Nedeľa, 9. december, 2018 | Meniny má Izabela

FPS prišiel o svoju neporaziteľnosť, v ďalšom zápase nadelil debakel

Starší žiaci odohrali dva zrkadlovo odlišné zápasy.

Florbalisti - starší žiaci pred dvojzápasom so žilinskými súpermi.(Zdroj: JAKUB PARDEL)

Starší žiaci florbalového klubu FPS Banská Bystrica vycestovali v nedeľu 17.12.2017 do Turian, kde odohrali dva zápasy v rámci svojej regionálnej ligy. Prvým súperom banskobystričanov bol jeden z najsilnejších mládežníckych klubov na Slovensku Grasshoppers Žilina.

Zápas začal nátlakovou hrou Žiliny a brankár Rondzík sa mal čo obracať. V 5.minúte však nestačil na strelu voľného hráča Žiliny pred veľkým bránkoviskom a bolo 1:0. Od tohto momentu sa hra vďaka zlepšenej rozohrávke FPS vyrovnala a do streleckých príležitostí sa dostali aj banskobystričania. Napriek ďalším šanciam na obidvoch stranách gól do konca 1.tretiny nepadol.

Druhé dejstvo sa odohralo tak, ako skončilo to prvé s množstvom šancí, tyčiek a skvelými brankárskymi zákrokmi na obidvoch stranách. Avšak bez zmeny skóre.

Prečítajte si tiež: Florbalisti FPS otočili duel a získali tri body

V 5.minúte poslednej časti hry sa po chybe pri rozohrávke a dôraze Žilinčanov išlo Grasshoppers vedenia o 2 góly. FPS sa v zvyšnom čase snažilo nátlakovou hrou dostať do zápasu, ale zo zvýšenej aktivity pramenili aj chyby a po jednej z nich sa Žilinčania dostali do trojgóloveho trháku, po zlej rozohrávke a dôraze pred bránkou FPS. Snaha hráčov FPS však bola odmenená až minútu pred koncom po strele Richtera sa loptička odrazila od Malatinca. Skóre sa však už nezmenilo ani po hre Banskobystričanov bez brankára. FPS tak zaznamenalo svoju prvú prehru v súťaži, po obetavom a výbornom výkone hlavne v defenzívnej fáze hry, na čele s brankárom Rondzíkom.

FPS Banská Bystrica - FBC GRASSHOPPERS Žilina 1:3 (0:1, 0:0, 1:2)
Gól FPS:
Malatinec

Na druhý zápas 4.kola florbalovej ligy starších žiakov na stúpili hráči FPS proti ďalšiemu žilinskému tímu Iuventa. Od úvodných minút prebiehala hra v réžii FPS. Prvý gól strelil po Patrášovej prihrávke Škuta už v 46 sekunde zápasu. V 5.minúte po strele Pazeru bolo 2:0. V 8.minúte sa trafil ďalší obranca Moravčík a v 13.minúte Richter, ktorému prihrával Slivka. V 14.minúte prešiel všetky kužele súperových hráčov Škuta a bolo 5:0. V poslednej minúte 1.tretiny padli ešte 2 góly, keď Lukáčovi prihrával Richter a Škorcovej strele z polky ihriska nabíjal Moravčík. Prvá tretina tak skončila výsledkom 7:0.

Na začiatku druhej časti hry prišlo poľavenie banskobystričanov a Iuventa znížila na 7:1. V 5.minúte druhej tretiny však gólovým zakončením upokojil fanúšikov FPS Zajac. Potom nasledovali hluchšie miesta, ktoré Žilinčania využívali na ohrozenie brankára Rondzíka. Vyložené šance FPS ostali nevyužité a fanklub FPS si zakričal gól až v 13.minúte tejto časti hry, keď sa individuálne presadil Patráš. Výsledok na svetelnej tabuli po 2. tretine tak bol 9:1 pre FPS.

Možno únava, možno myšlienky na blížiace sa vianočné sviatky spôsobili, že 3.tretina sa len dohrávala. Chýbal pohyb, chuť po góle. Tento mišmaš využila v 7.minúte posledného dejstva na strelenie svojho 2.gólu v zápase. Banskobystričania, ktorí už zďaleka nepredvádzali tiki-taku ako v 1. tretine, sa zmohli z množstva superšancí už len ba jeden gól. 10. gólom v zápase prispel do cukríkovej tímovej kasy Patráš.

FPS teda po tretinovom výkone sfúkol Iuventu 10:2 a zakončil súťažný rok 2017 víťazstvom.

FPS Banská Bystrica - ŠK Iuventa Žilina 10:2 (7:0, 2:1, 1:1)
Góly FPS:
Škuta 2, Pazera, Moravčík, Richter, Lukáč, Škorec, Zajac, Patráš 2

1. First moment za skvelú cenu: Neapol, Capri, Pompeje, Ischia
  2. Geológ: recykláciu umelého kopca v Slnečniciach sledujeme denne
  3. Volkswagen radí: ako svietiť a čo s hmlovkami?