Utorok, 31. január, 2023 | Meniny má Emil

Slovenky išli v štafete skvelo, skončili piate

Zvíťazili biatlonistky Bieloruska.

Na snímke slovenská biatlonistka Anastasia Kuzminová v štafete žien na 4x6 km na ZOH 2018.Na snímke slovenská biatlonistka Anastasia Kuzminová v štafete žien na 4x6 km na ZOH 2018. (Zdroj: TASR)
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

ZOH 2018 - Pjongčang:

Preteky štafiet žien na 4x6 km:

1.BieloruskoNadežda Skardinová, Irina Krivková, Dinara Alimbekovová, Daria Domračevová1:12:03,4 h
2.ŠvédskoLinn Perssonová, Mona Brorssonová, Anna Magnussonová, Hanna Öbergová+10,7 s (0+12)
3.FrancúzskoAnais Chevalierová, Marie Dorinová-Habertová, Justine Braisazová, Anais Bescondová+17,6 (0+14)
4.NórskoSynnöve Solemdalová, Tiril Eckhoffová, Ingrid Landmark Tandrevoldová, Marte Olsbuová+29,7 (3+12)
5.SlovenskoPaulína Fialková, Anastasia Kuzminová, Terézia Poliaková, Ivona Fialková+38,4 (1+9)
6.ŠvajčiarskoElisa Gasparinová, Lena Häckiová, Selina Gasparinová, Irene Cadurischová+43,5 (0+16)

PJONGČANG. Zlatými medailami sa na ZOH v Pjongčangu ovenčila štafeta biatlonistiek Bieloruska.

Na 4x6 km trati Bielorusky v zložení Nadežda Skardinová, Iryna Kriuková, Dzinara Alimbekavová a Darja Domračevová zdolali Švédky o 10,7 sekundy a tretie Francúzky o 17,6.

Slovenské biatlonistky Paulína Fialková, Anastasia Kuzminová, Terézia Poliaková a Ivona Fialková dobehli na 5. mieste (+38,4).

SkryťVypnúť reklamu

V areáli Alpensia ženy zavŕšili svoj olympijský program tímovou súťažou. Na štart sa postavilo 18 štafiet, s číslom 17 štvorica Sloveniek.

Paulína Fialková štartovala prvá

Pred štyrmi rokmi sa zo zlata radovali Ukrajinky a kvarteto SR na tieto preteky, keď zaostalo o celý okruh a do cieľa nedobelo, nemalo dobré spomienky. Vlaňajšie MS dopadli podstatne lepšie s 8. miestom.

V prognózach sa najčastejšie v súvislosti s kandidátkami na zlato objavovali svetové šampiónky Nemky, túto sezónu v seriáli Svetového pohára jasne najlepšie.

Prečítajte si tiež: Plakala a plakala. Ten pocit bezradnosti neprajem nikomu, tvrdí Fialková Čítajte 

Okrem nich zvíťazili raz už len Francúzky. Slovenským biatlonistkám sa nedarilo, ani raz neskončili v najlepšej desiatke, no v areáli Alpensia chceli do nej preniknúť a naplniť minimálny cieľ.

V pretekoch miešaných štafiet, ktoré boli na programe dva dni predtým, Slovensko pochovalo nádeje už na prvom úseku, kde štartovala P. Fialková.

SkryťVypnúť reklamu

Rovnaký úsek jej patril aj v ženských štafetách s jasnou úlohou nestratiť kontakt s najlepšími a trojnásobnú medailistku v Pjongčangu Kuzminovú poslať vpred na poprednej priečke.

P. Fialková (strelecká bilancia 0+1, 0+0) s jedným dobíjaním v úvodnej streľbe veľa nestratila a v hustom snežení, s vetrom a mrazom -3 sa veľmi rýchlo prepracovala vpred, 'stojku' zvládla perfektne a zaradila sa na 4. priečku. Z favoritiek zlyhala Nemka Preussová s trestným okruhom a hneď jej naskočilo minútové manko.

Do druhého úseku P. Fialková so 6. najrýchlejším bežeckým časom poslala Kuzminovú (0+1, 1+3) na 3. priečke, 18,8 sekundy za prvým Talianskom, 12. boli Nemky (+1:00,6).

Náročná druhá streľba Kuzminovej

Po 'ležke' už Kuzminová viedla 15,3 sekundy pred Nórkou Eckhoffovou, Talianka Wiererová až dvakrát musela krúžiť na trestnom okruhu a prepadla sa na 13. miesto.

