Utorok, 29. september, 2020 | Meniny má Michal, MichaelaKrížovkyKrížovky

Florbalisti FPS otočili duel a získali tri body

Proti Zákamennému sa ukážkovo predviedol najmä Trudič s gólom a štyrmi asistenciami.

Ilustračné foto.Ilustračné foto. (Zdroj: PATRIK GONDA)

BANSKÁ BYSTRICA. Florbalisti z FPS Banská Bystrica privítali na palubovke v Turanoch hráčov zo Zákamenného. V prvej tretine začali hráči z Oravy lepšie, mali častejšie loptičku na svojich hokejkách, vyhrávali súboje a boli skôr na loptičke. Banskobystričania akoby zaspatí ešte po ceste chybovali a chýbal im kľud na hokejkách. Nemali dobré nahrávky, a tak udreli ako prví hráči z Oravy. Po odpískaní technického trestu pre obrancu Gondu, ktorý vyhadzoval už prekonaného brankára Čierneho, loptičku z bránkovej čiary ako prvý z presilovej hry trafil Maslan, ktorý vymietol ľavý roh banskobystrickej brány. O necelé tri minúty na to vystrelil Strýček a zvýšil na 2:0. Banskobystričanom sa podarilo znížiť až dve minúty pred koncom prvej tretiny po peknej kombinácii Dutka – Baštigál a posledný menovaný upravil na 2:1. Do konca prvej tretiny sa už nič nestalo, a tak prvá tretina skončila v prospech Oravákov.

V druhej tretine sa hra mierne vyrovnala, postupne sa do väčších gólových šancí dostávali aj hráči spod Urpína. Vyrovnať sa podarilo po troch minútach hry, keď Trudič pekne naviazal na seba dvoch hráčov, nahral na opačnú stranu na nekrytého Dutku a ten nedal Smolárovi žiadnu šancu. O 44 sekúnd po presne rovnakej situácii dal gól Mládenek. Banskobystričania sa tak prvýkrát v zápase ujali vedenia. Hráči z Oravy ale naďalej „hrýzli“ a nedávali nič zadarmo. Banskobystričania síce zlepšili pohyb a hrali umne, ale po faule Mládeneka dokázali hostia vyrovnať na 3:3. V priebehu ďalších piatich minút sa dvakrát trafil Čajka a otočil tak stav na 5:3. Banskobystričania si zobrali time out, aby necelých 10 sekúnd pred koncom druhej tretiny po strele Trudiča v presilovej hre tečom do šatne trafil Patráš a ukončil tak druhú tretinu.

Hneď na začiatku tretej tretiny sa hráči Banskej Bystrice vrátili do zápasu po vlastnom góle obrancu Kjendzulára. Dej hry sa postupne obrátil v prospech Banskej Bystrice. Brankár Zákamenného sa právom stal hráčom zápasu hostí, keď si postupne na ňom vylámali v tretej tretine zuby Špiriak, Krnáč a dobre hrajúci Trudič. Konštrukcia brány mu pomohla pri teči Gondu, ktorý trafil brvno. V siedmej minúte hry sa druhým gólom v zápase trafil Baštigál a necelú minútu na to z pravej strany nenápadnou strelou zvyšoval Trudič na 7:5 v prospech FPS. Drámu do zápasu vniesol ešte tri minúty pred koncom peknou strelou k bližšej tyčke Ťapák. Hra sa postupne vyrovnala, ale skúsenosť Banskobystričanov už nedovolila vyrovnať hosťom, a tak si odvážajú po prestrelke plný bodový zisk.

November s florbalom uzavrú Banskobystričania dvojzápasom počas tohto víkendu. 17. 11. sa predstavia vonku proti tímu Devils Čadca a už o dva dni na to ich čaká domáci duel proti rivalovi z Brezna FBC Horehronec.

FBK Zákamenné – FPS Banská Bystrica 6:7 (3:1, 3:3, 1:3)
Góly FPS BB: 2 x Baštigál, Dutka, Mládenek, Patráš, Kjendzulár (vl. gól), Trudič.
FPS Banská Bystrica: Čierny (B), Patráš, Gonda, Trudič, Dutka, Mládenek, Krnáč, Baštigál, Špiriak.

1. Päť najlepších doplnkov výživy na naberanie svalovej hmoty.