Streda, 27. január, 2021 | Meniny má BohušKrížovkyKrížovky

Pumy doplatili na banálne chyby a schytali doma debakel (+FOTO)

Domácim nevyšiel duel proti skúsenejším hostkám.

(Zdroj: VIKTOR HÁBER)

BANSKÁ BYSTRICA. Pumy od začiatku doplácali na zlý úvod štvrtín. V tej prvej sa Šamorín rýchlo dostal do vedenia 7:0, ktorý domáce doháňali pomaly. ŠBK bol dôslednejší pod košom a hostky oberali hráčky spod Urpína o dôležité lopty a navyše vo viacerých situáciách to preháňali s osobnou obranou, na čo rozhodcovia ale nereagovali a pumy to dostatočne frustrovalo. Napriek tomu sa snažili byť vyrovnanými súperkami a hlavne zásluhou trojok Števulovej dotiahli prvú štvrtinu do stavu 15:15.

V tej druhej sa Šamorín opäť odtrhol a Bystričanky na to nereagovali podľa očakávaní a zahodili aj viacero dobrých šancí. Vpredu to ťahali najmä Jelenčíková s Ozdincovou, doháňanie manka ale znamenalo po polke hry iba stav 27:32.

Tretia časť hry ukázala už výrazný výkonnostný rozdiel. Domáce kopili banálne chyby, nevedeli si prihrať a strácali loptu. Navyše ich strely skončili iba na obruči. Šamorín medzitým zúročil každú chybu a zbieral bod za bodom. Fantasticky si hostky dokázali prihrať smerom dopredu a najmä Hašková využila všetko, čo jej bolo ponúknuté. Pumy pôsobili frustrovane a strácali už 20 bodov na svojho soka. Pred poslednou časťou iba kozmeticky upravili výsledok na 36:53.

Posledná štvrtina nepriniesla výraznejší zvrat. Hostky už boli na koni, z ktorého by ich už nezosadil zrejme nik. Počas celej druhej polky hry podávali priam bezchybný výkon a svoj náskok neustále zvyšovali. Banská Bystrica musela bojovať aj so streleckou mizériou, pokusy ale boli márne. Do koša to začalo výraznejšie padať domácim až v poslednej päťminútovke, ktorú isté víťazky už takpovediac vypustili. Števulová sa do tretice presadila za tri body a zápas skončil jednoznačným triumfom tímu zo západu Slovenska – 43:67.

BK ŠKP 08 Banská Bystrica - ŠBK Šamorín 43:67 (27:32)