Streda, 2. december, 2020 | Meniny má BibiánaKrížovkyKrížovky

Pumy bodovali naplno v kľúčovom zápase sezóny

Prvý krok k umiestneniu v TOP 4 bol úspešný.

BANSKÁ BYSTRICA. Dôležitý zápas o celkové umiestnenie začali pumy lepšie aj vďaka chabým streleckým pokusom súperiek. Samy zužitkovali väčšinu šancí, za stavu 9:1 sa ale mierne zasekli a Slovan dokázal otočiť. Pomohla tomu nedisciplinovanosť a trestné hody. Bystričanky si udržali vedenie vďaka trojke Striešovej, ktorá sa prvý raz v sezóne predstavila po prekonaní zranenia a od divákov sa dočkala zaslúženého aplauzu.

Druhú štvrtinu skomplikovala porucha počítača, pre ktorú sa dlhšie čakalo na štart. Predĺžená prestávka nepomohla výraznejšie ani jednému tímu. Streleckou mizériou trpeli obidve strany, až neskôr ŠKP využil dokonale slabú chvíľku Bratislavy a vybudoval si 11-bodový náskok. A napriek komplikáciám si ho do polčasu naše basketbalistky udržali.

Prečítajte si tiež: Pumy u lídra podľa očakávaní zakopli, hoci vzdorovali statočne Čítajte

Domáce pôsobili po pauze stále mierne nervózne a preváhali veľa dobrých momentov. Ich hra vyzerala pretaktizovane, no napriek tomu držali a navyšovali dvojciferný náskok. Súperky boli totiž ešte slabšie a zachraňovali ich iba príležitostné trojky. Z pohľadu atraktivity nešlo o najlepší zápas. Hra hostiek pôsobila chaoticky a zverenkyne Michálika to nevyužili v takej miere, v akej by sa patrilo.

Posledná časť hry bola už viac-menej nudná. Slovanistky domáci kôš už príliš nedobýjali a pumám to dnu nepadalo napriek snahe. Skóre sa menilo len minimálnym rozdielom. Až v závere prišlo ešte vyhecovanie sa v podaní domácich hráčok, ktoré prinieslo sériu košov na konto súpera. Napokon to bolo o viac ako 20 bodov. Bystrica si svoje vedenie už pohotovo udržala. Slovan bol bez šance bodovať. Celkovo v zápase vyhrával iba pár sekúnd.

Kľúčový zápas sezóny číslo 1 zvládli pumy výsledkovo podľa predstáv výhrou 62:38 a na nový rok ich čakajú okamžite dva ďalšie zápasy, ktoré rozhodnú o konečnom umiestnení. Najprv zabojujú červeno-biele o body v Poprade a potom aj doma proti Nitre. Pumy môžu stále pomýšľať na umiestnenie v TOP 4, ktoré by pre ne znamenalo nielen historický míľnik, ale aj najlepšiu možnú východiskovú pozíciu do play-off.

BK ŠKP 08 Banská Bystrica – BK Slovan Bratislava 62:38 (13:11, 20:11, 15:11, 14:5)