Nedeľa, 25. júl, 2021 | Meniny má JakubKrížovkyKrížovky

Vlhová skončila v obrovskom slalome mimo najlepšej desiatky, triumfovala Shiffrinová

Tréner Magoni nebol spokojný.

Petra Vlhová.Petra Vlhová.

ZOH 2018 v Pjongčangu - zjazdové lyžovanie:

Ženy - obrovský slalom - konečné poradie:

1.Mikaela ShiffrinováUSA2:20,02 min
2.Ragnhild MowinckelováNórsko+0,39 s
3.Federica BrignoneováTaliansko+0,46
4.Viktoria RebensburgováNemecko+0,58
5.Marta BassinováTaliansko+0,67
13.Petra VlhováSlovensko+2,11
37.Soňa MoravčíkováSlovensko+ 11,97
41.Barbara KantorováSlovensko+ 12,92

BRATISLAVA. Slovenská reprezentantka v zjazdovom lyžovaní Petra Vlhová obsadila 13. miesto vo štvrtkovom obrovskom slalome žien na zimných olympijských hrách v kórejskom Pjongčangu.

Skryť Vypnúť reklamu

Slovenka so štartovým číslom 10 bola po prvej jazde dvanásta, v druhej jej nevyšla druhá polovica trate, ktorú staval jej tréner Livio Magoni.

“Dalo sa zajazdiť lepšie. Spravila som drobné chyby. Trináste miesto je možno pre niekoho dobré, ale ja som chcela viac.

Počasie bolo lepšie ako v predchádzajúcich dňoch. Oteplilo sa a lepšie sa aj lyžuje. Najmä nefúka, čo je dobré. Prvé kolo? Jazdila som celkom dobre, akurát strednú pasáž som trochu pokazila. Boli tam drobné chyby, ktoré ľudia nevidia, ale ja áno. Je to taký môj zlozvyk…

V druhom kole som urobila viac chýb, bola som neskoro pri bránkach a to všetko sa potom ukázalo v cieli. Môj tréner staval druhé kolo a dohodli sme sa, že postaví normálny obrák," povedala Petra Vlhová.

Bol to naozaj zlý výkon, v prvom kole ešte ako tak, ale v druhom ako keby vôbec nelyžovala. Nie je to v tom, že preteky preložili, pre všetky to bolo rovnaké.

Livio Magoni, tréner Petry Vlhovej

"Nemám slov. Je to šialené, som nesmierne šťastná. Sme na olympiáde, čakajú ma ďalšie preteky, už v piatok slalom. Musím zmobilizovať sily. Pred Hrami som mala náročný program, to ma dosť vyčerpalo. V druhom kole som zariskovala, ale dopadlo to super.

Skryť Vypnúť reklamu

Sú momenty, keď sa pýtam sama seba: 'Čo to stváraš?'. Potom príde pocit: 'Nie je problém'. Ani si nepamätám podobnú situáciu. Po prvom kole som si pomyslela, že mám šancu, tak som sa snažila vypočuť inštinkt a sústrediť sa na lyžovanie," neskrývala radosť 22-ročná Shiffrinová.

Nespokojný tréner Magoni

Zlato si vybojovala Američanka Mikaela Shiffrinová, striebro putuje do Nórska zásluhou Ragnhild Mowinckelovej, bronz získala Talianka Federica Brignoneová.

Spokojný s Vlhovej jazdou nebol ani jej tréner Livio Magoni:

"Bol to naozaj zlý výkon, v prvom kole ešte ako tak, ale v druhom ako keby vôbec nelyžovala. Nie je to v tom, že preteky preložili, pre všetky to bolo rovnaké.

Trať v druhom kole bola pre Petru obvyklá, zvyčajne na takejto trati ide veľmi dobre, ale neviem, čo sa stalo dnes, keď bola olympijská súťaž. Dúfame, že zajtra dokážeme niečo zmeniť."

Skryť Vypnúť reklamu

Moravčíková sa teší z debutu na ZOH

V obrovskom slalome sa predstavili aj ďalšie dve Slovenky - Soňa Moravčíková napokon obsadila 37. miesto, Barbaru Kantorovú klasifikovali na 41. pozícii.

