Bystričania sa nevyhli debaklu. Stále im chýba bod k účasti v play-off

Spečatiť postup môžu už počas víkendu.

Archívne foto.Archívne foto. (Zdroj: MAREK ODALOŠ)

Banskobystričania vycestovali do hlavného mesta iba s ôsmimi hráčmi, ktorí niesli na pleciach skutočne ťažké bremeno. Čeliť museli druhému najlepšiemu tímu ligy, ktorý si počas sezóny udržuje konštantne skvelú formu a na svoju palubovku poslal najsilnejšiu zostavu.

Súboj na pôde favorita od začiatku prebiehal podľa očakávaní a nejaký lepší výsledok v podaní MIBY by bol priam zázrakom. Už v druhej minúte musel Mráz vyťahovať loptu z brány. Potom prišiel zrejme najlepší úsek zápasu v podaní hostí. Počas deviatich minút ukázali bojovnosť najmä v obrane, hoci smerom dopredu neboli príliš aktívni. Tlak domácich ale dokázali udržať len do 11. minúty. Vtedy divokí chlapci spustili gólovú kanonádu a Bystričanom nadelili postupne do polčasu 5 kúskov. Nádej na dobrý výsledok tak definitívne odišla.

Prečítajte si tiež: V poriadnej futsalovej dráme skóroval aj brankár. Bystrici to na body nestačilo Čítajte

V druhom polčase už futsalisti spod Urpína akoby nemali chuť výraznejšie bojovať. Dobré útočné akcie smerom dopredu by sa dali spočítať na prstoch jednej ruky. Bratislavčania vypustili z tempa, ale napriek tomu stále navyšovali svoju výhru a potvrdili dominanciu na domácej palubovke. Oklieštená zostava MIBY napokon nevsietila ani gól a od tuctovej prehry ju delil iba gól.

Majlingovci schytali druhú najväčšiu prehru v sezóne (po výsledku 15:3 na pôde Slovana) a v tabuľke majú na 8. mieste 6-bodový náskok pred deviatymi Levicami. Vyraďovaciu časť ale ešte stále nemajú istú. Jediný bod chýba k vytúženému cieľu a cez víkend ich čaká najťažší súper – Slovan Bratislava na domácej palubovke. Bodový zisk sa neočakáva, ak však Levice stratia bod proti Lučencu, bude o všetkom rozhodnuté. Pre MIBU by to bolo prvé play-off v histórii klubu.

Martin Majling (tréner Banskej Bystrice): "V zápase v Bratislave sme po troch dobrých zápasoch tentokrát výsledkovo i herne vybuchli. Futsalovo výbornému súperovi sme nedokázali vôbec vzdorovať. Práve naopak, po nevýraznom výkone plnom taktických chýb, najmä v defenzíve, sme odchádzali aj po tretíkrát v tejto sezóne z Bratislavy bez bodu."

Wild Boys '02 Bratislava – MIBA Banská Bystrica 11:0 (6:0)
B. Bystrica:
Mráz – Ríša, Vajda, Rafanides, Samson, Čief, Dobrota, Greško

1. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  2. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  3. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  4. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.