SkryťVypnúť reklamu

Streľba stojmo však bola obrovská lotéria, vietor sa zdvihol, bežecky najrýchlejšia Kuzminová sa snažila trpezlivo počkať, kým v nárazoch utíchne, no pri veľmi dlhom mierení až za 1:45,7 min musela ísť raz na trestný okruh.

Z prvého miesta klesla na ôsme (+20,8), no napriek tomu veľa nestratila aj preto, že konkurencia sa tiež veľmi natrápila.

Na tretí úsek Poliaková (0+1, 0+1) vybehla tretia, 16,1 s za vedúcimi Fínkami a 14,2 za Taliankami, riešiť zložitú situáciu museli neustále sa trápiace Nemky na 12. mieste (+1:34,8).

Na strelnici vznikol veterný rébus, s ktorým si s jedným dobíjaním výborne poradila Poliaková spolu s Taliankou Gontierovou a ocitli sa na vedúcom poste.

Veľký výkon Ivony Fialkovej

Po slabšom behu a opatrnej 'stojke' s jedným dobíjaním Poliaková opäť poskočila na 3. priečku (+14,0), na medzičase sa prvých šesť tiesnilo v rozpätí 30 sekúnd, pri odovzdávke s 1. Poľskom, 2. Francúzsko (+8,3), 3. Talianskom (+12,7), 4. Bieloruskom (+17,1)) a 5. Slovenskom (+19,0).

Záverečný úsek priniesol dramatické predstavenie. I. Fialková (0+0, 0+2) si počínala strelecky suverénne, Bielorusky posunula po 'ležke' Domračevová na 1. miesto, po 'stojke' na ňom aj zostala s tesným náskokom 6,4 s pred Bescondovou a 10,9 pred Öbergovou.

I. Fialková dobíjala dvakrát na štvrtý terč a patrilo jej piate miesto (+23,3). Vo finiši vládla Domračevová, ktorá si olympijskú zbierku medailí navýšila v kariére na 4-0-1 a Bielorusko sa tak radovalo z premiérového zlata v štafetách.

Veľký výkon sprevádzal I. Fialkovú s konečným piatym miestom pre Slovensko.

Online Zimná olympiáda 2018 (ZOH, biatlon): Štafety žien (Kuzminová, Paulína Fialková)

