Utorok, 24. apríl, 2018 | Meniny má Juraj

Šláger kola rozhodol jediný gól. Barani podľahli Trenčínu najtesnejším rozdielom

Na gól sa čakalo až do 49. minúty.

(Zdroj: TASR)

Zápas na trenčianskej Sihoti prinášal od úvodu zaujímavý hokej. Už v 3. minúte sa po dobrej práci Ölveckého zmocnil puku Radivojevič. Veľa nepremýšľal a snažil sa prestreliť Lukáša, pred ktorým stál obranca. Na opačnej strane sa nepresadil Bubela a po prihrávke spoza bránky poslal Mihalik puk príliš vysoko. Trenčania mohli "baranov" zaskočiť v 6. minúte. Radivojevič vyhral súboj s brankárom, ale Dukla nedokázala od modrej čiary presne zakončiť a dostať puk do odkrytej bránky.

Prečítajte si tiež:Bystričania poslali Nitru domov s poltuctom, hetrikom zažiaril Hohmann

Aktivitu Dukly v úvodnej desaťminútovke zakončil Radivojevič, ktorý zostal nepokrytý, ale strelou z ľavého kruhu našiel iba pripravenú lapačku gólmana. Ideálnu príležitosť otvoriť skóre mala Banská Bystrica počas štvorminútovej presilovej hry. Napriek tlaku však puk do siete Hiadlovského nedostala. Paradoxne, najväčšiu šancu mal na opačnej strane Radivojevič, ktorý nedokázal potrestať chybu hostí. Po návrate Gašparoviča z trestnej lavice vzniklo prečíslenie, to však potrestaný hráč do gólového zakončenia nepretavil.

Líder po prestávke naskočil do zápasu aktívne. Bartánus dostal puk medzi kruhy. Zblízka však nedokázal trafiť priestor bránky. Pri presilovke "vojakov" sa hostia utrhli. Pri nájazde dvoch na jedného Faillemu chýbalo o niečo viac času na dôsledné zakončenie. V 27. minúte išiel na trestnú lavicu po druhý raz za hru so zdvihnutou hokejkou Gašparovič. Pri početnej výhode sa nepresadil Bubela. Po jej skončení zotrvala Banská Bystrica v tlaku. Krížna prihrávka od mantinelu našla nakorčuľovaného Gélinasa, no tomu sa puk skĺzol z čepele a mieril mimo troch žrdí. Tri minúty pred sirénou sa od mantinelu natlačil pred bránku Surový, ale puk za Hiadlovského neprepasíroval.

Dráma vrcholila v poslednej tretine. Ani jeden tím sa nechcel uspokojiť s nerozhodným výsledkom. V 46. minúte skončil v domácej sieti namiesto puku kapitán Surový. Tlak pred brankárom Lukášom dokázala vytvoriť najmä prvá formácia. A keď to nešlo po pekných akciách, ujalo sa nahodenie Holendu od modrej čiary, ktoré sa odrazilo za bránkovú čiaru - 1:0. "Vojaci" záverečné minúty ustáli a body zostali doma.

HK Dukla Trenčín - HC'05 iClinic Banská Bystrica 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
Gól:
49. Holenda (Bohunický, Gašparovič).
B. Bystrica: Lukáš - Rosandič, Ďatelinka, Sedlák, Gelinas, Košecký, Mihálik, Gabor, Švarc - Lamper, Surový, Brittain - Hohmann, Bubela, Bartánus - Faille, Tamáši, Asselin - Kabáč, Češík, Bortňák

Ďalšie články z témy Voľby do VÚC 2017 (župné voľby)

Pozrite si tiež články z hlavnej témy Voľby do VÚC 2017 (župné voľby)  na domov.sme.sk
Článok je zaradený aj do ďalších tém Voľby do VÚC Banská Bystrica (župné voľby), Dukla Trenčín

1. Pri Badíne sa zrazil autobus s nákladiakom, neprežili dvaja ľudia Foto 20 703
  2. V súvislosti s vážnou haváriou pri Bystrici začal vyšetrovateľ trestné stíhanie pre prečin všeobecné ohrozenie 10 291
  3. Vo veku 44 rokov zomrel spisovateľ a režisér Peter Krištúfek 1 694
  4. Svet sa mu zrútil doslova za pár hodín. Zostal sám na výchovu troch detí Foto 951
  5. Barani stratili zápasový náskok 3:0. Dôvodov, prečo sa to stalo, je viac 902
  6. Po súdnom procese s Mazurekom navrhujú v Bystrici vytvoriť pracovnú skupinu pre boj s extrémizmom 722
  7. Bystrický fanklub vyhlásil bojkot. Nepotrebujeme vás, odkazujú mu hráči Video 537
  8. Aktuálne: Na R1 blízko Badína sa stala vážna nehoda, hlásia mŕtvych aj zranených 432
  9. Bystrickí fanúšikovia sa snažili vniknúť do kabíny domácich, lietali päste 215
  10. Folklórny súbor Radosť slávil a rozdával radosť ostatným. Bola to pastva pre oči aj dušu Foto 196