Utorok, 19. jún, 2018 | Meniny má Alfréd

Poprad vysoko zdolal Banskú Bystricu

Liptovský Mikuláš ukončil sériu piatich prehier v 45. kole Tipsport ligy.

Radosť hráčov Popradu(Zdroj: TASR/Henrich Mišovič)

POPRAD. Slovenská najvyššia hokejová súťaž Tipsport liga 2017/2018 pokračovala v piatok zápasmi 45. kola.

Poprad si poradil s majstrom

Poprad porazil Banskú Bystricu štvrtýkrát v sezóne v pomere 6:1. Za domácich sa v prvej tretine presadili Jindřich Abdul a Dávid Buc.

Prečítajte si tiež: Dubnica strelila rezerve Nových Zámkov 24 gólov

Domáci nepoľavili ani v druhej tretine, keď ďalšie dva góly pridali Andreas Štrauch a Patrik Svitana. Až za stavu 4:0 pre Podtatrancov sa pripomenuli aj hostia gólom Josha Brittaina.

V záverečnej tretine dali definitívnu podobu výsledku domáci obranca Matúš Paločko a druhým gólom v stretnutí Patrik Svitana. Poprad zostáva v tabuľke na 6. mieste so ziskom 77 bodov.

Liptovský Mikuláš porazil Žilinu

Hokejisti MHk Liptovský Mikuláš zdolali na vlastnom ľade hráčov MsHK Doxxbet Žilina 3:2 a ukončili tak negatívnu sériu piatich prehier v rade.

Skóre otvoril v 8. min domáci útočník Jakub Sukeľ. Do konca prvej tretiny sa za Liptákov presadil aj Ján Tabaček. Hostia spod Dubňa dokázali vyrovnať gólmi Václava Stupku a Petra Húževki.

Posledné slovo mal útočník Martin Kriška, ktorý zabezpečil domácim všetky tri body.

Napriek víťazstvu zostáva Liptovský Mikuláš so ziskom 47 bodov na 9. mieste mimo pozícií zaručujúcich účasť v play-off.

Košice tesne vyhrali vo Zvolene

Hokejisti HC Košice triumfovali 2:1 na ľade HKM Zvolen . Hostia otvorili skóre v prvej tretine zásluhou Dávida Šóltésa. Poistku pre hostí pridal v tretej tretine Gabriel Spilar.

Domácim sa v závere podarilo už iba znížiť gólom Petra Šišovského.

Košice okupujú v tabuľke 5. miesto so ziskom 91 bodov. Víťazstvom sa priblížili k Zvolenu na rozdiel jediného bodu.

Trenčín ukončil úspešnú sériu Detvu

Prečítajte si tiež: Trenčín dostal vysokú pokutu, disciplinárka potrestala aj Marcela Hossu

Hokejisti HC 07 Orin Detva nestačili na domácom ľade na hráčov HK Dukla Trenčín a prehrali 0:2.

Hostia sa ujali vedenia v druhej tretine po góle Petra Sojčíka.

Druhý gól zaznamenal v poslednej sekunde stretnutia útočník Dukly Juraj Bezúch. Dukla sa víťazstvom posunula v tabuľke na tretie miesto a pripravili domácim prvú prehru po piatich víťazstvách v sérii. Detva zostáva posledná.

Obrat Nových Zámkov s lídrom ligy

Hokejisti HC Nové Zámky zdolali vo svojom domácom prostredí lídra tabuľky HC Nitra 4:3 po sam. nájazdoch.

Hostia otvorili skóre v prvej tretine zásluhou Miroslava Pupáka. Domácim sa však podarilo vyrovnať ešte pred prvou prestávkou, keď sa presadil Lukáš Jurík.

Druhá tretina priniesla iba jeden gól, o ktorý sa postaral útočník Nitry Judd Blackwater. Novozámčania dokázali v úvode tretej tretiny vyrovnať gólom Patrika Husáka.