"Trať bola náročná, celé to bolo rozbité a skákalo to. Teším sa však z olympijského debutu. Sneh je tu iný ako v Európe, na strmine je to poriadne náročné.

Pred štartom som sledovala elitné súperky, ako sa pripravujú na súťaž. Je to pre mňa vynikajúce zbieranie skúseností," povedala iba 18-ročná Soňa Moravčíková pre RTVS.

Skúsenejšia Barabara Kantorová poznamenala:

"Trať nebola najlepšia, ale lepšie ako vo Svetovom pohári. Moja prvá jazda mala dosť nedostatkov. Kopec je náročný, je na ňom dosť hrán a zmien rytmu. Bol to pestré a človek sa musel sústrediť od začiatku až do konca."

Online Zimná olympiáda 2018 (ZOH, alpské lyžovanie): Obrovský slalom, 2. kolo (Vlhová)

Zimní olympijské hry - Alpské lyžovanie

15. February 2018 o 05:45
Ženy - Obrovský slalom (2.kolo)
Prenos
Obrovský slalom v juhokórejskom Pjongčangu majú za sebou všetky pretekárky. Už približne hodinu je olympijskou víťazkou Mikaela Shiffrinová, ktorá triumfovala pred Ragnhild Mowinckelovou a Federicou Brignoneovou. Najlepšie slovenské umiestnenie dosiahla Petra Vlhová, ktorá skončila trinásta s mankom 2,11 sekundy. Na konečnom 37. mieste sa umiestnila Soňa Moravčíková, no a o štyri miesta horšie je klasifikovaná Barbara Kantorová. Dobrý výsledok dosiahla aj Češka Ester Ledecká, ktorá predstihla napríklad Bernadette Schildovú a skončila na 23. mieste. Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem pekný deň.
Dnešné preteky sa skončili.
67Poslednou pretekárkou dnešných pretekov bola Rjon-Hjang Kim zo Severnej Kórei. Jej výsledný čas má hodnotu 3:17,31. V porovnaní napríklad s Petrou Vlhovou je to čas horší o neuveriteľných 55 sekúnd.
66Predošlý príspevok už neplatí. Na posledné miesto sa dostáva Jelena Vujičićová z Čiernej Hory, ktorá zaostala za olympijskou šampiónkou o takmer 39 sekúnd.
65Maďarka Mariann Mimi Marotyová stratila v cieli viac než 34 sekúnd. Zaraďuje sa tak na posledné miesto výsledkovej listiny dnešného obrovského slalomu.
63-64Tak sme sa prehupli cez stratu tridsiatich sekúnd. Na 56. miesto sa zaraďuje Arabella Caroline Yili Ng z Hongkongu a hneď za ňu smeruje Turkyňa Ozlem Carikciogluová.
62Ieva Januškevičiuteová sa zvykne objavovať aj vo Svetovom pohári, kde obsadzuje posledné priečky. Inak tomu nie je ani dnes. Litovčanka ide so stratou 27 sekúnd na priebežné 54. miesto.
61Na poslednú priečku sa zaraďuje Fan-jing Kchung z Číny. Strata tejto pretekárky na Mikaelu Shiffrinovú je už takmer na hranici neuveriteľnej pol minúty.
60Šesťdesiatou pretekárkou druhého kola bola Suela Mehilliová z Albánska. Jej strata v cieli predstavuje 26,55 sekundy, čo jej stačí na zatiaľ posledné klasifikované miesto.
59V štartovej listine druhého kola bola aj Sabrina Simaderová, ktorá reprezentuje africkú Keňu. Na druhom medzičase strácala 16,21 sekundy a napokon svoju druhú jazdu ani nedokončila.
57-58Ďalšia dvojica pretekárok sa nám zaradila na začiatok šiestej desiatky. Marija Grigorovová z Kazachstanu je na 51. mieste, pričom v porovnaní s Grékyňou Sophiou Ralliovou bola lepšia o pol sekundy.
56Írka Tess Arbezová sa prehupla cez stratu dvadsiatich sekúnd. Každopádne, aspoň si pri svojej olympijskej účasti pripíše na konto klasifikované umiestnenie.
55Spomínanú Maďarku dokázala zdolať aj Mialitiana Clercová z exotického Madagaskaru. Jej čas bol o približne štyri desatinky lepší, čo znamená 48. miesto.
54Szonja Hozmannová už v prvom kole stratila takmer jedenásť sekúnd. V druhej jazde sa jej manko zdvojnásobilo, a tak sa Maďarka zaraďuje na koniec piatej desiatky.
53V rýchlom slede tu máme ďalšiu pretekárku, ktorá svoju druhú jazdu nedokončila. Ukrajinka Olha Knyšová sa dokonca nedostala ani na prvý medzičas.
