Streda, 21. február, 2018 | Meniny má Eleonóra

Bystričania poslali Nitru domov s poltuctom, hetrikom zažiaril Hohmann

Vyhrať mohli domáci aj vyšším rozdielom.

(Zdroj: SITA)

V prvej tretine mali viac šancí Nitrania. Do vedenia išli už v 3. minúte, keď sa najprv voľný Paulovič nepresadil zblízka, ale následne k nemu ešte zásluhou Krištofa putoval puk a pri pravej žrdi ho upratal za Lukáša. Bystričania vyrovnali v ďalšej minúte. Gélinas vystrelil od modrej a puk od zadného mantinelu putoval do bránky od chrbta brankára Lawsona. Hostia mohli potom viackrát ísť do vedenia, šance mali H. Ručkay, Paulovič, Blackwater a v závere aj Slovák, ale bystrický brankár bol proti.

Prečítajte si tiež:Barani na domácom ľade tesne podľahli Popradu

V strednom dejstve dominovali domáci hokejisti. V 25. minúte im vyšla rýchla akcia, na začiatku ktorej bol Ďatelinka. Bartánus z ľavej strany šikovne prisunul puk Hohmannovi a ten našiel dieru medzi betónmi Lawsona. Na 3:1 zvýšil v 28. minúte Ďatelinka. Mal veľa priestoru pred bránkou a po dobrej práci Surového sa presadil bekhendom bez prípravy. Ubehlo iba 15 sekúnd a "barani" pridali štvrtý gól. Postaral sa oň rýchly Hohmann z ľavej strany, keď puk od korčule hosťujúceho hráča zmenil smer a putoval medzi žrde. Brankára Lawsona nahradil Foltán, ktorý do prestávky už nekapituloval. Prekonať ho mohol najmä Giľak, ak by mieril o niečo presnejšie. Nitrania si vyloženú príležitosť nevypracovali.

V úvode tretej tretiny sa rútil na brankára hostí Hohmann, v tutovke ho fauloval Versteeg, nasledovalo teda trestné strieľanie. To bystrický útočník s prehľadom premenil a dosiahol tak hetrik. Hokejisti spod Zobora potom mohli znížiť po šanci H. Ručkaya a Lukáš mal šťastie, keď od modrej poslal puk do žŕdky Versteeg. Hralo sa hore dole a skóre sa menilo v 52. minúte. Bubela zakončoval spoza protihráča účinne na 6:1. Ubehlo iba 16 sekúnd a hostia znížili, keď sa Lantoši presadil z kruhu švihom. V 55. minúte sa o slovo prihlásil opäť z ľavého kruhu Paulovič, rovnako zakončoval švihom a tréner Banskej Bystrice si radšej zobral oddychový čas. Ten zabral, pretože do konca stretnutia sa už stav 6:3 nezmenil.

HC'05 iClinic Banská Bystrica - HK Nitra 6:3 (1:1, 3:0, 2:2)