Hostí poslal do vedenia v tretej tretine Karol Csányi, ale v poslednej sekunde stretnutia poslal duel do predĺženia Eduard Šimun. Ten istý hráč rozhodol v samostatných nájazdoch o zisku dvoch dvoch bodov pre Nové Zámky.

Nitra je napriek prehre na čele tabuľky s trojbodovým náskokom pred Banskou Bystricou. Novým Zámkom patrí 8. miesto so ziskom 51 bodov.

Tipsport liga 2017/2018 - 45. kolo:

HK Poprad - HC '05 iClinic Banská Bystrica 6:1 (2:0, 2:1, 2:0)

Góly: 3. Abdul (Matej Paločko, D. Bondra), 7. Buc (Svitana), 27. Štrauch, 37. Svitana (Buc), 48. Matúš Paločko (Petran), 57. Svitana (König) - 38. Brittain (Giľák)

Vylúčení: 4:6 na 2 min, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Hradil, Kika - Gebauer, Korba, 1098 divákov

Poprad: V. Kováč - König, D. Brejčák, Petran, McDowell, Dinda, Š. Fabian, Krempaský, Davydov - Svitana, Mlynarovič, Štrauch - Buc, Heizer, Matúš Paločko - Abdul, Matej Paločko, D. Bondra - Hvíla, Ježek, Miškovec

Banská Bystrica: Lukáš (37. Lassila) - Sedlák, Košecký, Kubka, V. Mihálik, Gélinas, Trecapelli, Delisle, J. Brejčák - Giľák, Bortňák, Brittain - Hohmann, Tamáši, Bartánus - Skalický, Faille, Asselin - Gabor, Češík, Kabáč

MHk 32 Liptovský Mikuláš - MsHK Doxxbet Žilina 3:2 (2:0, 0:1, 1:1)

Góly: 8. J. Sukeľ (Kriška), 14. J. Tabaček (A. Laco, Paukovček), 55. Kriška (J. Sukeľ) - 38. Stupka (Húževka), 53. Húževka (P. Mikuš, Tvrdoň)

Vylúčení: 5:5 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kalina, Lauff - Stanzel, Jobbágy, 660 divákov

Liptovský Mikuláš: Košarišťan - Nemec, Gründling, Moravčík, J. Tabaček, Nádašdi, Mezovský, M. Bača - Rudolf Huna, Langhammer, Števuliak - A. Laco, Paukovček, R. Rapáč - Kriška, Piatka, J. Sukeľ - Vybiral, Uhrík, Žiak

Žilina: T. Tomek - Kozák, Hatala, Juraško, Andersons, P. Mikuš, Martin Mazanec, Mendrej, Michal Roman - Tvrdoň, Húževka, T. Pospíšil - J. Jurík, Holovič, Konečný - Rogoň, Ondruš, Stupka - Váňa, Dolinajec

HKM Zvolen - HC Košice 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)

Góly: 60. Šišovský (Puliš) - 13. Šoltés (Šedivý), 50. Spilar (Pacan, Dudáš)

Vylúčení: 1:2 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kubuš, Baluška - Tvrdoň, Šefčík, 1325 divákov

Zvolen: MacIntyre - Ross, Drgoň, J. Kováčik, Ulrych, Hraško, Ťavoda, Zeleňák, T. Bokroš - Obdržálek, Martin Ďaloga, Coffman - Marcinek, Kytnár, Šišovský - Flick, Špirko, Puliš - Síkela, V. Fekiač, Matis

Košice: Habal - Dudáš, Ovčačík, Šedivý, Čížek, Pulli, Koch, Michalčin - Jenčík, Pacan, Spilar - Kafka, Klíma, Miklík - Šoltés, Boltun, Hričina - M. Novotný, Š. Petráš, Hudák

HC 07 Orin Detva - HK Dukla Trenčín 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)

Góly: 33. Sojčík (Holenda, Marcel Hossa), 60. Bezúch

Vylúčení: 3:6 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Štefik, Stano - Gajan st., Galavier, 546 divákov