51Nino Ciklauriová z Gruzínska dosiahla v prvom kole rovnaký čas ako Islanďanka Freydis Halla Einarsdóttirová. V tomto minisúboji je napokon úspešnejšia prvá menovaná, keďže reprezentantka krajiny gejzírov nedokončila svoju jazdu.
50Ďalšou kórejskou pretekárkou na trati bola Jong-so Kang. Jej strata je vyššia než 17 sekúnd, a tak jej patrí jedno z posledných miest vo výsledkovej listine.
49Ďalšou pretekárkou, ktorá si zapíše do štatistík výsledok z olympijských hier je Elvedina Muzaferijaová. Reprezentantka Bosny a Hercegoviny smeruje na priebežné 44. miesto.
48Straty výkonnostne slabších pretekárok naberajú obrovské hodnoty. Domáca So-hi Kim bola pomalšia o 15,35 sekundy, a tak sa zaraďuje na 45. miesto.
47Lelde Gasūnová z Lotyšska stratila v cieli takmer štrnásť sekúnd. Napriek tomu zašla v porovnaní s prvým kolom lepší čas. Momentálne jej patrí 44. miesto.
46Marija Kirkovová reprezentujúca Bulharsko stratila v súčte oboch kôl 12,75 sekundy. Vďaka tomu sa zaraďuje na priebežné štyridsiate miesto.
45Marija Škanovová z Bieloruska bola približne o sekundu rýchlejšia než jej predošlá argentínska súperka. Zaraďuje sa tak tesne za Soňu Moravčíkovú na 38. miesto.
44Nicol Gastaldiová z exotickej Argentíny smeruje na priebežné 42. miesto za našu Barbaru Kantorovú. V cieli stratila na Mikaelu Shiffrinovú celkovo 13,42 sekundy.
42-43V krátkom slede sme sledovali jazdy oboch slovenských pretekárok. Vo výsledkovej listine je na tom lepšie Soňa Moravčíková, ktorá je s mankom takmer dvanástich sekúnd na 37. mieste. Skúsenejšia Barbara Kantorová je o štyri pozície za ňou.
41Kim Vanreuselová z Belgicka sa nepredstavuje vo Svetovom pohári príliš často. V dnešnom obrovskom slalome stratila 12,5 sekundy, čo jej stačí momentálne na umiestnenie na konci štvrtej desiatky.
40Chorvátska reprezentantka Ida Štimacová zaostala na víťaznou Američankou o viac než jedenásť sekúnd. Napriek tomu sa zaraďuje na 34. miesto.
39Mexičanka Sarah Schleperová dnes klasifikovaná nebude. Na prvom medzičase strácala 6,58 sekundy, ale na métu druhého meraného úseku sa už nedostala.
37-38Alice Robinsonová dosiahla v porovnaní so skúsenou Resi Stieglerovou o 52 stotín lepší celkový čas. Zaraďuje sa na priebežné 35. miesto, Američanka je na tom o jednu pozíciu horšie.
36Haruna Išikawaová z Japonska stratila v cieli takmer deväť sekúnd. Ťažko povedať, či je so svojim dnešným výkonom spokojná. Každopádne, v cieli jej patrí pozícia číslo 33.
35Megan McJamesová sa dostala cez manko ôsmich sekúnd. Američanka sa zaraďuje na priebežné 31. miesto, ktoré by v jej prípade mohlo byť aj konečným.
34Češka Gabriela Capová sa zaraďuje na solídne 29. miesto. Samozrejme, na každom medzičase sa prehlbovala jej strata a napokon sa zatavila na hodnote 7,4 sekundy.
33Valérie Grenierová z Kanady sa nedostala na tretí medzičas, a tak nebude v olympijských pretekoch klasifikovaná. Na štarte je už pripravená ďalšia česká pretekárka Gabriela Capová.
32Ruska Anastasija Silantevová bola rýchlejšia oproti predošlej reprezentantke Chorvátska a dostáva sa cez ňu. Zaraďuje sa momentálne na koniec tretej desiatky s mankom takmer ôsmich sekúnd.
31Chorvátka Andrea Komšićová stratila v cieli na víťaznú Američanku takmer osem a pol sekundy. Aktuálne jej teda patrí 31. pozícia, no možno sa ešte prepadne o nejaké priečky.
