Štvrtok, 26. apríl, 2018 | Meniny má Jaroslava

MIBA dokázala vzdorovať Slovanu iba v prvom polčase

Skvelá divácka kulisa podporila hráčov v poslednom domácom zápase sezóny.

(Zdroj: MAREK ODALOŠ)

BANSKÁ BYSTRICA. Futsalisti v čiernych dresoch čelili náročnej misii. Historické štvrťfinále im pridelilo obhajcu titulu za súpera a sila najväčšieho favorita ligy sa ukazovala už od začiatku. V prvom zápase v hlavnom meste Slovenska sa zrodil jasný debakel 13:0. Pred domácimi divákmi sa chcela MIBA lepšie vyznamenať.

Od začiatku sa bolo na čo pozerať. Bystričania nehrali zle, avšak obrana pôsobila v úvode duelu nekonzistentne a inkasovala 2 góly po menej než 180 sekundách hry. Paradoxne to nakoplo domácich k lepšiemu výkonu počas zvyšku polčasu. Hráčom bolo akoby jasné, že ide o posledný domáci zápas v aktuálnej sezóne. Bol by to úplný zázrak, keby MIBA postúpila cez Slovan. Zverenci Martina Majlinga a Rastislava Kollára nehrali pod tlakom, mali to v hlavách upratané. Po zvýšení útočnej aktivity sa dočkali odmeny v podobe gólu Vajdu.

Prečítajte si tiež:FUTSAL: Bystrica stratila víťazstvo kurióznym spôsobom a spoznala súpera v play-off

Po znižujúcom zásahu Bystričania neboli zakríknutí, snažili sa útočiť a najmä v prvom polčase nepripustili, aby sa Bratislavčania dostali do typickej nátlakovej hry. Až v 11. minúte zvýšil hosťujúci Kyjovský na rozdiel dvoch gólov, rovnako ale stihol odpovedať na domácej strane Greško. Diváci v hale sa radovali. Štiavničky zaplnilo 400 ľudí, ktorí videli kvalitný a prekvapivo aj vyrovnaný futsal. Dobré šance na vyrovnanie mali aj Čief s Rafanidesom, ale brankár hostí Brndiar vzadu všetko istil.

Až druhý polčas ukázal naplno silu obhajcu titulu. Tu už Banskobystričanom akoby došli sily a nezmohli sa na lepší výkon. Typicky zlá bola už tradične posledná päťminútovka, v ktorej inkasovali dohromady až 4 góly. Futsalová stránka išla do úzadia a MIBA produkovala viac faulov než vyložených šancí. Slovan si išiel svoju exhibíciu a napokon vyhral 9:2.

23.3 podľa predpokladov dôjde k definitívnej rozlúčke futsalistov spod Urpína v rámci sezóny. Séria hraná na 3 víťazstvá môže spoznať svojho víťaza práve v tento deň v Bratislave. Treba veriť, že Bystrica bude pre Slovan v tomto vystúpení dôstojným súperom. V žiadnom prípade jej nemožno uprieť fakt, že ide o najúspešnejšiu sezónu v histórii klubu.

MIBA Banská Bystrica - Slovan Bratislava-futsal 2:9 (2:3)
Góly BB:
Vajda, Greško
Zostava BB: Mráz (Gábriš) - Vajda, Jakuba, Greško, Čief, Dobrota, Rafanides, Samson, Tužinský

Ďalšie články z témy Futsal

Pozrite si tiež články z hlavnej témy Futsal  na sport.sme.sk

1. V areáli Slovenky sa začína s búraním, vzniknúť tu má ucelená mestská štvrť Foto 1 690
  2. Aktuálne: Na Uľanskej ceste horí píla 1 090
  3. Polícia žiada svedkov o pomoc pri vyšetrovaní pondelkovej dopravnej nehody 642
  4. Horehronec Peter, ktorý kradol v Rakúsku motocykle, nepôjde na podmienku z väzenia 619
  5. Na finále Miss Slovensko 2018 je všetko prichystané. Súťažia aj dve krásky z nášho regiónu Foto 526