Piatok, 22. marec, 2019 | Meniny má Beňadik

Starší žiaci po remíze s Kubínom rozstrieľali raptorov.

(Zdroj: MARTIN KAMAS)

BANSKÁ BYSTRICA. Druhá florbalová liga mužov ponúkla cez víkend veľké mestské derby medzi FPS a BCF Dukla. Už v úvode sa očakávalo od zápasu, že to bude vyrovnaný súboj medzi týmito dvoma tímami. Zo začiatku to tak vyzeralo, keď sa najprv presadili hráči tímu FPS a to po chybe hosťujúceho obrancu, ktorý fauloval a zo štandardky sa pohotovo presadil krásnou strelou Trudič. No hostia odpovedali veľmi rýchlo dvomi pohotovými gólmi po chybách domácich hráčov. V ôsmej minúte ale FPS vyrovnal a o tri minúty na to už znovu chytil vedenie do svojich rúk po peknej samostatnej akcii Lopatku.

Do druhej tretiny vstúpili lepšie hráči hosťujúceho tímu, keď už 3 minúty po začiatku sa zo štandardnej situácie presadil hosťujúci hráč. Domáci začali druhú polovicu zápasu tlačiť a súpera často dostávali pod tlak z ktorého nakoniec pramenilo vedenie o dva góly na konci druhej tretiny.

Prečítajte si tiež: Florbalisti FPS otočili duel a získali tri body

V poslednej tretine boli hráči hosťujúceho tímu pod tlakom, lebo chceli silou-mocou vyrovnať, z čoho aj pramenila nervozita a domáci tím získal presilovku, ktorú už 30 sekúnd od jej začiatku premenil a dostal sa tak už do trojgólového vedenia. Posledných 10 minút to boli poriadne nervy, ale hráči domáceho tímu ich mali pod kontrolou, lebo vyhrávali o tri góly. V 52. minúte zápasu dokázali navýšiť svoje vedenie už na štvorgólový rozdiel, ktorý bol rozhodujúci. FPS Banská Bystrica vyhrala v derby proti druhej Bystrici 7:3.

FPS Banská Bystrica 7:3 FBK BCF Dukla Banská Bystrica (3:2, 2:1, 2:0)
Góly :
2. Trudič, 8. Baštigál, 11. Lopatka (Krnáč), 34.Trudič (Siklenka), 38. Pardel (Trudič), 44. Lakomčík (Siklenka), 52. Trudič – 3. Uram, 4. Babík (Snopko), 23. Uram (Snopko)

Starší žiaci vymenili remízu za debakel

V 5.kole florbalovej ligy odohrali starší žiaci FPS Banská Bystrica dva zápasy v Dolnom Kubíne. Na prvý zápas nastúpili proti domácim Dolnokubínčanom a od začiatku zápasu sa hral obojstranne dobrý florbal s množstvom šancí. V 6.minúte vybojoval na vlastnej polovici loptičku Pazera, prihral Lukáčovi, ktorý sa individuálne presadil cez dvoch hráčov súpera a bolo 1:0 pre FPS. Až od polovice 1.tretiny sa k šanciam začali čoraz viac dostávať hráči Dolného Kubína. V 10.minúte sa po peknej akcií z rohu radovali hráči Žatvy z vyrovnania a o minútu neskôr po strele od pravého mantinelu sa ujali vedenia.

Druhá tretina pokračovala výbornou hrou od obidvoch tímov. Viac šancí však mali chlapci z Oravy, ktorí v 4.minúte odskočili na rozdiel dvoch gólov a druhej tretina patrila im. 50 sekúnd pred jej skončením sa po tlaku FPS pred brankou súpera presadil Škuta a znížil na 2:3.

V poslednej tretine prebrali opraty zápasu do svojich rúk hráči Banskej Bystrice. V 13 minúte sa po Moravčíkovej prihrávke vyrovnal na 3:3 spred brány Patráš. Hráči FPS dokonca siahali aj na víťazstvo, ale z množstva šancí už gól nepadol a súboj o druhé miesto tak skončil nerozhodne.

ZŠJM Žatva 90 Dolný Kubín - FPS Banská Bystrica 3:3 (2:1, 1:1, 0:1)
Góly FPS:
Lukáč, Škuta, Patráš

Na druhý zápas nastúpili hráči FPS proti Raptors Rabča. Od úvodného buly sa hralo len na jednu bránku a hráči FPS pálili zo všetkých možných pozícií. Zo všetkých šancí však v prvej tretine spadli za chrbát brankára Rabče len tri loptičky,keď sa presadili Patráš, Lukáč a Škuta. Druhá časť hry pokračovala ostreľovaním bránky Raptors, ale gól padol iba jeden a to v 3 minúte keď po prihrávke Patráša pálil Škuta. V polovici zápasu po občasnom pobudnutí hráčov Raptors v blízkosti bránky bolo znížené 4:1, ale hra mačky s myšou naďalej pokračovala a gólovú odozvu mala až v poslednej časti hry. Keď sa individuálne presadil Moravčík a keď vymiešal brankára Koka. Pokračovali bomby Patráša, Zelinu a Moravčika a jubilejný desiaty gól zaznamenal Škuta.

FBK Raptors Rabča-Oravská Polhora - FPS Banská Bystrica 1:10 (0:3, 1:1, 0:6)