Mikaela Shiffrinová potvrdzuje svoj status aktuálne najlepšej alpskej lyžiarky na svete. Americká kométa získava v Pjongčangu prvé olympijské zlato, keď dokázala triumfovať v obrovskom slalome pred Ragnhild Mowinckelovou a Federicou Brignoneovou. Nesmierne smutná musí byť Manuela Mölggová, ktorá vyhrala prvé kolo, ale ani vo veku 34 rokov sa olympijskej medaily nedočkala. Slovenka Petra Vlhová si oproti prvej jazde pohoršila o jednu pozíciu a končí na trinásta. My v našom textovom prenose pokračujeme ďalej a prinesieme vám správy aj o umiestnení ďalších dvoch slovenských pretekárok.
1Manuela Mölggová to neskutočne pokazila. Skúsená Talianka nezvládla náročnú psychickú situáciu a po nevydarenom druhom kole končí až ôsma. To znamená, že olympijskou víťazkou v obrovskom slalome je Mikaela Shiffrinová.
2Mikaela Shiffrinová chybovala tesne pred cieľom, no podobný kolaps ako vo švajčiarskom Lenzerheide nedopustila. Prišla síce o štyri desatiny svojho náskoku, ale napriek tomu ide na priebežné prvé miesto. Američanku môže zdolať len Manuela Mölggová.
3Sledovali sme mimoriadne tesný nórsko-taliansky súboj o olympijskú medailu. Tú si na krk s určitosťou zavesí Ragnhild Mowinckelová, pretože Federica Brignoneová za ňou zaostala o sedem stotiniek.
4Ragnhild Mowinckelová to zvládla a má veľkú šancu získať olympijskú medailu. Na trati mala mierne problémy, no fantasticky sa z nich dostala. Nórka zdolala Viktoriu Rebensburgovú o 0,19 sekundy.
5Marta Bassinová predviedla na pohľad peknú rytmickú jazdu, ale tesne nestačí na Viktoriu Rebensburgovú. Talianka ide na druhé miesto so zanedbateľným odstupom deviatich stotiniek. Z pódia tak vytláča Tessu Worleyovú.
6Sara Hectorová bude zrejme trošku sklamaná. V druhom kole predviedla až pätnásty najlepší čas, a tak nemohla bojovať o olympijskú medailu. Švédka sa zaraďuje na priebežnú piatu pozíciu s mankom takmer sekundy.
7Frida Hansdotterová predviedla v prvom kole skvelú jazdu a ani teraz to nebolo na zahodenie. Švédska pretekárka síce nejde do čela pretekov, ale o jednu stotinku dokázala poraziť svetovú šampiónku Tessu Worleyovú.
8Viktoria Rebensburgová naďalej živí nádej na zisk olympijského zlata, ktorého sa pred ôsmimi rokmi dočkala vo Vancouveru. Nemka sa po trošku slabšom úvode dokázala skoncentrovať a o 46 stotín sekundy zdolala Tessa Worleyovú.
9Stephanie Brunnerová je ďalšou pretekárkou, ktorá nedokončila svoju jazdu druhého kola. Ešte pred druhým medzičasom chybovala a nepríjemne spadla na sneh. Rakúsko sa tak medailového úspechu nedočká.
10Sofia Goggiaová dosiahla v prvom kole rovnaký čas ako Ana Drevová. Talianka išla veľmi agresívne, ale stačí jej to iba na priebežné tretie miesto s mankom 74 stotín. Odsúva tak našu Petru Vlhovú o jednu priečku nižšie.
10Tak toto je obrovská škoda. Ana Drevová si držala drobný náskok ešte pred záverečným úsekom trate. Jednu z bránok ale slovinská lyžiarka neprešla v rámci pravidiel a následne skončila na zemi.
12Bohužiaľ, Petra Vlhová dnes nedosiahne výsledok, s ktorým bude spokojná. S mankom viac než sekundu ide na priebežné štvrté miesto. Trať druhého kola síce staval Livio Magoni, ale jeho zverenka sa nevyhla niekoľkými chybám, ktoré ju stáli cenný čas.
13Wendy Holdenerová nemohla konkurovať francúzskej špecialistke na obrovský slalom. Na každom medzičase strácala, ale v závere zrýchlila a upravila svoju stratu iba na 0,21 sekundy. Švajčiarka je druhá, no my už držíme palce Petre Vlhovej.
14Sklamaním prvého kola bola Tessa Worleyová. V druhej jazde ale Francúzka predviedla výkon, na ktorý sme u nej zvyknutí. Svetová šampiónka z tejto disciplíny nadelila Anne Veithovej viac než sekundu a dostáva sa do vedenia.
15Najlepšiu pätnástku dnešných pretekov odštartovala Anna Veithová. Rakúšanka mala na štarte náskok 33 stotín. Ten na medzičasoch postupne klesal, ale napokon to rodáčka z Halleinu zvládla a ide do čela.
