Streda, 27. január, 2021 | Meniny má BohušKrížovkyKrížovky

Zlaté Moravce na jar po prvý raz bodovali, Podbrezová nezdolala oslabený Prešov

Góly sme dostali po silvestrovských chybách, priznal tréner Zlatých Moraviec.

Ilustračná fotografia.Ilustračná fotografia. (Zdroj: SITA)

ZLATÉ MORAVCE. Futbalisti Zlatých Moraviec získali vo Fortuna lige prvý bod v tomto kalendárnom roku, s poslednou Senicou doma remizovali 2:2 v sobotňajšom stretnutí 3. kola nadstavbovej časti v skupine o udržanie.

Domáci vyhrávali po prvom polčase gólom Petra Orávika z 33. minúty, lenže už krátko po zmene strán bolo všetko inak.

V 50. a v 54. minúte sa gólovo presadil Lynel Kitambala, ktorý prišiel na trávnik až v druhom polčase.

Prečítajte si tiež: Žilina doma utŕžila poriadny debakel, jej trápenie sa prehlbuje Čítajte

Senica však napokon nedoviedla duel do víťazného konca - aspoň bod pre domácich futbalistov zariadil v 59. minúte stopér Michal Pintér.

Podbrezová nevyužila domáce prostredie ani početnú výhodu a iba remizovala s Tatranom Prešov 1:1.

Domácich poslal do vedenia v 35. minúte Lazar Djordjevič, vzápätí sa porúčal z trávnika po druhej žltej karte stopér Šarišanov Maduka Udeh. Oslabení hostia napokon dokázali získať bod, v 79. minúte vyrovnal Lukáš Micherda. Prešov si pripísal štvrtú remízu po sebe.

Futbalisti Michaloviec doma deklasovali hráčov Nitry 4:0. Zemplínčania sa ujali vedenia v úvode duelu vďaka Petrovi Kolesárovi. Po zmene strán hostia inkasovali až trikrát - presadili sa Kolesár, Stanislav Danko a v nadstavenom čase aj striedajúci Dawid Kurminowski.

Michalovce poskočili v tabuľke hneď za Nitru, na svojho sobotňajšieho súpera majú manko osem bodov.

Fortuna liga 2017/2018 - skupina o udržanie - 3. kolo:

Zlaté Moravce-Vráble - Senica 2:2 (1:0)

Góly: 33. Orávik, 59. Pintér - 50. a 54. Kitambala

ŽK: 6. Pintér, 21. Cléber, 41. J. Kotula, 71. Duga, 75. O. Šašinka - 27. Sarpei, 37. Brašeň, 38. Celis, 68. Zezinho, 72. Ranko, rozhodovali: K. Horváth - F. Ferenc, D. Poláček, 526 divákov

Zlaté Moravce-Vráble: Pavel Kováč - J. Kotula (63. Duga), Miloš Nikolič, Pintér, Chren - Bariš, D. Pleva - Orávik, Harba, Cléber (82. Bartolomeu) - Ľ. Urgela (74. O. Šašinka)

Senica: D. Holec - Villarraga, Práznovský, Ranko - L. Lupták (77. Šefčík), Zezinho, Richtárech (46. Kitambala), Sarpei, Brašeň - Celis, Vaščák (83. J. Suchan)

Podbrezová - Prešov 1:1 (1:0)

Góly: 35. L. Djordjevič - 79. Micherda

ŽK: 33. Kostelný, 43. D. Leško, 54. L. Djordjevič, 63. Viazanko, 78. Bernadina - 11. Micherda, 20. Maduka Udeh, 58. Streňo, 73. Bartek, ČK: 40. Maduka Udeh (Prešov) po druhej ŽK, rozhodovali: Ochotnický - Žákech, P. Jánošík, 354 divákov

Podbrezová: M. Kuciak - Viazanko, Krivák, L. Djordjevič, M. Turňa (87. Bilič) - A. Baéz, Kostelný - Bernadina (80. Breznaník), Tereščenko (57. Njire), D. Leško - Wiezik

Prešov: P. Lukáč - Bartek, Luberda (66. Prikryl), Maduka Udeh, Petko - Micherda, Dzurík, D. Keresteš, P. Katona (72. M. Kraľovič) - Streňo (83. P. Hošek), Gatarič

Michalovce - FC Nitra 4:0 (1:0)

Góly: 10. a 55. P. Kolesár, 77. S. Danko, 90.+ Kurminowski

ŽK: 41. R. Križan, 50. Ngeyitala, 67. Vencl (všetci Nitra), rozhodovali: Pavlík - Benko, Perát, 1011 divákov

Michalovce: Kira - I. Žofčák, Kavka, J. Carrillo, Šimčák - Turík - Koscelník, Niši, S. Danko (86. A. Antonov), P. Kolesár (85. T. Matič) - Bragin (78. Kurminowski)

Nitra: Hroššo - Kuník, R. Križan (46. Pavol Farkaš), Niba, Vencl - Šimončič, T. Kóňa - A. Fábry (46. Ngeyitala Lola), Charizopulos (62. T. Vestenický), Machovec - Militosjan