Utorok, 20. október, 2020 | Meniny má VendelínKrížovkyKrížovky

O výhre baranov rozhodla už prvá tretina. Detva odišla domov s debaklom

Súper nemal o čo hrať a tak to na ľade aj vyzeralo.

(Zdroj: TASR)

BANSKÁ BYSTRICA. Domácim vyšla ideálne prvá tretina. Hneď v jej úvode sa presadil z presilovky strelou z kruhu Asselin. Hostia síce odpovedali po nedôraznom bránení Mihálika tečom Žilku, avšak vo ôsmej minúte bolo 2:1, keď si obranca Trecapelli dorazil svoju vlastnú strelu pred bránkou súpera. Dve tutovky potom spálili Bystričania Asselin a Bortňák, no mrzieť ich to príliš nemuselo, pretože v 15. minúte trafil puk vo vzduchu Gabor, v osemnástej prestrelil gólmana Nagya z kruhu Bortňák a pred prestávkou zvýšil na 5:1 švihom z pravej strany Hrnka.

Prečítajte si tiež: Pohronské derby okorenil vlastný gól Mihálika. Bystrica tesne prehrala Čítajte

Do druhej tretiny poslala Detva medzi žrde Hacketta. Ten sprvu veľa práce nemal, strieľali totiž jeho spoluhráči, ale až z druhého sledu, takže Lassila na opačnej strane puky likvidoval. Hráči spod Urpína ožili až v 26. minúte. Peknú akciu bez účinnej koncovky predviedli Hohmann s Bortňákom, nebezpečná bola i dorážka Gabora a zaujímavý prienik obstaral Skalický, no skóre nemenil. ´Barani´ nevyužili dve presilovky, najväčšiu šancu mal pred odkrytou bránkou Bubela. Hostia pohrozili Sitnikovom, ten si pekne nakorčuľoval z ľavej strany, ale stroskotal na fínskom brankárovi. Prekonal ho až v 38. minúte tvrdou strelou z kruhu Ščurko. Znížil tak na 5:2.

V tretej tretine sa žiadna dráma nekonala. Bystrickí hokejisti mali viac z hry a po Češíkovej nevyužitej šanci zblízka navýšili vedenie. Na svedomí to mala akcia Brittaina a koncovka kapitána Surového. Ten bez prípravy z troch metrov pokoril Hacketta. V ďalšej časti vyložené šance chýbali, duel sa už iba dohrával. Domáci však v závere predsa len pridali siedmy gól, k odrazenému puku sa dostal Brittain a nemal problém ho poslať do odkrytej bránky.

HC ´05 iClinic Banská Bystrica HC 07 Detva 7:2 (5:1, 0:1, 2:0)
Góly:
1. Asselin (Brittain, Gélinas), 8. Trecapelli (Hrnka, Surový), 15. Gabor (Češík, Sedlák), 18. Bortňák (Hohmann, Bubela), 19. Hrnka, 45. T. Surový (Brittain), 59. Brittain (Ďatelinka, Hrnka) - 4. Žilka (Piačka, Murček), 38. Ščurko (Martin Chovan).
B. Bystrica: Lassila Kubka, Ďatelinka, Pretnar, Mihálik, Sedlák, Gélinas, Delisle, Trecapelli - Asselin, Faille, Skalický - Hohmann, Bubela, Bortňák - Hrnka, T. Surový, Brittain - Kabáč, Češík, Gabor

1. Home (ale aj) Office
  2. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  3. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  4. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  5. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  6. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  7. Zelená Bratislava
  8. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové
  9. Znečistenie riek už možno nebude možné zastaviť
  10. Záujem o akcie Pilulky prekonal naše očakávania
  1. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  2. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  3. Zelená Bratislava
  4. Ruža zmeny
  5. Úpravy automobilov pre ZŤP
  6. No Finish Line v Bratislave sa presúva do virtuálneho priestoru
  7. Mladí ľudia vstupujú do druhého piliera už aj cez internet
  9. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  10. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.

Na Uhlisku vznikne zariadenie pre seniorov s 31 lôžkami

V Banskej Bystrici pribudne viac ako 30 lôžok pre seniorov vyžadujúcich dlhodobú starostlivosť.

V breznianskej nemocnici vytvorili oddelenie pre pacientov s COVID - 19

V budove bývalej transfúznej stanice časom zriadia aj mobilné odberové miesto testovania.