Pondelok, 26. október, 2020 | Meniny má DemeterKrížovkyKrížovky

Bystrickí mladíci ovládli medailovú žatvu na Slovenskom pohári detí a žiakov v karate

CMK Banská Bystrica
vyslal na karatistický šampionát 29 zápasníkov. Tí priniesli 26 medailí
a zatienili konkurentov.

Výprava ŠK CMK v Partizánskom.Výprava ŠK CMK v Partizánskom. (Zdroj: DR)

BANSKÁ BYSTRICA. Mladí zápasníci a nádeje najrozšírenejšieho bojového športu počas víkendu zabojovali v Partizánskom o Slovenský pohár v karate detí a žiakov. Nechýbali pritom ani mladé talenty Športového klubu Centrum mládeže karate v Banskej Bystrici. Počas soboty sa pobili o medailové priečky v konkurencii 49 klubov z celého Slovenska. Celkovo to znamenalo účasť až 471 zápasníkov z celého Slovenska.

Klub spod Urpína odchádzal domov spomedzi všetkých ako najspokojnejší. ŠK CMK Banská Bystrica vybojoval spomedzi všetkých účastníkov najviac zlatých medailí a aj najcennejších kovov celkovo.

Prvá kategória agility priniesla rovno tri zlaté medaily. Medzi najmladšími do 5 rokov úspešne zabojoval Nicolas Oros a nadviazali naňho aj starší kolegovia. Oliver Žabka dominoval medzi osemročnými a Ján Chrenko v kategórii do 10 rokov. Striebornú medailu pridal medzi najmladšími Lukáš Rumanovský.

Prečítajte si tiež: VIDEO: Do Banskej Bystrice zvítajú ďalší svetoví športovci. Tentoraz plavci Čítajte

Dievčatá taktiež predviedli svoj talent a vybojovali si najvyššie priečky. Na zlatý stupienok sa vyšvihla 10-ročná Laura Majdiaková a striebornú medailu pridali Nela Ladiková s Luciou Dvorskou. Nestratila sa ani Linda Klimentová, ktorá pre svoj klub vybojovala bronz.
CMK zabojoval aj v kategórii kata, tu mal však najmenej reprezentantov a napokon bral domov iba jeden úspech. Päťročný Sebastian Surovka si po výbornom výkone domov odniesol bronz.

Tretia kategória kumite bola na turnaji jednoznačne najpočetnejšou. Systém tu bol najkomplikovanejší a najprepracovanejší, pretože sa kategórie nedelili iba podľa veku, ale aj váhy a následne sa určilo, či sú zápasníci začiatočníci, alebo profesionáli. Spomedzi veľkej konkurencie sem najviac zápasníkov vyslala aj Banská Bystrica, a to znamenalo aj najviac nazbieraných úspechov.

Medzi 8 – 9-ročnými dievčatami nazbierali reprezentantky klubu spod Urpína jednu medailu každého odlesku. Bronz Zoe Rumanovskej a striebro Nely Ladikovej, jej už druhé na turnaji, okorenila zlatom Zoja Boboková. Všetko to boli kategórie nanajvýš do 32 kíl. Medzi začiatočníčkami nadviazali na skvelé výkony kolegýň Liliana Malá a Simona Šnírerová ziskom striebra, k čomu Lea Oszvaldová a Lucia Dvorská pridali bronz.

Chlapci sa v kategórii kumite taktiež nestratili. Medzi najmladšími a najstaršími vybojovali bronz Martin Gašpar a Šimon Kubaška. Martinov menovec Miroslav Gašpar v staršej kategórii vybojoval dokonca zlato a striebro si uchmatol taktiež Bystričan Oliver Žabka. Tretí najcennejší kov si domov napokon odniesli v rôznych kategóriách aj Michal Jablonský, Dominik Gašpar, Ján Chrenko a Dávid Kaliský. Samuel Chrenko so Šimonom Gazdíkom si zavesili na krk striebornú medailu a Jakub Emanuel Lesinský ďalšie zlato ŠK CMK.

Tento klub vybojoval v Partizánskom 8 zlatých a po 9 strieborných a bronzových medailí. 26 medailí znamenalo jednoznačné víťazstvo v celkovej bilancii a mesto pod Urpínom tak dokázalo, že tu vyrastajú skutočne fantastickí karatisti a na svoj rozvoj majú vynikajúce zázemie.

1. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  2. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  3. Fresh Market má novú predajňu Sanagro. Takto to tam vyzerá
  4. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  5. Zlaďte vaše šperky s jeseňou
  6. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
  7. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy
  8. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh
  10. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY
  1. Chief of Slovak Telekom: We care about the future of Slovakia
  2. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  3. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  4. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
  5. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy
  6. Kvalitné sporenie si dokážete vybaviť z pohodlia domova
  7. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  8. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?

Počet nakazených prekročil hranicu 3 tisíc za jeden deň

ide o slovenský absolútny rekord s mimoriadnou dynamikou rastu 94 percent voči minulej sobote. V Banskobystrickom kraji to bolo 315 prípadov.

Dneškom sa zatvárajú aj zariadenia na južnej strane Chopku

Ide o reakciu na preventívne opatrenia v súvislosti s COVID - 19.

Chopok, v pozadí Ďumbier

Stredoslovenské múzeum mapuje súčasné obdobie pandémie

Stredoslovenské múzeum (SSM) v Banskej Bystrici spúšťa výzvu pre Banskobystričanov, ktorej cieľom je zachytiť aktuálnu situáciu v meste prostredníctvom spomienok či fotografií.