16Slovinka Meta Hrovatová predviedla druhý najlepší čas v rámci druhého kola. Suverénne tak ide do čela pretekov, keď Ninu Haver-Løsethovú zdolala o 75 stotín sekundy. Pokračovať budeme po krátkej prestávke.
17Adeline Baudová Mugnierová ide na priebežné šieste miesto. Francúzka chybovala v strednej časti trate, kde stratila podstatnú časť svojej rýchlosti. Záver bol skutočne vydarený, ale na lepší čas než 2:23,93 to nestačilo.
18Nina Haver-Løsethová je novou líderkou. Na druhom medzičase mala náskok 1,10 sekundy, no takmer oň prišla. Nórka nepredviedla najlepšiu druhú časť trate, ale napokon zdolala Estelle Alphandovú o 12 stotín.
19Mladá Rakúšanka Ricarda Haaserová môže byť so svojim dnešným výkonom spokojná. Na prvé miesto to síce nestačí, ale o štyri stotinky poráža Kristin Lysdahlovú. Škoda slabšieho záveru, kde stratila cez tri desatiny.
20Ana Buciková mala na štarte náskok 0,85 sekundy, no ten sa rozplynul už prakticky na druhom medzičase. Slovinka nepredviedla rytmicky dobrú jazdu a so štvrtým miestom v cieli rozhodne nevyzerá byť spokojná.
21Kristin Lysdahlová do polovice trate viedla, ale napokon v tesnom škandinávskom súboji prehráva. Nórka stratila 18 stotín sekundy na Estelle Alphandovú, a tak sa zaraďuje na priebežnú druhú priečku.
22Simone Wildová výrazne chybovala už v hornej časti trate. Švajčiarka okamžite stratila tri sekundy, a tak nemohla pomýšľať na lepší výsledok než je priebežné deviate miesto. Manko sa zastavilo na hranici 3,53 sekundy.
23Francúzka Taïna Bariozová doplatila na slabší úsek medzi druhým a tretím medzičasom. V tejto pasáži stratila pol sekundu a prišla o celý svoj náskok. Napokon na vedúcu švédsku pretekárku stratila 38 stotín a je druhá.
24Prekvapujúcim menom v najlepšej tridsiatke bola Maryna Gąsienicová-Danielová. Bohužiaľ, Poľka výrazne pokazila svoju druhú jazdu, spravila veľké množstvo chýb, a tak je v cieli sklamaná na priebežnom poslednom mieste.
25Tina Weiratherová z maličkého Lichtenštajnska mala na štarte náskok pätnástich stotín sekundy, ale nedokázala si ho udržať. Zaraďuje sa na priebežné druhé miesto s odstupom rovnej sekundy na Estelle Alphandovú.
26Estelle Alphandová predviedla na svoje pomery tradične výborné druhé kolo. Len v ňom nadelila Ester Ledeckej viac než sekundu. Napokon ide Švédka do čela s odstupom 1,47 sekundy a myslím si, že na prvom mieste nejakú chvíľu pobudne.
27Nevena Ignjatovićová zo Srbska predviedla doposiaľ najhoršie druhé kolo, a tak nemohla útočiť na prvú pozíciu českej pretekárky. Chybovala najmä v závere, a tak sa jej manko vyšplhalo na viac než sedem desatín.
28Rakúska špecialistka na slalom Bernadette Schildová nemá za sebou vydarené preteky. Príliš si nenapravila reputáciu po zbabranom prvom kole, keďže ide len na druhú priečku so stratou 12 stotín na Ester Ledeckú.
29Česká pretekárka Ester Ledecká sa držala v zelených číslach na všetkých medzičasoch a odsúva kanadskú súperku na druhú pozíciu. Rodáčka z Prahy bola rýchlejšia o 47 stotín sekundy.
30Candace Crawfordová predviedla celkom peknú druhú jazdu. Vyvarovala sa väčšej chyby, a tak nám stanovila úvodný celkový čas na 2:25,16 minúty. Uvidíme, na čo to bude mladej Kanaďanke stačiť.
ŠTARTDruhé kolo olympijských pretekov obrovského slalomu sa práve začalo. Využiť upravenosť trate sa bude snažiť Candace Crawfordová, ktorá v prvej jazde obsadila tridsiate miesto.
Vážení čitatelia, vítam vás pri sledovaní textového prenosu z alpského lyžovania. V olympijskom Pjongčangu sa počasie konečne umúdrilo, a tak mohli pretekárky absolvovať prvé kolo obrovského slalomu. V ňom si najlepšiu pozíciu vytvorila skúsená 34-ročná Talianka Manuela Mölggová.

