Piatok, 27. november, 2020 | Meniny má MilanKrížovkyKrížovky

Líder bol pre baranov ťažkým sústom. Napriek návratu do hry prehrali o dva góly

Dramatizácia zápasu hosťom nepomohla.

Tomáš Surový v útočnej akcii.Tomáš Surový v útočnej akcii. (Zdroj: SITA)

Šláger kola prvého s tretím tímom tipsportligovej tabuľky začal lepšie líder z Trenčína. Prvú vážnejšiu šancu si vypracoval kapitán Radivojevič. Fínsky brankár Lassila však bol na mieste. Hostí mohol do vedenia poslať Gábor. Puk za chrbát Valenta nedokázal pretlačiť. Prvé oslabenia "barani" prežili bez vážnejších problémov. Blízko úvodného gólu bol v 12. minúte Surový. Snažil sa rozhýbať brankára a poslať puk pod hornú žrď, ale Valent sa nenechal vyviesť z miery. Druhá presilová hra v podaní Dukly priniesla gólové korenie. Sojčík našiel dobre postaveného Hecla a ten po prvý raz prestrelil Lassilu. O minútu viedli Trenčania dvojgólovým náskokom. Skvelú prácu urobil Pač a naservíroval ideálny puk Heclovi, ktorý ho poslal do siete.

Po prestávke túžili domáci hokejisti pridať tretí gól. Hossa poslal puk do jazdy Vargovi. Ten sa pokúsil prudkou strelou prekonať Lassilu, ale brankár Banskej Bystrice bol na mieste. Banskobystričanom nezostávalo nič iné, iba sa tlačiť do zakončenia. Boli síce aktívnejší, no gólové ovocie to neprinášalo. Hokejisti Dukly sa prevažne bránili a snažili sa o brejkové situácie. Ideálnu príležitosť zdramatizovať priebeh zápasu mal v 39. minúte Belluš. V dobrej pozícii nedokázal trafiť priestor bránky.

Hostia sa v záverečnej tretine dostali naspäť do zápasu. V 42. minúte predviedol prehľad Hohmann. Prihral priamo do predbránkového priestoru Bubelovi, ktorý puk poslal do horných poschodí bránky 2:1. Blízko hetriku bol v 45. minúte Hecl. Z medzikružia na dvakrát Lassilu neprekonal. Úradujúcemu majstrovi sa podarilo vyrovnať v 51. minúte. Mihálik si nakorčuľoval na prihrávku, Valent mal zakrytý výhľad a strela mu prešla pomedzi betóny. Z nerozhodného stavu sa dokázali hostia radovať sotva minútu. Obranca Sedlák sa pošmykol a v samostatnom úniku skóroval Varga 3:2. Následne mohla Dukla o svojom triumfe rozhodnúť. V presilovej hre však mali najväčšiu šancu "barani". Bartánus svoj nájazd nepremenil, keďže trafil iba výstroj brankára. V závere ešte pri hre bez brankára pridal štvrtý zásah Trenčanov Sojčík. Dukla je na domácom ľade stále nezdolaná.

HK Dukla Trenčín HC´05 iClinic Banská Bystrica 4:2 (2:0, 0:0, 2:2)
Góly:
14. Hecl (Sojčík, Hossa), 15. Hecl (Pač), 52. Varga, 60. Sojčík 41. Bublea (Hohmann, Bartánus), 51. Mihalik (Gründling, Surový).

Rozhodovali: Hejduk, Úlehla Blümel, Šefčík, vylúčení: 1:3, navyše: Lamper (Banská Bystrica) 10 minút OT za napádanie rozhodcov, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 3636 divákov
Banská Bystrica: Lassila Kubka, Ďatelinka, Sedlák, J.Brejčák, Gründling, Mihálik, P.Valent, Košecký Lamper, Surový, Lunter Hohmann, Bubela, Bartánus Brittain, Faille, Asselin Belluš, Češík, Gabor

Vladimír Országh (tréner Banskej Bystrice): "Bol to veľmi dobrý zápas z oboch strán. Začali sme síce dobre, ale pribrzdili nás oslabenia. Domáci sa dostali do vedenia. Aj za stavu 0:2 sme sa snažili niečo s výsledkom urobiť. V druhej tretine sme mali opticky puk viac na našich hokejkách, ale Trenčín veľmi dobre bránil. V tretej tretine mužstvo ukázalo charakter, dotiahli sme dvojgólové manko, ale záver sme si mali lepšie postrážiť. Za chyby sa platí, takže odchádzame bez zisku bodu."