Nedeľa, 24. január, 2021 | Meniny má TimotejKrížovkyKrížovky

Neuznaný gól zlomil zápas, Zvolen pod Urpínom triumfoval a preskočil Bystricu v tabuľke

Posledná tretina rozhodla definitívne.

Na snímke strelec prvého gólu baranov Marek Bartánus v osobnom súboji.Na snímke strelec prvého gólu baranov Marek Bartánus v osobnom súboji. (Zdroj: SITA)

Úvod zápasu mali lepší domáci hokejisti, ale pykali hneď z prvej vážnejšej akcie súpera. Ross poslal zo stredu útočnej modrej čiary peknú prihrávku na prvú stranu Coffmanovi a ten účinne zakončil 0:1. Tento gól hostí povzbudil, mali viac z hry, nebezpečne zakončil spoza protihráča Chovan. Bystričanov nakopla až presilová hra, počas ktorej hýrili aktivitou, ale nepresadili sa. Najväčšiu príležitosť mal Lamper. Zaujímavý okamihy videl takmer vypredaný štadión ešte na konci prvej tretiny. Z medzikružia to skúšal Zvolenčan Obdržálek, na opačnej strane tri sekundy pred prestávkou švihom mieril Brittain. V oboch prípadoch boli proti brankári.

V strednom dejstve sa hral takisto rušný hokej. Najprv sa prezentoval tvrdou strelou po buly hosťujúci Matis, na domácej strane išiel sám na Nieminena Lamper, ale zakončenie mu nevyšlo. Z medzikružia to skúšal aj jeho spoluhráč Bubela. Skóre menil až v presilovke Bartánus, vystrelil od modrej a zvolenský bek Ross si nešťastne tečoval puk za vlastného brankára 1:1. Zvolenčania sa rýchlo otriasli a už o 36 sekúnd opäť viedli. Od modrej strieľal Kováčik, Lassila neudržal puk v lapačke, takže z dorážky sa pred ním presadil bekhendom Kytnár 1:2. Bystričania následne mali možnosti na vyrovnanie, najmä Asselin a Bubela, no vyšlo to až obrancovi Kubkovi. Aj on sa prezentoval koncovkou od modrej čiary a keďže Nieminenovi dobre clonil Lunter, puk sa dostal medzi žrde 2:2. Hráči spod Urpína mohli vývoj stretnutia otočiť v 37. minúte, pretože v úniku sa ocitol Hohmann, horšie to však bolo s jeho zakončením. Po ňom ešte Bubela poriadne natiahol brankára HKM.

Na začiatku tretej tretiny zaujala rýchla akcia hostí. Po Šišovského prihrávke z troch metrov strieľal bez prípravy Chovan, Lassila bol proti. V 45. minúte to skúšal nebezpečne Obdržálek, na opačnej strane zblízka Brittain, no stav sa nemenil. V 49. minúte po strele Asselina poslal puk za Nieminena zblízka Lunter, ale videorozhodca Vasilňák gól neuznal, pretože do bránky putoval od korčule bystrického hokejistu. Potvrdilo sa teda pravidlo nedáš dostaneš, pretože po prihrávke Kytnára využil sólový nájazd Michal Chovan 2:3. Bystričania sa následne snažili vyrovnať, šance mali Lamper, Faille i navrátilec Rosandič, v závere sa pokúsili o hru bez brankára, ale do opustenej domácej siete spečatil víťazstvo Zvolena šestnásť sekúnd pred klaksónom Michal Chovan 2:4.

HC 05 Banská Bystrica HKM Zvolen 2:4 (0:1, 2:1, 0:2)
Góly:
26. Bartánus (M. Rosandič), 35. Kubka (Faille, Asselin) - 4. Coffman (Ross, Obdržálek), 27. Kytnár (J. Kováčik, Šišovský), 51. Michal Chovan (Kytnár), 60. Michal Chovan (Šišovský).
Banská Bystrica: Lassila - Kubka, Ďatelinka, Delisle, J. Brejčák, M. Rosandič, Mihálik, A. Sedlák, Gründling - Lamper, T. Surový, M. Lunter - Hohmann, Bubela, Brittain - Asselin, Faille, Bartánus Róth,

Prečítajte si aj ďalšie články k téme

Skríningové testovanie bude v Banskej Bystrici pokračovať zajtra.

Antigénové testovanie na koronavírus.

Niektoré obce nášho regiónu testujú na nezvyčajných miestach. Napríklad v horehronskej obci Beňuš sa testuje v dome smútku.

Testovanie v základnej škole na Radvanskej.

Mesto zverejnilo prvé priebežné čísla zo skríningového testovania.