Procházková a Klementová nepostúpili do finále tímšprintu

V rezorte Alpensia obsadili v prvom semifinále až 9. miesto.

Tímšprint voľnou technikou - ženy, finále (6x1,25 km):

4.Fähndrichová, GraaffováŠvajčiarsko+21,32
5.Laukkanenová, PärmäkoskiováFínsko+22,71
18.PROCHÁZKOVÁ, KLEMENTOVÁSlovenskonepostúpili do finále

Tímšprint mužov voľnou technikou >>>

PJONGČANG. Bežkyne na lyžiach Kikkan Randallová a Jessica Digginsová z USA získali zlaté medaily v tímovom šprinte voľnou technikou na ZOH v Pjongčangu.

V rezorte Alpensia zdolali v dramatickom finále Švédky Charlotte Kallovú a Stinu Nilssonovú o 19 stotín sekundy, obhajkyne z Nórska Marit Björgenová a Maiken Caspersen Fallová brali bronz (+2,97).

Slovenské reprezentantky Alena Procházková a Barbora Klementová nepostúpili do finále a obsadili celkovo 18. miesto.

Tesný súboj o zlato

V tímšprinte na 7,5 km čakalo na bežkyne spolu šesť úsekov, každý s dĺžkou 1,25 km.

Vo finále si trúfali titul obhájiť Nórky, no Björgenová napokon svoje ôsme zlato zo ZOH nezískala a nezosadila krajanov Oleho Einara Björndalena a Björna Dählieho z najvyšších priečok najúspešnejších zimných olympionikov.

Prečítajte si tiež: Peniaze jej dávali starí rodičia. Klementová si po chorobe splnila svoj sen Čítajte

V záverečnom zjazde do cieľovej rovinky totiž Fallová v súboji troch tímov stratila kontakt s Američankami i Švédkami, ktoré si to vo finiši rozdali o zlato.

Digginsová napokon tesne prešprintovala Nilssonovú a pre USA vybojovala historické zlato z behu na lyžiach na ZOH.

Procházková s Klementovou sa do finále nedostali, v prvom semifinále obsadili až 9. miesto so stratou 1:18,86 min na Nórky. Semifinále rozbehla Procházková svižne, na prvej odovzdávke figurovala na siedmej pozícii so stratou necelých šesť sekúnd na Nórky.

Klementová na druhom úseku sa ešte držala v kontakte s najlepšími (+8,1 s) a v polovici trate boli Slovenky na siedmej pozícii s mankom 14,3 s.

Klementová ale na štvrtom úseku už začala výraznejšie strácať a odovzdávala ôsma (+37,1). Slovenská dvojica sa napokon v závere prepadla až na deviatu priečku, keď zdolala iba tímy Kazachstanu a domácej Kórejskej republiky.

Nepostúpili ani muži

Medzi mužmi dominovali Nóri. Nórski bežci na lyžiach Martin Johnsrud Sundby a Johannes Hösflot Klaebo získali zlaté medaily v tímovom šprinte voľnou technikou.

V rezorte Alpensia potvrdili vo finále úlohu favoritov a triumfovali s náskokom 1,71 s pred dvojicou Alexander Boľšunov, Denis Spicov z tímu OŠR, tretí skončili Francúzi Maurice Manificat, Richard Jouve (+2,02).

Slovenskí reprezentanti Peter Mlynár a Andrej Segeč nepostúpili zo semifinále a obsadili 22. pozíciu.

Slováci Mlynár a Segeč zostali pred bránami finále. V druhom semifinále skončili na nepostupovej 11. priečke s mankom 1:30,15 min na nórsku dvojicu. V silnej konkurencii 28 tímov príliš na prienik medzi elitnú desiatku nemohli pomýšľať a od začiatku im patrili pozície až na rozhraní prvej a druhej desiatky.

Prečítajte si tiež: Teóriu postavil na hlavu a stal sa najmladším víťazom Čítajte

Na 8,4 km dlhej trati, kde každý z dvojice absolvoval 3x1,4 km, napokon zdolali vo svojej jazde iba Bulharsko, Austráliu a Čínu. Za postupom tak výrazne zaostali a v súčte oboch semifinále im patrila až 22. priečka.

"Prvé kolo som chcel udržať kontakt s najlepšími, ale možno som to trošku prepískol, tak sa mi to spočítalo v druhom a treťom. Totálne mi stuhli nohy, ale podal som, čo vo mne bolo.

Chceli sme byť do desiateho miesta, skončili sme na jedenástom. O jednu priečku sme sa zlepšili v porovnaní s nasadením, myslím si, že aj Ukrajinci sa dali zdolať," povedal Segeč pre TASR.

1. Prvá 2-stupňová akumulátorová snehová fréza na trhu
  2. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  3. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  4. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  5. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  6. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  7. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  8. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  9. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
  10. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie
  1. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  2. Najobľúbenejšie auto Slovákov je opäť ŠKODA
  3. PLANEO Elektro funguje aj počas lockdownu - má akčný výpredaj
  4. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  5. MATADOR Group mení vizuálnu identitu značky
  6. Fokus očná optika sa stala exkluzívnym partnerom značky Nikon
  7. Turizmus za účelom estetickej chirurgie v čase pandémie
  8. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  9. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  10. Akčný výpredaj v PLANEO Elektro – to sú ceny nižšie až o 60 %!

Po komunitnom testovaní príde skríningové. Mesto ho chystá na víkend

Záujemcovia budú môcť využiť rezervačný systém, ktorý sa osvedčil uplynulé dni počas komunitného cieleného testovania.

Plošné testovanie na Covid-19:Zdravotník odoberá vzorku.

Breznianska nemocnica očkuje svojich ľudí, koncom januára by chcela rizikové skupiny

Nemocnica s poliklinikou v Brezne v pondelok očkuje svojich zamestnancov v zmysle poradia, ktoré určuje ministerstvo zdravotníctva.

Vakcína Comirnaty sa musí skladovať až pri mínus 70 stupňoch Celzia.

V Brezne je jediné mobilné odberné miesto, masívne testovanie pripravujú cez víkend

Počas týždňa nevie podľa primátora Abela zdravotnícky personál na testovanie poskytnúť ani breznianska nemocnica.

Testovanie na koronavírus SARS-CoV-2 v Českej republike.