PRVÉ KOLO SI PODMANILI TALIANKY

Manuela Mölggová sa dolu svahom pustila ako prvá a do cieľa prišla s časom 1:10,62 minúty. Vtedy ešte netušila, že ho žiadna konkurentka neprekoná. Talianka sa vyvarovala väčších chýb a určite je jednou z horúcich favoritiek na medailu. O dve desatiny za ňou zostala Mikaela Shiffrinová, hoci po dobrom štarte sa dlho držala na vedúcej pozícii. Predbežné stupne víťaziek dopĺňa Federica Brignoneová, ktorá na svoju krajanku stratila 0,29 sekundy. V najlepšej päťke máme až trojicu talianskych pretekárok, keďže prvé kolo výborne vyšlo aj mladej Marte Bassinovej. Trošku sklamaním boli jazdy najväčších favoritiek. Viktoria Rebensburgová skončila na ôsmom mieste a svetová šampiónka Tessa Worleyová bude dokonca útočiť až zo 14. pozície. Jej strata na prvú priečku predstavuje 1,44 sekundy.

VLHOVÁ SO ŠANCOU NA TOP 10

Najväčšou slovenskou nádejou v týchto pretekoch bola Petra Vlhová. Rodáčka z Liptovského Mikuláša v tejto sezóne skončila v obrovskom slalome štyrikrát v TOP 10 a zrejme s touto ambíciou pôjde aj do dnešného druhého kola. Momentálne je dvanásta, keď stratila na Manuelu Mölggovú 1,09 sekundy. Slovenka nespravila nejakú vážnejšiu chybu, ale v úseku medzi druhým a tretím medzičasom nebola dostatočne rýchla. Hneď za ňou sa umiestnila Wendy Holdenerová, ktorá podobne ako Petra Vlhová bude patriť k favoritkám v zajtrajšom klasickom slalome. Ďalšie Slovenky sa do najlepšej tridsiatky neprebojovali. Barbara Kantorová skončila na 42. mieste, čím o jednu pozíciu predstihla Soňu Moravčíkovú. Z kvarteta Češiek uvidíme v druhom kole len Ester Ledeckú, ktorá stratila presne štyri sekundy a obsadila 29. pozíciu.
Vítame Vás pri on-line prenose. Udalosť sa začne o 05:45.