Detva: Hackett - Martin Chovan, Kuklev, F. Fekiač, Macejko, Šimon, Gachulinec, Vyskoč, D. Jendroľ - Belluš, Surovka, Sitnikov - Milý, M. Surový, Žilka - Videlka, Murček, Ščurko - Andrisík, Piačka, Róth

Trenčín: M. Valent - Bačík, L. Romančík, Pač, Holenda, Themár, Bohunický, Deveaux, J. Švec - Radivojevič, Pardavý, Bezúch - Marcel Hossa, T. Varga, Gašprovič - Mikula, Dlouhý, Hecl - Sojčík, Sádecký, D. Hudec

HC Nové Zámky - HK Nitra 4:3 po sam. nájazdoch (1:1, 0:1, 2:1 - 0:0, 1:0)

Góly: 19. L. Jurík (Zbořil, Fábry), 44. Husák (Škoda, Lorraine), 60. Šimun (Plášil, Škoda), rozhodujúci sam. nájazd Šimun - 19. Miroslav Pupák (Csányi), 26. Blackwater (M. Slovák), 48. Csányi (M. Versteeg)

Vylúčení: 5:7 na 2 min, navyše H. Ručkay (Nitra) na 5+DKZ za napadnutie, presilovky: 1:0, oslabenia: 1:1, rozhodovali: Goga, Jonák - Kacej, Gegáň, 1524 divákov

Nové Zámky: Baroš - M. Novák, Plášil, M. Hruška, M. Jass, Salija, Husák, Šimek - Zbořil, Šimun, Fábry - R. Varga, L. Jurík, Hřebejk - T. Šille, Škoda, Lorraine - Saulietis, Ondrušek, Dominik Rehák

Nitra: Lawson - T. Milam, Mezei, J. Milam, Ordzovenský, Rýgl, Korím, M. Versteeg, Miroslav Pupák - J. Ručkay, Bradley, H. Ručkay - Kovacs, M. Slovák, Blackwater - Kutálek, A. Kollár - Csányi, Šiška, Rzavský

1. Čerešne dozreli: Aj po zmenách na hypotekárnom trhu chutia!
  2. Anketa: Čo je pre Slovákov dôležité pri nákupoch?
  4. Šariš obliekol svoje pivá do unikátneho šatu
  5. Chcete zažiť skvelú dovolenku 2018? Na toto netreba zabudnúť!
  6. Events you should not miss during your visit in Bratislava
  7. Modernizácia rozvodov tepla v Medzeve, Slavošovciach a Plešivci
  8. Úspešní Slováci radia: Presadiť sa dá vždy, snívať nestačí
  9. Čerešne dozreli: Aj po zmenách na hypotekárnom trhu chutia!
  10. Anketa: Čo je pre Slovákov dôležité pri nákupoch?

Článok je zaradený aj do ďalších tém Hokej v Trenčíne

Na Kališti sa opäť stretnú generácie (+ PROGRAM)

Vo vypálenej obci sa chystá už 13. ročník Stretnutia generácií. Cieľom je ukázať, že na hrôzy vojny nesmieme zabúdať.

Nechodí a nerozpráva. Svoje pocity ukryla do literárnych príbehov

Je ťažko telesne postihnutá. Jej diagnóza, detská mozgová obrna – spastická kvadruparéza, je nemenná. Nechodí a nerozpráva. Donedávna sme ju poznali ako Simonu Strelcovú. Dnes sa táto mladá Banskobystričanka volá Simone Sophie Stewart a nové meno nie je jedinou zmenou v jej živote.

Pokračujú práce na Zvolenskej ceste aj na prvej mestskej cyklotrase

Mesto dnes kontrolovalo investičné akcie v rôznych častiach mesta.

V Heľpe zostali pacienti bez lekára, napriek výhodám zatiaľ nemá nikto záujem

Horehronská obec Heľpa s 2600 obyvateľmi zostala bez lekára. Doterajší, ktorý zabezpečoval všeobecnú zdravotnú starostlivosť pre miestnych obyvateľov, odišiel od 1.júna.