Pondelok, 23. júl, 2018 | Meniny má Oľga

Bystričania poslali Nitru domov s poltuctom, hetrikom zažiaril Hohmann

Vyhrať mohli domáci aj vyšším rozdielom.

(Zdroj: SITA)

V prvej tretine mali viac šancí Nitrania. Do vedenia išli už v 3. minúte, keď sa najprv voľný Paulovič nepresadil zblízka, ale následne k nemu ešte zásluhou Krištofa putoval puk a pri pravej žrdi ho upratal za Lukáša. Bystričania vyrovnali v ďalšej minúte. Gélinas vystrelil od modrej a puk od zadného mantinelu putoval do bránky od chrbta brankára Lawsona. Hostia mohli potom viackrát ísť do vedenia, šance mali H. Ručkay, Paulovič, Blackwater a v závere aj Slovák, ale bystrický brankár bol proti.

Prečítajte si tiež: Barani na domácom ľade tesne podľahli Popradu

V strednom dejstve dominovali domáci hokejisti. V 25. minúte im vyšla rýchla akcia, na začiatku ktorej bol Ďatelinka. Bartánus z ľavej strany šikovne prisunul puk Hohmannovi a ten našiel dieru medzi betónmi Lawsona. Na 3:1 zvýšil v 28. minúte Ďatelinka. Mal veľa priestoru pred bránkou a po dobrej práci Surového sa presadil bekhendom bez prípravy. Ubehlo iba 15 sekúnd a "barani" pridali štvrtý gól. Postaral sa oň rýchly Hohmann z ľavej strany, keď puk od korčule hosťujúceho hráča zmenil smer a putoval medzi žrde. Brankára Lawsona nahradil Foltán, ktorý do prestávky už nekapituloval. Prekonať ho mohol najmä Giľak, ak by mieril o niečo presnejšie. Nitrania si vyloženú príležitosť nevypracovali.

V úvode tretej tretiny sa rútil na brankára hostí Hohmann, v tutovke ho fauloval Versteeg, nasledovalo teda trestné strieľanie. To bystrický útočník s prehľadom premenil a dosiahol tak hetrik. Hokejisti spod Zobora potom mohli znížiť po šanci H. Ručkaya a Lukáš mal šťastie, keď od modrej poslal puk do žŕdky Versteeg. Hralo sa hore dole a skóre sa menilo v 52. minúte. Bubela zakončoval spoza protihráča účinne na 6:1. Ubehlo iba 16 sekúnd a hostia znížili, keď sa Lantoši presadil z kruhu švihom. V 55. minúte sa o slovo prihlásil opäť z ľavého kruhu Paulovič, rovnako zakončoval švihom a tréner Banskej Bystrice si radšej zobral oddychový čas. Ten zabral, pretože do konca stretnutia sa už stav 6:3 nezmenil.

HC'05 iClinic Banská Bystrica - HK Nitra 6:3 (1:1, 3:0, 2:2)
Góly:
4. Gélinas, 25. Hohmann (Bartánus, Ďatelinka), 28. Ďatelinka (T. Surový, Hohmann), 28. Hohmann (M. Rosandič), 41. Hohmann z trestného strieľania, 52. Bubela (Bartánus, A. Sedlák) 3. M. Paulovič (Krištof, Rais), 52. Lantoši (Marek Slovák, Blackwater), 55. M. Paulovič (Rýgl, Blackwater). B. Bystrica: Lukáš - Kubka, Ďatelinka, Delisle, M. Rosandič, Gélinas, A. Sedlák - Lamper, T. Surový, Brittain - Hohmann, Bubela, Bartánus - Asselin, Faille, Giľak Bortňák, Češík, Kabáč

Breznianski mestskí policajti už jazdia na elektrických kolobežkách

Efektívnejší výkon hliadkovej služby si sľubuje mestská polícia od elektrických kolobežiek, ktoré vlani kúpila pre svojich príslušníkov. Sú dostatočne rýchle, ekologické a na jedno nabitie dokážu prejsť až 80 kilometrov.

Výmena elektrického stožiara si vyžiada celodennú odstávku prúdu

Obyvateľov Malachova, Horných Pršian z okresu Banská Bystrica, ale aj niekoľkých ulíc v banskobystrickej Radvani čaká vo štvrtok 26. júla odstávka elektriny.

Najväčšie stretnutie parkouristov v Bystrici predo dvermi. Na čo všetko sa môžete tešiť?

Podujatie Parkour Meeting Banská Bystrica 2018 sa v našom meste uskutoční už po ôsmykrát.