Zimné olympijské hry - Biatlon

22. February 2018 o 12:15
Ženy - Štafeta (4x6km)
Prenos
Slovenské kvarteto Paulína Fialková, Anastasia Kuzminová, Terézia Poliaková a Ivona Fialková má za sebou mimoriadne vydarené preteky. Do záverečnej streľby bojovali o medailovú pozíciu a napokon skončili piate. Môžeme rozmýšľať nad tým, čo by bolo, keby Ivona trafila aj štvrtý terč na záverečnej stojke, no piatu priečku by sme pred pretekmi brali všetkými desiatimi. Z olympijského zlata sa teší Bielorusko a na stupňoch víťaziek družstvo okolo Darie Domračevovej doplní Švédsko a Francúzsko. S týmto konštatovaním sa s vami lúčim a prajem pekný zvyšok dňa.
Dnešné preteky sa skončili.
CIEĽV cieli máme už všetky reprezentácie. Sklamané budú Nemky, ktoré absolvovali tri trestné okruhy a skončili až ôsme. Takisto sa nedarilo ani reprezentácii Česka, ktorá bez Gabriely Koukalovej obsadila dvanástu pozíciu. Tesne medaila ušla Nórkam, hoci na záverečnom úseku predviedla skvelý výkon Marte Olsbuová.
CIEĽDaria Domračevová doviezla bieloruskú štafetu do cieľa na prvom mieste! V cieľovej rovinke jej síce odfúklo národnú vlajku, no vadiť jej to nemusí. Striebro putuje do Švédska, bronz do Francúzska a fantastické piate miesto si pripisuje na konto slovenské kvarteto.
5,6 kmHanna Öbergová je rýchlejšia než Anais Bescondová, a tak sa Švédsko zrejme bude môcť tešiť zo striebornej medaily. Ivona Fialková nezaostáva a zrejme si udrží piate miesto.
4,9 kmDaria Domračevová si drží svoj náskok a 1100 metrov pred cieľom má k dobru viac než štvrťminútu. O druhé miesto si to rozdajú reprezentantky Francúzska a Švédska. Ivona Fialková však ide výborne.
Str. 8Daria Domračevová mala obrovské problémy, hrozil jej trestný okruh, ale Bieloruska to zvládla a ide na prvé miesto. Bohužiaľ, Ivona Fialková musela dvakrát dobíjať a je na piatom mieste s 13-sekundovou stratou na bronz, kde švédsku štafetu vytiahla Hanna Öbergová.
3,6 kmIvona Fialková je na priebežnom piatom mieste, no stále stráca na medailový stupienok len tri sekundy. Všetko sa rozhodne na poslednej ôsmej streľbe. Bielorusko má na dosah zlato, no my budeme sledovať pozorne najmä streľbu našej reprezentantky.
2,9 kmDaria Domračevová letí na lyžiach a zvyšuje svoj náskok na čele pretekov. Bieloruska momentálne vedie už o 23 sekúnd. Slovensko je stále štvrté so stratou 1,6 sekundy za Poľskom. Na druhej strane, Ivona Fialková má za chrbtom Federicu Sanfilippovú.
Str. 7Daria Domračevová si ide za víťazstvom. Ani raz neminula a na prvej priečke má k dobru 11 sekúnd. Neminula však ani Ivona Fialková, a tak je na štvrtom mieste s tesným mankom na tretie Poľsko. Druhá zostáva Anais Bescondová. Dráma bude pokračovať až do konca.
1,6 kmWeronika Nowakowská sa drží na prvom mieste, hoci jej náskok sa pomaly stráca. Ivona Fialková beží približne na rovnakej úrovni ako Poľka, takže stále zostávame v hre o zisk štvrtého kovu z biatlonového centra Aplhensia.
0,9 kmŠkoda, Ivona Fialková sa nezavesila za bieloruskú súperku, no stále je na piatom mieste s 20-sekundovým mankom na lídersku pozíciu. Dokonca na druhú Anais Bescondovú stráca len deväť sekundičiek.
Cieľ 3Poľsko odovzdalo na prvom mieste s náskokom ôsmich sekúnd pred druhým Francúzskom. Musíme však pochváliť Teréziu Poliakovú, ktorá len dvakrát dobíjala a drží Slovensko v medailovej hre. Ivona Fialková vyráža na trať z piateho miesta, tesne za Dariou Domračeovovu.
5,6 kmKrystyna Guziková je prvá s náskokom dvanástich sekúnd pred druhou Bieloruskou, ktorá však zrejme bude naďalej strácať. Terézia Poliaková stráca o päť sekúnd viac, no stále to dobré.
4,9 kmDzinara Alimbekavová bežecky stráca a prichádza o prvé miesto. Novým lídrom štafetových pretekov je prekvapujúco Poľsko, ktoré na treťom úseku zastupuje Krystyna Guziková. Terézia Poliaková sa zatiaľ drží za taliansko-francúzskym duom.
Str. 6Bielorusko má obrovskú šancu na víťazstvo. Dzinara Alimbekavová ide na prvé miesto a na záverečnom úseku ju vymení Daria Domračevová. Terézia Poliaková je tretia, keď opäť dobíjala len raz. Tak toto je paráda!
3,6 kmBohužiaľ, toto sa dalo čakať. Terézia Poliaková stráca skoro 19 sekúnd, a tak je na siedmom mieste. Nicole Gontierová naďalej zvyšuje svoj náskok na čele pretekov. Naopak, na medailu takmer s určitosťou nedosiahne Nemecko.
2,9 kmTerézia Poliaková bežecky nestačí a prepadáva sa na štvrté miesto. Nicole Gontierová bola od nej rýchlejšia o viac než trinásť sekúnd. Tak dúfajme, že to Slovenka zvládne aspoň na svojej druhej streleckej položke.
Str. 5Neuveriteľné! Terézia Poliaková ide do čela pretekov, keď minula len raz. Následne bez problémov dobila prostredný terč a na medzičase má prakticky zhodný čas ako Nicole Gontierová. Na tretie miesto sa dostalo Bielorusko.
