Piatok, 5. marec, 2021 | Meniny má FridrichKrížovkyKrížovky

VOLEJBAL: Brusno malo cez víkend namále, napokon bralo dvojnásobnú výhru

Pred koncom sezóny ich čakajú ešte posledné 4 zápasy.

Brusnianky stále ťahajú víťaznú šnúru.Brusnianky stále ťahajú víťaznú šnúru. (Zdroj: LUKÁŠ ŠMÍDA)

BRUSNO. Cez víkend vycestovali Brusnianky - volejbalistky do Púchova. V prvom zápase sme videli pomerne vyrovnanú hru iba v prvom sete, kde však svojou trpezlivosťou Brusnianky odolali úvodnému nátlaku superiek a koncovku setu zvládli lepšie. To Púchovčanky uzemnilo a hráčky Brusna tak už v ďalších dvoch setoch dominovali a bavili sa pekným volejbalom, vďaka čomu mohli diváci vidieť aj viacero pekných útočných herných kombinácií, ale aj vynikajúce obranné zákroky.

V druhom zápase Brusnianky nadviazali na dobrý výkon a na ihrisku opäť dominovali. Následne však došlo k poľaveniu v koncentrácii a hráčky Púchova to hneď využili. V koncovke druhého setu dokázalo Brusno odvrátiť 5 setbalov súpera, dokonca si aj jeden setbal vybojovali vo svoj prospech, ale ten sa im nepodarilo zúžitkovať. Po individuálnych chybách hráčok Brusna dotiahli domáce hráčky koncovku setu do víťazstva.

Prečítajte si tiež: VOLEJBAL: Víkendová bodová žatva pre Brusno Čítajte

Brusniankam chvíľu trvalo, kým sa opäť dostali do hernej pohody a navyše niektoré hráčky dostali priestor na oddych. To síce stálo Brusno stratu ďalšieho setu a vedenie Púchova v pemere 2:1 na sety, ale nakoniec sa to oplatilo. Do štvrtého setu nastúpili hostky opäť s chladnou hlavou a predviedli na ihrisku to, na čo sme v celej nadstavbovej časti už zvyknutí. Bojovnosť a chuť zvíťaziť sa opäť prejavili naplno a Púchov tak už nedostal šancu na víťazstvo.

Družstvo VK Kúpele Brusno si dvoma víťazstvami potvrdilo vedúcu priečku nadstavbovej časti v skupine o 5.-8. miesto. V nadstavbovej časti sú Brusnianky zatiaľ bez prehry, keď sa im podarilo zvíťaziť už 9 zápasov v rade.

Do konca súťaže ostávajú 2 kolá (4 zápasy), kde cieľom Brusna bude dokončiť sezónu bez prehry. Najbližšie sa v sobotu 17.3 predstavia doma proti Žiaru nad Hronom o 14:00 hod. Tento zápas bude posledným zápasom družstva VK Kúpele Brusno v 1. lige žien na domácej palubovke v prebiehajúcej sezóne 2017/2018. Následne v nedeľu o 13:00 sa uskutoční duel kadetiek proti lídrovi tabuľky z Liptovského Hrádku, ktorý zatiaľ neprehral v aktuálnej sezóne ani jeden zápas. Hráčky Brusna však urobia všetko pre to, aby sa to po nedeli zmenilo.

1. VK Púchov - VK Kúpele Brusno 0:3 (-23, -18, -15) a 2:3 (-16, 27, 18, -16, -8)

1. Ročný magister v data science v Prahe odštartuje tvoju kariéru!
  2. Študuj na univerzite s viac ako 60 ročnou tradíciou!