Utorok, 16. október, 2018 | Meniny má Vladimíra

FUTSAL: Bystrica stratila víťazstvo kurióznym spôsobom a spoznala súpera v play-off

Posledný zápas domácim nevyšiel, hoci ešte 90 sekúnd pred koncom siahali na tri body.

(Zdroj: FB MIBA BANSKÁ BYSTRICA)

BANSKÁ BYSTRICA. MIBA nastúpila na svoj posledný zápas proti sezóne. Doma hostila Levice, ktoré mohli byť jej priamym súperom o miestenku do play-off, keby pred týždňom porazili Lučenec. Doma však Mimelu podľahli a Bystričania sa tak s istotou vyraďovačky chceli dostať do čo najlepšej formy a prípadne zabojovať aj o 7. miesto v tabuľke.

Prečítajte si tiež: Bystričania schytali doma debakel od lídra, napriek tomu sa radujú z účasti v play-off

Výhodnejšie umiestnenie by domácim pomohlo a presne to si uvedomovali od začiatku. Hosťom neumožnili dlhšie sa usadiť v útočnom pásme a sami si vytvorili viacero príležitostí. V 6. minúte už viedli 2:0 zásluhou Čiefa a Rafanidesa. Až tento stav výraznejšie nakopol hostí. Zverenci Martina Majlinga si v zadných radoch nedali pozor a do 11. minúty bolo vyrovnané. Zápas od začiatku naznačoval poriadnu gólovú kanonádu, a presne to sa aj stalo. Vo vysokom útočnom tempe sa podarilo druhýkrát skórovať Čiefovi a potom sa dvakrát presadil Dobrota. Radosť z jeho gólu mali však domáci iba raz. V prvom prípade totiž išlo o nešťastný vlastenec, keď Dobrota stál tam, kde nemal. Svoju chybu ale odčinil tesne pred koncom polčasu gólom a MIBA viedla 4:3.

Levice chceli do play-out vstúpiť čo najlepším spôsobom a nevzdávali sa, čo futsalistov spod Urpína trápilo. Hostia po zmene strán výrazne zvýšili útočné obrátky a do 28. minúty svietil na tabuli stav 5:6. Ani jeden z tímov však svojmu súperovi nič nedaroval. Obrany niekedy akoby priam neexistovali, všetci sa tlačili smerom dopredu a diváci videli pekný futbal plný šancí, v ktorom MIBA opäť otočila nepriaznivý stav. Tentoraz zásluhou Greška a Vajdu na 7:6. Do 39. minúty padlo ešte po góle na obidvoch stranách a keď to vyzeralo, že MIBA si tesný náskok udrží, nastala veľmi kuriózna situácia. Pri tutovke Levíc neumožnil hosťom dostať loptu do brány Čief, ktorý ju zachytil rukou a bol vylúčený. Nabudení západniari premenili penaltu a v priebehu minúty pridali ďalšie dva góly. Domáci si tak pokazili víťazstvo vo vyhrotenom závere kvôli vylúčeniu.

Banská Bystrica tak vo futsalovej sezóne nazbierala 15 bodov do tabuľky a stačilo jej to na 8. miesto. Jej prvým súperom v historickom play-off bude najväčší favorit ligy – obhajca titulu Slovan Bratislava.

Martin Majling (tréner Banskej Bystrice): "Posledný zápas základnej časti sme doma proti zo začiatku odovzdanému súperovi nezvládli. Celý zápas sme robili chyby v defenzíve, náš výkon nemal potrebnú iskru a nevychádzalo nám skoro nič okrem powerplay. Premárnili sme si teda možnosť skončiť na siedmom mieste a hrať v play off proti prijateľnejšiemu súperovi ako je Slovan."

MIBA Banská Bystrica - Futsal Team Levice 8:10 (4:3)
Góly BB: 2x Ríša, 2x Rafanides, Čief, Dobrota, Greško, Vajda
Zostava BB: Mráz - Bambušek, Vajda, Ríša, Samson, Čief, Dobrota, Greško, Jakuba, Širka, Tužisnký, Rafanides