1,6 kmMari Laukkanenová je stále prvá. Pred talianskou pretekárkou Nicole Gontierovou má náskok necelých desať sekúnd. Dopredu sa dostáva krajina galského kohúta – Justine Braisazová je už bronzová.
0,9 kmMari Laukkanenová sa drží na prvom mieste, no jej náskok pred slovenskou pretekárkou príliš nestúpol. Terézia Poliaková je síce už piata, no stále je to dobré a rozhodovať bude na streleckých položkách.
Cieľ 2Slovensko odovzdalo na treťom mieste s mankom 16 sekúnd na vedúce Fínsko. Na trať sa vydá Terézia Poliaková, a tak verme, že možno svoj životný výkon v reprezentácii podáva práve dnes. Pred rokom v rámci Svetového pohára v Pjongčangu dobíjala len trikrát.
5,6 kmAnastasia Kuzminová trošku stiahla z fínskeho náskoku a myslím si, že Slovensko bude po polovici pretekov na treťom mieste. Trojnásobná medailistka z Pjongčangu má pred sebou Irynu Krjukovú a Clare Eganovú.
4,9 kmToto si Kaisa Mäkäräinenová nenechá vziať a Fínsko bude odovzdávať na prvom mieste. Bežecky predčuje svoju taliansku súperku a na medzičase po streľbe má náskok už 14 sekúnd. Anastasia Kuzminová je na piatom mieste s mankom takmer pol minúty.
Str. 4Anastasia Kuzminová nemala šťastie na poveternostné podmienky a minula hneď prvé tri výstrely. Bohužiaľ, bude musieť ísť na jeden trestný okruh. Zle strieľali aj ostatné súperky, a tak sa neuveriteľným spôsobom dostala späť do vedenia Dorothea Wiererová.
3,6 kmKaisa Mäkäräinenová stratila dve sekundičky. Slovensko má veľkú šancu na to, aby po polovici pretekov viedlo štafetové preteky žien. Dúfajme, že sa Anastasii Kuzminovej podarí ešte zveľadiť náskok. Pôjde na streleckú pozíciu číslo jeden.
2,9 kmAnastasia Kuzminová zvyšuje svoj náskok na prvom mieste. Tiril Eckhoffová momentálne stráca 21,5 sekundy, no pri pleci má už Kaisu Mäkäräinenovú. Fínka má dnes poslednú šancu získať olympijskú medailu.
Str. 3Dorothea Wiererová mala problémy na strelnici a bude musieť ísť na dve trestné kolá. Naopak, Anastasia Kuzminová použila len jeden náhradný náboj a ide na prvé miesto s náskokom 15 sekúnd pred Tiril Eckhoffovou.
1,6 kmSlovenka stiahla ďalšie dve sekundičky na prvú Talianku. Denise Herrmannová dokazuje svoje bežecké kvality a stiahla viac než desať sekúnd na čelo pretekov. Češka Jessica Jislová je priebežne deviata.
0,9 kmAnastasia Kuzminová stiahla na Dorotheua Wiererovú za necelý kilometer už osem sekúnd a je na druhom mieste. No, ak to bude takto pokračovať, možno bude strieľať z prvého stanovišta. Najlepší úsek má teraz na trati Fínsko v podobe Kaisy Mäkäräinenovej.
Cieľ 1Super! Paulína Fialková náročný úsek najmä po psychickej stránke zvládla takmer dokonale a odovzdáva štafetu Anastasii Kuzminovej na treťom mieste. Prvé je Taliansko, ktoré teraz bude reprezentovať Dorothea Wiererová. Druhé je USA a až dvanáste sú favorizované Nemky.
5,6 kmSusan Dunkleeová stráca osem sekúnd na prvú pozíciu. Paulína Fialková necháva za sebou Synnøve Solemdalovú a vyzerá to tak, že Slovensko bude odovzdávať na treťom mieste pred Nórskom či Českom.
4,9 kmLisa Vittozziová si naďalej drží prvé miesto s drobným náskokom pre USA. Paulína Fialková je na tretej pozícii, no veľmi dôležité je dodať, že Franziska Preussová stráca po absolvovaní trestného kola už minútu. Nemecko tak bude mať čo doháňať.
Str. 2Lisa Vittozziová predviedla najrýchlejšiu streleckú položku a ide do čela. Nás veľmi teší, že Paulína Fialková takisto päťkrát trafila a patrí jej štvrtá pozícia. Rodáčka z Brezna tak necháva zabudnúť na slzy zo zmiešanej štafety.
3,6 kmNa ďalšom meranom úseku, po krátkom zjazde, sa toho veľa nezmenilo. Susan Dunkleeová je naďalej prvá s drobným náskokom. Na druhom mieste je Japonka Fujuko Tačizakiová, no za chrbtom má našu reprezentantku.
2,9 kmSusan Dunkleeová je výbornou bežkyňou, a tak jej náskok narastá. Momentálne má Američanka na čele k dobru osem sekúnd. Veľmi dobre ide Paulína Fialková, ktorá sa posúva na priebežnú bronzovú pozíciu.
Str. 1Podmienky na strelnici neboli ideálne, no Paulína Fialková to zvládla relatívne dobre. Raz musela dobíjať, a tak nenaberie veľkú stratu. Zaraďuje sa na jedenáste miesto. Na čelo pretekov sa dostáva Američanka Susan Dunkleeová, ktorá neminula ani raz.
1,6 kmTrošku prekvapujúco je na druhom medzičase prvá Monika Hojniszová z Poľska. Paulína Fialková sa zatiaľ drží okolo šiesteho miesta, no to ešte nič neznamená. Pomaličky sa blížime k úvodnej streľbe v ľahu.
0,9 kmHneď v úvode pretekov sme videli nepríjemný moment pre reprezentáciu Kazachstanu. Galina Višnevská spadla, a tak je na prvom medzičase posledná. Štartové pole vedie Franziska Preussová.
ŠTARTV zasneženom Pjongčangu boli odštartované posledné biatlonové preteky žien tejto olympiády. Očakávame zaujímavý nemecko-francúzsky súboj o víťazstvo, ale takisto budeme držať palce aj slovenskému kvartetu.

