Štvrtok, 18. október, 2018 | Meniny má Lukáš

Baranom nevyšiel ani posledný zápas sezóny. V tabuľke sa prepadli a čakajú ich Košice

Vo štvrťfinále čaká na zverencov Vladimíra Országha ťažký súper.

(Zdroj: SITA)

Úvod zápasu bol z oboch strán opatrný, prvá vážnejšia príležitosť sa naskytla domácim až v siedmej minúte, ale teč Hrnku sa neujal. Na opačnej strane sa ocitol sám pred gólmanom Lassilom Abdul, ale miesto puku skončil v bránke on sám.

Následne Bystričan Pretnar dostal puk za Ivanova, no ten ho ešte stihol na čiare zachytiť, čo potvrdil i videorozhodca. Poprad ťažil hneď z prvej presilovky, od modrej sa presadil tvrdou strelou do vinkla Petrán. Banskobystričania si v závere tretiny vytvorili mierny tlak, ale vyrovnať sa im nepodarilo.

V strednom dejstve mali sprvu ďbaraniď početnú výhodu, ale dve strely od modrej Ivanovovi problém nenarobili. Ako sa má hrať presilovka ukázali znovu ďkamzíciď. Najprv v nej však čelili úniku Skalického, ktorý sa nepresadil, no potom predviedli peknú kombinačnú akciu, Buc sa neulakomil na koncovku, prihral voľnému Heizerovi a ten nemal problém poslať puk do odkrytej bránky 0:2. Znížiť mohol v polovici zápasu po buly Bortňák, sám pred gólmanom hostí však stroskotal. A prišiel trest. Abdul si totiž pekne narazil puk s Bondrom a peknou strelou z medzikružia vyhnal Lassilu z bránky. Putoval do nej Lukáš. Bystričania pritvrdili, na ľade i mimo neho sa viackrát iskrilo, no podstatné bolo, že stav sa už nemenil, hoci najbližšie ku gólu mal Skalický, ale pálil do žŕdky.

Prečítajte si tiež: Nitra vyhrala základnú časť Tipsport ligy, Liptovský Mikuláš má stále šancu na play off

Tretiu tretinu začali domáci náporom a podarilo sa im znížiť. Po strele Skalického z uhla sa v bránkovisku presadil Hohmann a zadovku Surového zužitkoval pred bránkou pohotový Bortňák 2:3. Poprad sa bránil, ale v 49. minúte predviedol peknú útočnú akciu so šancou Nagya. Ocitol sa sám pri pravej žrdi, no puk za Lukáša nedostal. Vyrovnanie mal potom na hokejke Hohmann. Zakončoval bez prípravy z dvoch metrov, Ivanov aj so šťastím zasahoval. V 56. minúte to vyzeralo pre hostí priaznivo. Z brejku zvýšili náskok, keď si vysoký puk spracoval pred odkrytou svätyňou Lukáša Hvila a poslal ho medzi žrde. Prešlo iba 16 sekúnd a Bystričania opäť znížili na rozdiel gólu. Strelu Pretnara od modrej tečoval totiž účinne Faille 3:4. V závere si zobral domáci kouč oddychový čas, jeho zverenci hrali v šestici bez brankára, ale vyrovnať sa im nepodarilo, najbližšie mal k tomu iba aktívny Skalický.

Program štvrťfinále play-off: 15.3 a 16.3 Nitra – Nové Zámky, Zvolen – Žilina, 17.3 a 18.3 Trenčín – Poprad, B. Bystrica – Košice

HC 05 iClinic Banská Bystrica HK Poprad 3:4 (0:1, 0:2, 3:1)
Góly:
44. Hohmann (Skalický, Hrnka), 46. Bortňák (T. Surový, Delisle), 56. Faille (Pretnar, Brittain) - 13. Petrán ( Paločko), 27. Heizer (Buc, Matúš Paločko), 31. Abdul (Bondra, Paločko), 56. Hvila (K”nig, M. Nagy). Rozhodovali: Kalina, J. Konc - M. Korba, Bogdaň, vylúčení: 2:2, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, 2649 divákov
Banská Bystrica: Lassila (31. Lukáš) - Delisle, Gélinas, Kubka, Ďatelinka, Mihalik, Pretnar, J. Brejčák, Trecapelli - Asselin, Faille Skalický - Hrnka, T. Surový, Bortňák - Brittain, Bubela, Hohman - Kabáč, Češík, Gabor

1. Koľko minút pracujeme na jednu kávu či novú kuchyňu?
  2. Umenie investovať: Nemusíte byť znalec, aby ste zhodnotili krásu