Futsalisti v úlohe favorita totálne zlyhali, domov si odniesli desiatku

Hostia sa v zápase ujali vedenia iba na pár sekúnd.

Foto zo zápasu.Foto zo zápasu. (Zdroj: LUKÁŠ MANDRÁK)

Bystričania išli do víkendového zápasu ako tabuľkový favorit proti domácemu mužstvu, ktoré doposiaľ v sezóne vyhralo iba raz. Levičania ale od začiatku nastúpili smelo a prezentovali sa rýchlym gólom z voleja po rohovom kope zásluhou Krivočáka. Už o minútu neskôr ten istý hráč skóroval znova po rohu, tentoraz hlavičkou, avšak do vlastnej brány na 1:1. MIBA otočila po tom, čo predviedol ukážkové sólo Konder a bolo 2:1. Misky váh sa ale na stranu hostí nenaklonili nadlho. Banská Bystrica kopila chyby v obrane a zbierala fauly. Po tom prvom zvonila iba žrď Mrázovej brány, druhá priama strela už ale znamenala vyrovnanie. Nasledovali nepresné pokusy hostí, defenzíva domácich bola v strehu a navyše sa Levice dostali znovu do vedenia po peknej akcii so zakončením Zoráda. Domáci dobre tlačili súpera a mali k dispozícii aj pokutový kop, no Mráza zachránila opäť žŕdka. Zverenci Martina Majlinga pokračovali v nepresných strelách, súpera nedokázali dostať pod väčší tlak a hŕstku lepších šancí zneškodnil gólman Bielik. Nedal si však pozor na zakončenie Vajdu v 15. minúte a bolo zrazu 3:3.

SkryťVypnúť reklamu

Po zmene strán sa hráči spod Urpína dostali pod okamžitý tlak a defenzíva len tak-tak držala remízu. Do 30. minúty ale predsa len pasívnejší hostia dvakrát inkasovali po strelách Gabaša. Levice pokračovali v dobrej hre a hostia sa z palubovky akoby vytrácali. Čoskoro sa dostali do trojgólového manka, ktoré už iba prikrášlil svojím gólom Jakuba. Následne to bola už iba šou v podaní Levíc. V priebehu posledných siedmich minút boli naši futsalisti zrelí na uterák. Inkasovali totiž postupne až štyri razy, pričom sami si väčšiu tutovku nevytvorili. Obrana postupne zlyhávala a dávala svojmu súperovi príliš veľa priestoru. Levice chceli pridať stále ďalší gól a napokon sa zasekli na méte 10. Potom prišiel vykupujúci hvizd zo strany rozhodcu, ktorý znamenal koniec nešťastného zápasu. MIBU od poslednej priečky v tabuľke delí už iba jeden bod.

Martin Majling (tréner MIBA Banská Bystrica): „Na zápas do Levíc sme cestovali s vedomím, že s týmto súperom bývajú vypäté a napínavé duely. Tentokrát sme sa však nedokázali dostať do zápasového tempa a navyše naša defenzíva vôbec nefungovala. Výsledkom bolo, že hoci sme v prvom polčase výsledkovo dokázali držať s domácimi krok, ten druhý bol už v réžii Levičanov. Celému tímu nám nevyšiel ďalší dôležitý zápas a hernú i výsledkovú krízu budeme musieť prekonať len návratom k poctivému tréningu, ktorý v posledných týždňoch absentoval, vďaka čomu sa verím opäť dostaneme do formy z úvodu sezóny.“

Futsal Team Levice – MIBA Banská Bystrica 10:4 (3:3)