Vážení diváci, vítam vás pri sledovaní textového prenosu z posledných biatlonových pretekov žien na Hrách XXIII. olympiády v Pjongčangu. Štafetové preteky aj s kvartetom slovenských reprezentantiek sa v biatlonovom centre Alpensia začnú o 12:15 nášho času.

FAVORITOM ČÍSLOM JEDEN SÚ NEMKY

V doterajšom priebehu sezóny sa v rámci Svetového pohára uskutočnili tri štafetové preteky žien. Vo všetkých prípadoch skončili najhoršie druhé Nemky, pričom triumfovali v Hochfilzene a Ruhpoldingu. Zaujímavosťou je, že zakaždým mali mierne pozmenenú zostavu. Samozrejme, najväčšou hviezdou tímu je Laura Dahlmeierová. V Pjongčangu získala už tri cenné kovy a výborný úsek zajazdila aj v zmiešanej štafete. Dnes bude tradične v role finišmanky. Najväčším rivalom nemeckého kvarteta bude nepochybne Francúzsko, ktoré zvíťazilo v Oberhofe. Domácu reprezentáciu zdolalo o 32 sekúnd, hoci absolvovalo trestný okruh. Aj francúzski tréneri si mali z čoho vyberať a napokon nominovali zostavu Chevalierová, Dorinová Habertová, Braisazová a Bescondová. Výborné výkony v sezóne predvádzajú Švédky, ktoré tradične dobre strieľajú a už dvakrát obsadili bronzový stupienok.

DÔVERA NAPRIEK STRELECKÉMU KOLAPSU

Slovensko vyštartuje s číslom 17, pretože doposiaľ absolvovalo len dva závody a aj tie mu príliš nevyšli. V Hochfilzene obsadilo sedemnástu priečku, keďže až šesťkrát navštívilo trestný okruh. V Ruhpoldingu to už bolo lepšie, po polovici pretekov sme strácali na čelo pretekov štvrťminútu a napokon sme skončili dvanásti. Napriek nevídanému utorkovému streleckému kolapsu opäť začne Paulína Fialková a následne sa poslednýkrát dostane na olympijskú trať v Pjongčangu Anastasia Kuzminová. Opäť bude veľa záležať na treťom a štvrtom úseku, kde sa postupne predstavia Terézia Poliaková a Ivona Fialková. Kameňom úrazu už niekoľkokrát bola práve Poliaková a v Južnej Kórei sa jej vôbec nedarí. Vo vytrvalostných pretekoch minula 10 z 20 terčov, v šprinte zašla 70. bežecký čas a v štafetových pretekoch sa naposledy vyhla trestnému kolu v marci minulého roka.

