Pondelok, 20. september, 2021 | Meniny má Ľuboslav(a)KrížovkyKrížovky

Talentovaná plavkyňa UMB Ema Malíková získala 5 medailí v Slovenskom pohári žiakov

Ema zvíťazila a postavila sa na najvyšší stupienok v disciplíne 200 m polohové preteky.

(Zdroj: MILAN ZÁBORSKÝ)

BANSKÁ BYSTRICA. Členovia Plaveckého oddielu Univerzity Mateja Bela Banská Bystrica nie sú v bazéne žiadnymi nováčikmi. Tento ambiciózny plavecký oddiel už 23 rokov vychováva špičkových slovenských plavcov, ktorí od mládežníckych kategórií dosahujú výborné výsledky nielen v domácich, ale aj v zahraničných bazénoch. Vo všetkých vekových kategóriách vyplávali už množstvo medailí. Najnovšie sa k ním pridala aj mladučká Ema Malíková, ktorá ovládla prestížne celoslovenské podujatie.

202 plavcov vo veku 8 až 11 rokov z 27 slovenských plaveckých klubov a oddielov štartovalo v 1. kole „FPD Slovenského pohára žiakov 2018“ v plávaní, ktoré sa uskutočnilo v 50 m osemdráhovom bratislavskom bazéne na Pasienkoch. Na tomto podujatí malo zastúpenie aj banskobystrické plávanie z UMB Banská Bystrica, ktoré si domov odnieslo 1 zlatú, 2 strieborné a 2 bronzové medaily.

V kategórii 9-ročných práve vyššie spomínaná Ema Malíková (zverenka trénerky Janky Potančokovej) vybojovala v silnej konkurencii najlepších plavcov z celého Slovenska celkovo 5 medailí troch rôznych odleskov.

Ema zvíťazila a postavila sa na najvyšší stupienok v disciplíne 200 m polohové preteky. Okrem toho získala dve strieborné medaily v disciplínach 50 m znak a 100 m prsia. Svoju zbierku medailí všetkých kovov doplnila ziskom dvoch bronzových za disciplíny 50 m voľný spôsob a 50 m prsia. Zo svojho prvého veľkého podujatia tak nazbierala cenné skúsenosti.

„Slovenský pohár žiakov je dlhodobou štvorkolovou súťažou jednotlivcov vybraných ročníkov kategórií mladších žiakov a plaveckých nádejí. Do celkového hodnotenia sa započítava súčet najlepších 4 bodových výkonov pretekára z jednotlivých kôl. V každom ročníku bude vyhodnotených po 5 plavcov (celkovo 30), ktorí získajú spoločné sústredenie v júli 2019. Sústredenie zabezpečí generálny partner Slovenského pohára žiakov 2018, skupina FPD.“ – informoval predseda Plaveckého oddielu Univerzity Mateja Bela Banská Bystrica Milan Záborský