slabou strelou Järvinena z kruhu na vhadzovanie problém nemal.
00:20
Domáci sa prvýkrát dostali do tretiny súpera a brankár Tapparay Heljanka musel zasahovať proti prudkému nastreleniu z uhlu.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

HC 05 iClinic Banská Bystrica: Lukáš (Lassila) – Kubka, Ďatelinka (A), Sedlák, Brejčák, Gélinas, Mihalik, Dame-Malka – Brittain, Surový (C), Faille – Lamper, Češík, Lunter – Hohmann, Bubela, Bartánus – Andrisík, Belluš, Gabor

Tappara: Heljanko (Hrachovina) – Lehtonen, Mikkola, Vittasmaki, Rantakari, Elorinne, Kemiläinen, Utunen, Salonen – Záborský, Jasu, Ojamäki – Kärki, Järvinen, Repo – Luoto, Rauhala, Karjalainen – Alanen, Mäkinen, Nurmi

Rozhodca: Hradil, Kubuš – Korba, Šefčík.
HC´ 05 iClinic Banská Bystrica

Hokejisti slovenského majstra už nemajú šancu postúpiť zo skupiny, pretože v doterajších piatich stretnutiach získali len tri body za domáce víťazstvo 5:3 proti Salzburgu, ale duel s fínskym majstrom sa nehrá každý deň a preto si ho zverenci Vladimíra Országha chcú užiť a možno protivníka potrápiť, či získať nejaký ten bodík, čo by bolo s Ligou majstrov perfektná rozlúčka.

Tappara Tampere

Prvá celok minulej sezóny severskej Liigy v skupine A doposiaľ vyhral všetkých päť stretnutí a istotu prvého miesta mal už pred domácim zápasom s Banskou Bystricou a aj preto oddychovali najväčšie hviezdy tímy. Celá prvá formácia, vrátane Slováka Tomáša Záborského a brankárska jednotka Dominik Hrachovina. Aj napriek tomu sa zrodila výhra 3:0. Skončiť skupinu bez straty "kvetinky" by bolo určite skvelé. Uvidíme, či sa to Tappare podarí.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Domov»Hokej»Ďalšie súťaže»Liga majstrov»Banská Bystrica vyhrala svoj posledný zápas v Lige majstrov