NA BRONZ MÔŽE POMÝŠĽAŤ PÄTICA ŠTAFIET

Zaujímavý súboj sa črtá v súboji o tretie miesto. Adeptov na medailovú pozíciu je hneď niekoľko. Minimálne dva silné úseky má Taliansko, Bielorusko, Nórsko či spomínané Švédsko. Netreba zabúdať ani na výborne strelecké pripravené Ukrajinky, ktoré na vlaňajšom svetovom šampionáte potrebovali len štyri náhradné náboje a skončili na výbornom druhom mieste. Pri neúčasti Gabriely Koukalovej sú v náročnej pozícii Češky. Ich štafetu rozbehla Eva Puskarčíková, následne dostane priestor mladé duo Jislová – Dávidová, no a finišovať bude Veronika Vítková. Na štarte bude celkovo 18 reprezentácii. Daniel Kuzmin v rozhovore pre RTVS povedal, že úspechom nášho kvarteta bude umiestnenie v TOP 10. Stávkové kancelárie vypísali na víťazstvo našej štafety kurz 80:1.

Najčítanejšie na My Bystrica

Inzercia - Tlačové správy

 1. Šetriť energiu sa oplatí. Špecialisti poradili, ako na to
 2. Klinčeky Zanzibaru zarobili viac, než neslávny obchod s otrokmi
 3. Trvalá udržateľnosť v obchode – prečo by vás mala zaujímať?
 4. 10 eur za 10 rokov. Mimoriadna ponuka od mimoriadneho časopisu
 5. Ako skĺbiť remeslo a moderné technológie? Inšpirujte sa Bajkery
 6. SCANDI 2023: prehliadka súčasného severského filmu
 7. Benátky a Verona: zažite pôsobivé kúsky mozaiky severu Talianska
 8. Stockerka štartuje predaj bytov s cenami, ktoré prekvapia
 1. Ako možno získať prídavky na dieťa v Nemecku?
 2. Kupujete balenú vodu? Vypočítajte si, koľko za ňu ročne miniete!
 3. Táto váha berie vaše chudnutie vážne: Kalórie počíta za vás!
 4. Šetriť energiu sa oplatí. Špecialisti poradili, ako na to
 5. Svalovice sa netreba obávať
 6. Students today, innovators tomorrow, learners forever
 7. Study program MANAGEMENT in English language
 8. Klinčeky Zanzibaru zarobili viac, než neslávny obchod s otrokmi
 1. Klinčeky Zanzibaru zarobili viac, než neslávny obchod s otrokmi 11 412
 2. 10 eur za 10 rokov. Mimoriadna ponuka od mimoriadneho časopisu 6 756
 3. Zdravie bez liekov. Lekár namiesto nich predpisuje studenú vodu 2 151
 4. Trvalá udržateľnosť v obchode – prečo by vás mala zaujímať? 2 034
 5. Stockerka štartuje predaj bytov s cenami, ktoré prekvapia 1 613
 6. Košičanom budeme dodávať teplo za tretinové ceny aj tento rok 1 587
 7. Benátky a Verona: zažite pôsobivé kúsky mozaiky severu Talianska 1 493
 8. Radi čítate a ešte radšej tvoríte? Toto je 40 dôvodov pre Vás 794

Blogy SME

 1. Vladimír Krátky: Ako to dopadne na Ukrajine ?
 2. Jano Kováčik: Nové hlavné mestá vznikajú aj v 21. storočí
 3. Lubo Repka: Dostali sa plavebné spoločnosti z krízy?
 4. Tupou Ceruzou: Tanky pre Ukrajinu
 5. Miroslav Lisinovič: Putovanie slovenskými Kalváriami - Liptovské Matiašovce
 6. Roman Kebísek: Ostrolúcka písala o Štúrovi ako orlovi a o sebe ako lastovičke
 7. Ján Šeďo: "Ja nechcem byť ako moji rodičia", vypadlo z rómskeho chlapca.
 8. Alexander Hričko: Odevy Uhorska v období raného novoveku
 1. Rastislav Puchala: Vraj je to sfetovaný trpaslík 21 433
 2. Peter Remeselník: Narazil autom do ľudí, zranil chodkyňu a ušiel ! 14 183
 3. Martin Plesch: Pán primátor, načo vlastne máme Mestskú políciu v Bratislave? 7 850
 4. Ivan Beňovič: Ruský rubeľ sa svetovou menou nestane 4 669
 5. Věra Tepličková: Výlet v Bratislave (z denníka žiaka 3. ročníka ZŠ z Piešťan) 4 367
 6. Monika Nagyova: Plesy nie sú pre singles 3 881
 7. Ján Šeďo: Sliepky na Ukrajine sú iné ako naše ? 3 835
 8. Tereza Kazdová: Fico má rád pekné ženy, Babiš je na blondíny. Verejný diskurz volá po feministoch 3 737
 1. Monika Nagyova: Plesy nie sú pre singles
 2. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 55. - Antarktída - Ako sa vydali Vivian Fuchs a Edmund Hillary naprieč Antarktídou (1955-1958)
 3. Jiří Ščobák: Je nový II. pilier dlhodobo udržateľný? Ktoré zmeny sú pozitívne a ktoré negatívne?
 4. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Potuluje sa tu starý blázon
 5. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 54. - Antarktída - Posledné tri Byrdove expedície (1939 - 1956)
 6. Jiří Ščobák: Tipovanie je cesta do pekla. Aj keď to robíte so štátnou firmou
 7. Jiří Ščobák: Avatar 2: Začátek nového příběhu
 8. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 53. - Antarktída - Druhá Byrdova antarktická expedícia (1933 - 1935)
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Banská Bystrica - aktuálne správy

