Nedeľa, 1. november, 2020 | Meniny má Denis, DenisaKrížovkyKrížovky

V poriadnej futsalovej dráme skóroval aj brankár. Bystrici to na body nestačilo

Diváci videli 9 pekných gólov.

(Zdroj: Jozef Mikuš)

V súboji dvoch stredoslovenských tímov chceli Bystričania nadviazať na parádny výkon v Trnave, v úvode sa ale držali v úzadí a pasivita v zadných radoch vyústila v peknú akciu Lučenca, keď Brunovský prihral Filhovi na gól do prázdnej bránky. MIBA sa následne vzchopila a súpera dostala pod tlak. Dobre sa však vyspal brankár hostí Oberman, ktorý zneškodnil dve tutovky Rafanidesa z pravej strany a následne zarmútil aj Čiefa z tesnej blízkosti, pričom raz ho zachránila aj ľavá žrď. Všetky strely mierili na neho a v spleti šancí zlyhal dvakrát aj Dobrota. Mimel sa dostal na koňa a pohrozil Mráza, ktorý mal ale taktiež svoj deň a z tesnej blízkosti ho dva razy neprekonal Brunovský ani z dorážky. Bystričania sa trápili v zakončení a šťastie pri nich naozaj nestálo. Nervy sa prehlbovali aj po viacerých sporných verdiktoch hlavného arbitra. Nešťastný moment prišiel, keď Dobrota fauloval Da Silveiru v pokutovom území a nasledovala penalta, ktorú faulovaný hráč premenil. Potom pôsobila MIBA frustrovane a obrana bola príliš odovzdaná. Nahromadené chyby spôsobovali trable Mrázovi, ktorý bol na všetko akoby sám, ale našťastie to stačilo na neinkasovanie tretieho gólu.

Prečítajte si tiež: Futsalisti po fantastickom výkone brali z Trnavy plný bodový zápis Čítajte

Druhý polčas začal nenápadnú akciou hostí, z ktorej už ale tretí gól vyplynul a postaral sa oň Steinwandter. Vyrovnať mohol o minútu Čief, opäť ale na dva pokusy zblízka trafil iba brankára. Domáci v defenzíve ľahko strácali loptu a nevyzeralo to s nimi dobre. Záblesk nádeje prišiel v 26. minúte, keď sa Vajda na dvakrát konečne presadil zblízka a Oberman prišiel o svoje čaro. Jeho náprotivok bol o 4 minúty neskôr hlavnou postavou fantastického momentu, keď skóroval cez celé ihrisko na 2:3. Výrazne mu k tomu pomohli vpredu tieniaci útočníci Bystrice a k vyrovnaniu chýbalo už málo. Po góle si mohol Mráz pripísať aj asistenciu, keď krásne vyhodil loptu až na Rafanidesa a ten iba tesne minul bránu súpera. Platilo pravidlo nedáš-dostaneš a po krásnej kombinácii Brunovského a Da Silveiru zakončoval Brazílčan do prázdnej bránky na 4:2. Dráma pokračovala, keď obranu hostí dokonale vyšachovali Rafanides so Vajdom a diváci znovu videli gól do prázdnej bránky. Nervózny záver následne priniesol veľké šance na vyrovnanie, skóroval však Lučenec a dostal sa na koňa. Domácim neostávalo nič iné ako v závere skúsiť vabank a Čiefovi sa počas neho podarilo znížiť na 4:5. Na desiaty gól stretnutia už ale neostalo dosť času. zo zápasu, ktorému úplne svedčala remíza, sa napokon zrodilo tesné víťazstvo hostí.

MIBA Banská Bystrica - Mimel Lučenec 4:5 (0:2)
Góly BB:
2x Vajda, Mráz, Čief
Zostava BB: Mráz - Ríša, Vajda, Krejčí, Rafanides, Samson, Jakuba, Čief, Veselovský, Širka, Dobrota

1. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  2. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  3. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  4. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  5. Magazín SME Ženy už v predaji
  6. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  7. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
  8. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
  9. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
  10. Aplikácia na likvidáciu škody. Bez obhliadky a bez faktúry.
  1. Nechajte zamestnancov vybrať si služobné auto, oplatí sa vám to
  2. Moringa a Ginkgo - pomocníci z prírody
  3. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  4. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  5. O prenájom auta majú čoraz väčší záujem aj malé firmy. Ušetria
  6. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  7. Magazín SME Ženy už v predaji
  8. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  9. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?

Pozrite si tiež články z hlavnej témy  Futsal  na sport.sme.sk

Koronavírus Banskobystrický kraj: Prvý deň testovania je za nami. Pokračuje sa v nedeľu (minúta po minúte)

Podrobné spravodajstvo z celoplošného testovania na Covid-19 v okresoch Banská Bystrica, Lučenec, Žiar nad Hronom, Zvolen a ostatných okresoch BB kraja.

V Podlaviciach bez problémov

Takto sa dnes testovalo v Podlaviciach.

Dezinfekciu interiérových priestorov odberných miest robia trikrát denne

Vo večerných hodinách už budete na väčšine odberných miest čakať kratšie ako cez deň.

Dezinfekcia odberových miest v Žiari nad Hronom.