Piatok, 22. jún, 2018 | Meniny má Paulína

Pohronské derby okorenil vlastný gól Mihálika. Bystrica tesne prehrala

Hetrik Coffmana znamenal prehru 4:2 a pád na tretie miesto.

Momentka zo zápasu medzi Zvolenom a Banskou Bystricou.(Zdroj: TASR)

Prvá tretina sa začala opatrne, chýbali šance, do prvej vážnejšej sa dostal hosťujúci Bubela, no z dvoch metrov voľný MacIntyrea neprekonal. V ôsmej minúte avizoval rozhodca vylúčenie domáceho hokejistu, takže bystrický brankár Lukáš opustil svoju svätyňu. Jeho spoluhráč Mihálik zrejme o tom netušil, pretože na útočnej modrej čiare zvolil spätnú prihrávku a puk putoval medzi vlastné žrde. Kuriózny gól pripísali Torokovi 1:0. Hostia potom hrali dve presilovky, až v tej druhej pohrozil Asselin a v závere tretiny nebezpečne ešte zakončoval Surový.

V strednom dejstve sa snažili Banskobystričania vyrovnať. Asselin neuspel zblízka a Hohmann išiel sám na brankára, ale ani on nedokázal skórovať. Podarilo sa to až v presilovke Hrnkovi. Po strele Bubelu prekonal MacIntyreho z dorážky bekhendom 1:1. Hokejisti spod Urpína mohli ísť aj do vedenia, ak by Faille mieril presnejšie pred odkrytou bránkou. Hralo sa hore dole, šance nechýbali na oboch stranách. V 36. minúte predviedol peknú individuálnu akciu Zvolenčan Coffman, prešiel do medzikružia a medzi piatimi hráčmi súpera vyslal parádnu strelu k žrdi 2:1. Úradujúci majster potom zapol na vyššie obrátky, dobré možnosti na vyrovnanie mali Surový, Asselin a Bartánus, ale puk si do bránky cestu nenašiel.

Prečítajte si tiež: FOTO: Nasťa a jej tri kovy prilákali na Námestie SNP obrovské davy fanúšikov

V tretej tretine mal šancu na vyrovnanie zblízka Brittain, na opačnej strane zaujala delovka Kováčika spoza kruhov. Bystričania napokon opäť ťažili z presilovej hry. V 49. minúte zariadil nerozhodný stav 2:2 Hohmann. Z pravého kruhu prestrelil MacIntyrea. Stále sa hral útočný hokej, nebola núdza o zaujímavé momenty. Hrnka vypálil do žŕdky, Lukáš sa zapotil po tvrdej strele aktívneho Coffmana. Keď pred domácim gólmanom neuspel zblízka hosťujúci Faille, prišiel trest. Práve Tim Coffman v 55. minúte zakončil z pravej strany a zmenil stav na 3:2. To však nebolo zo strany tohto hráča všetko, pretože mal i ďalšie šance, napokon dosiahol gól pri bystrickej hre bez brankára na 4:2 a zaknihoval tak hetrik.

HKM Zvolen - HC'05 iClinic Banská Bystrica 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)
Góly:
8. T. Torok, 36. Coffman (Ulrych), 55. Coffman (Steen, Flick), 59. Coffman 25. Hrnka (Bubela, Pretnar), 49. Hohmann (Trecapelli, Bubela).
B. Bystrica: Lukáš - Ďatelinka, Kubka, Delisle, Trecapelli, Pretnar, Mihálik, A. Sedlák - Bartánus, Bubela, Hohmann - Hrnka, T. Surový, Brittain - Asselin, Faille, Skalický - Kabáč, Češík, Gabor

1. Máte nad 40? Skontrolujte si, či je Vaše srdce skutočne zdravé
  2. Kreditná karta – áno alebo nie
  3. Križovatka kultúr Maroko: Dobrodružné cesty naprieč krajinou
  4. Anketa: Čo je pre Slovákov dôležité pri nákupoch?
  8. Nemusím sa na nikoho spoliehať
  9. Štátny tajomník envirorezortu: Na sucho musíme byť pripravení.
  10. Užívate konský kolagén a cítite sa ako antický hrdina?

Článok je zaradený aj do ďalších tém Hokej v Trenčíne

Pri búracích prácach na Slovenke sa uvoľnila časť muriva, poškodilo to zábradlie na brehu Bystričky

K zraneniam ani znečisteniu Bystričky podľa investora neprišlo, realizátor búracích prác dá miesto do pôvodného stavu.