Kypí vám pri pohľade na deti pozerajúce do telefónu alebo sediace za počítačom krv v žilách? Pozor, aby ste ich nepripravili o úspešnú kariéru. Namiesto zákazov ich naučte počítačom rozumieť - a zabezpečíte im lepšiu budúcnosť.


10 h
Tomáš B. včera putol do väzby. V minulosti už bol trestaný.

Pri naháňačke s policajtmi zrazil troch ľudí.


17 h
Ilustračné foto.

Zlomil si stehennú kosť.


TASR 17 h
Vodiči, ktorí chcú pokračovať v smere na Košice, musia prejsť cez mesto Zvolen.

Výstavba by bola rýchlejšia a finančne menej náročná.


29. jan

Blogy SME

 1. Vladimír Krátky: Ako to dopadne na Ukrajine ?
 2. Jano Kováčik: Nové hlavné mestá vznikajú aj v 21. storočí
 3. Lubo Repka: Dostali sa plavebné spoločnosti z krízy?
 4. Tupou Ceruzou: Tanky pre Ukrajinu
 5. Miroslav Lisinovič: Putovanie slovenskými Kalváriami - Liptovské Matiašovce
 6. Roman Kebísek: Ostrolúcka písala o Štúrovi ako orlovi a o sebe ako lastovičke
 7. Ján Šeďo: "Ja nechcem byť ako moji rodičia", vypadlo z rómskeho chlapca.
 8. Alexander Hričko: Odevy Uhorska v období raného novoveku
 1. Rastislav Puchala: Vraj je to sfetovaný trpaslík 21 433
 2. Peter Remeselník: Narazil autom do ľudí, zranil chodkyňu a ušiel ! 14 183
 3. Martin Plesch: Pán primátor, načo vlastne máme Mestskú políciu v Bratislave? 7 850
 4. Ivan Beňovič: Ruský rubeľ sa svetovou menou nestane 4 669
 5. Věra Tepličková: Výlet v Bratislave (z denníka žiaka 3. ročníka ZŠ z Piešťan) 4 367
 6. Monika Nagyova: Plesy nie sú pre singles 3 881
 7. Ján Šeďo: Sliepky na Ukrajine sú iné ako naše ? 3 835
 8. Tereza Kazdová: Fico má rád pekné ženy, Babiš je na blondíny. Verejný diskurz volá po feministoch 3 737
 1. Monika Nagyova: Plesy nie sú pre singles
 2. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 55. - Antarktída - Ako sa vydali Vivian Fuchs a Edmund Hillary naprieč Antarktídou (1955-1958)
 3. Jiří Ščobák: Je nový II. pilier dlhodobo udržateľný? Ktoré zmeny sú pozitívne a ktoré negatívne?
 4. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Potuluje sa tu starý blázon
 5. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 54. - Antarktída - Posledné tri Byrdove expedície (1939 - 1956)
 6. Jiří Ščobák: Tipovanie je cesta do pekla. Aj keď to robíte so štátnou firmou
 7. Jiří Ščobák: Avatar 2: Začátek nového příběhu
 8. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 53. - Antarktída - Druhá Byrdova antarktická expedícia (1933 - 1935)

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu