Smola MIBY pokračuje: Ani na pôde najslabšieho tímu nebodovala

Tretia prehra v rade sa zrodila v Podolí.

Foto zo zápasu.Foto zo zápasu. (Zdroj: LENKA ČERVENANSKÁ)

V úvodných minútach sa oba celky oťukávali a nepriniesli vážnejšie šance. V 5. minúte domáci darovali gól hosťujúcej MIBE, keď si strieľanú prihrávku vrazil do vlastnej siete Tuka. V ďalších minútach si ani jedno mužstvo nevypracovalo vyloženejšiu šancu. V 11. minúte si však hráči Podolia pri zakladaní útočnej akcie nerozumeli a ponúkli tak hosťom prečíslenie 3 na 1, ktoré bez problémov využili, keď gól vsietil Tužinský. Domáci mohli znížiť po šanci Pyšného, ktorý po samostatnom úniku prekonal Mráza, no jeho strela opečiatkovala obe tyčky a napokon sa odrazila von z brány. Hostia sa do konca polčasu dostali ešte do niekoľkých zakončení, s ktorými si však Bobocký poradil.

Po prestávke sa domácim podarilo znížiť, keď hneď v úvodnej minúte sa presadil Pagáč. O minútu neskôr už bolo vyrovnané. To sa po výhode domáceho gólmana presadil Šurin a začínalo sa takpovediac od znova. Hostia hrozili prevažne z protiútokov a po jednom z nich sa mohli opäť ujať vedenia, ale svoje šance nevyužili. V 32. minúte sa domáci napokon dostali do vedenia po góle Pagáča. Hostia sa následne dostali do niekoľkých vyložených šancí, domáci brankár však zatiahol roletu a za svoj chrbát nič nepustil. V 36. minúte sa prejavilo staré známe nedáš-dostaneš, keď sa hosťujúci hráč po chybe Pyšného v rozohrávke rútil sám na brankára, ten však jeho strelu vystihol a z následného protiútoku zvyšoval na rozdiel dvoch gólov Pyšný. MIBA sa vzápätí rozhodla pre hru bez brankára, ktorej Podolie dlho odolávalo. Pol minúty pred koncom však na rozdiel gólu znižoval Čief. Draci mohli o pár sekúnd opäť zvýšiť svoj náskok, Tuka však zaváhal. Hostia v posledných sekundách mohli aj vyrovnať, Bobocký však svoj tím podržal. MIBA zaknihovala tretiu prehru v sezóne, keď bola minimálne vyrovnaným súperom.

Rastislav Kollár (tréner MIBA Banská Bystrica): „Od začiatku sme chceli trpezlivo hrať a čakať na možnosti zakončenia. Prvý polčas nám tento zámer vychádzal, ale nepremenili sme tri vyložené šance na strelenie gólov, a tak sme viedli iba 0:2. Už v tejto časti nám domáci trikrát pohrozili, raz individuálne a dvakrát skupinovo. Akoby sme to nebrali vážne a v druhom polčase sme po bezhlavej snahe odobrať loptu súperovi hneď v prvej minúte inkasovali. Po ďalšom prehratom súboji už bolo vyrovnané. Vytvárali sme si ťažkopádne príležitosti aj my, ale ani ďalšie tri vyložené sme nepremenili. Po chybe pri rohovom kope súpera sme už prehrávali. Štyrikrát sme inkasovali v čase, keď sme sa pripravovali na powerplay. V nej sme mali strelecké pokusy zo strednej vzdialenosti a stihli sme už len skorigovať na 4:3.“

FK Dragons Podolie – MIBA Banská Bystrica 4:3 (0:2)
Góly BB:
Čief, Tužinský, Tuka (vlastný)
MIBA BB: Mráz – Konder, Vajda, Veselovský, Plško, Greško, Čief, Dobrota, Prokaj, Rafanides, Samson, Tužinský

Najbližší domáci zápas odohrajú futsalisti na domácej palubovke, kde privítajú Bílych Andelov z Trnavy. Všetkých pozývame 27.10. o 20.00 h do športovej haly Dukla na Štiavničkách.

Autor: Lukáš Berec