Najčítanejšie na My Bystrica

Inzercia - Tlačové správy

 1. Ako sa nepripraviť o zákazníkov bez hotovosti
 2. Úchvatná Petra: Stovky rokov zabudnutá v jordánskej púšti
 3. VÚB banka ešte viac posilní leasingové služby
 4. Sudoku na leto: Nenechajte sivé bunky zaháľať ani cez prázdniny
 5. Od Česka až po Jadran
 6. Nikto im nezatlieska. Koľko medailí získajú Slováci v Tokiu?
 7. Slovenské čučoriedky? Nemusíte ísť do lesa, kúpite ich v reťazci
 8. Investovať do akcií a ETF v malom sa teraz dá výhodnejšie
 9. Deti často nie sú na letnú škôlku alebo tábor vhodne pobalené
 10. Pätnásť miest v Rakúsku na letné potulky
 1. 100% ovocné šťavy pod lupou – Prečo sa ich oplatí konzumovať?
 2. Riziko úrazov je počas letných prázdnin vyššie
 3. Prvé bezbariérové fitko vo Zvolene otvára ZŤP cestu k športu
 4. Úchvatná Petra: Stovky rokov zabudnutá v jordánskej púšti
 5. Tatravagónka Poprad ponúka stabilnú prácu a kariérny rast
 6. Schodolez pre imobilných - Viete ako sa testuje?
 7. Brusnica – lahodná i účinná zároveň
 8. Svet bude fungovať na dátach a tie sú pre Slovensko priorita
 9. Ako sa nepripraviť o zákazníkov bez hotovosti
 10. VÚB banka ešte viac posilní leasingové služby
 1. Ako nájsť dobrý jogurt? Ak neobsahuje toto, ani ho nekupujte 11 136
 2. Úchvatná Petra: Stovky rokov zabudnutá v jordánskej púšti 7 459
 3. Vedci skúmali slovenskú magnéziovú minerálku. Výsledok prekvapí. 6 206
 4. Prečo by ste si nemali odoprieť balenú bagetu? 5 878
 5. Pätnásť miest v Rakúsku na letné potulky 4 647
 6. Investovať do akcií a ETF v malom sa teraz dá výhodnejšie 3 983
 7. Slovenské čučoriedky? Nemusíte ísť do lesa, kúpite ich v reťazci 3 573
 8. Od Česka až po Jadran 3 307
 9. Nikto im nezatlieska. Koľko medailí získajú Slováci v Tokiu? 2 563
 10. Nový Volkswagen Polo GTI prináša radosť z jazdy s dvojlitrom! 2 479
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Banská Bystrica - aktuálne správy

Ilustračné foto.

Záchranné zložky zasahujú v Jarabej.


23. júl
Ilustračné foto.

Na miesto udalosti smeruje zisťovateľ príčin požiarov.


23. júl
Festival One Way Fes si napíše v Banskej Bystrici druhý ročník.

Multižánrový festival ukáže, ako sa dá zmeniť život k lepšiemu.


Jana Horniaková 23. júl

Ako tomu predísť? Viac nám povedal Dr. Igor Baran, ktorý má v oblasti záchrannej služby viac ako štyridsať ročné skúsenosti.


23. júl

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Vodnú plochu v kameňolome využívajú tisíce ľudí, napriek tomu, že je tam zákaz kúpania aj vstupu. Dnes sa tam utopil mladý muž.


11 h

Muža obvinili z nedovoleného ozbrojovania.


14 h

Prasklo vodovodné potrubie.


13 h

Vodnú plochu v kameňolome využívajú tisíce ľudí, napriek tomu, že je tam zákaz kúpania aj vstupu. Dnes sa tam utopil mladý muž.


10 h

Už ste čítali?