Nedeľa, 23. september, 2018 | Meniny má Zdenka

Zlaté Moravce na jar po prvý raz bodovali, Podbrezová nezdolala oslabený Prešov

Góly sme dostali po silvestrovských chybách, priznal tréner Zlatých Moraviec.

Ilustračná fotografia.(Zdroj: SITA)

ZLATÉ MORAVCE. Futbalisti Zlatých Moraviec získali vo Fortuna lige prvý bod v tomto kalendárnom roku, s poslednou Senicou doma remizovali 2:2 v sobotňajšom stretnutí 3. kola nadstavbovej časti v skupine o udržanie.

Domáci vyhrávali po prvom polčase gólom Petra Orávika z 33. minúty, lenže už krátko po zmene strán bolo všetko inak.

V 50. a v 54. minúte sa gólovo presadil Lynel Kitambala, ktorý prišiel na trávnik až v druhom polčase.

Prečítajte si tiež: Žilina doma utŕžila poriadny debakel, jej trápenie sa prehlbuje

Senica však napokon nedoviedla duel do víťazného konca - aspoň bod pre domácich futbalistov zariadil v 59. minúte stopér Michal Pintér.

Podbrezová nevyužila domáce prostredie ani početnú výhodu a iba remizovala s Tatranom Prešov 1:1.

Domácich poslal do vedenia v 35. minúte Lazar Djordjevič, vzápätí sa porúčal z trávnika po druhej žltej karte stopér Šarišanov Maduka Udeh. Oslabení hostia napokon dokázali získať bod, v 79. minúte vyrovnal Lukáš Micherda. Prešov si pripísal štvrtú remízu po sebe.

Futbalisti Michaloviec doma deklasovali hráčov Nitry 4:0. Zemplínčania sa ujali vedenia v úvode duelu vďaka Petrovi Kolesárovi. Po zmene strán hostia inkasovali až trikrát - presadili sa Kolesár, Stanislav Danko a v nadstavenom čase aj striedajúci Dawid Kurminowski.

Michalovce poskočili v tabuľke hneď za Nitru, na svojho sobotňajšieho súpera majú manko osem bodov.