Utorok, 15. jún, 2021 | Meniny má VítKrížovkyKrížovky

Dráma až do záveru. Pumy zachránili extraligu v predĺžení

Séria o umiestnenie skončila lepšie pre pumy.

Po poslednom zápase sezóny sa pumy radujú zo 7. miesta.Po poslednom zápase sezóny sa pumy radujú zo 7. miesta. (Zdroj: FB BK ŠKP 08 BANSKÁ BYSTRICA)

BANSKÁ BYSTRICA. Súboj o predposledné miesto priniesol doposiaľ dva zápasy, ktoré priniesli obrovskú drámu. Tú vždy zvládol lepšie domáci tím. V rozhodujúcom stretnutí boli favoritkami pumy, od ktorých sa očakávalo, že súperky zo Slovana jasne zdolajú a vybojujú 7. miesto v tabuľke.

V úvodnej štvrtine sa rodil výsledok podľa predpokladov. Bystričanky ju vyhrali o 6 bodov, pričom ani raz neprehrávali. Očakávalo sa, že náskok budú zvyšovať. Opak bol však pravdou. Bratislavčanky potvrdili zlepšujúcu formu v závere sezóny a fantasticky ich potiahla Talajková, ktorej padal do koša snáď každý pokus, ktorý naň vyslala. Domáce sa dostávali do zúfalstva. Jedinej hráčke súpera dovolili zaznamenať do polčasu až 22 bodov. Nervózna bola najmä Jassová, ktorá, rovnako ako v druhom zápase, kopila množstvo faulov a súper to využíval. Druhú štvrtinu vyhral 22:8 a celkovo vyhrávali 38:30.

Prečítajte si tiež: Pumy zaváhali, rozuzlenie absolvujú na domácej palubovke Čítajte

Po zmene strán zaznamenal BK ŠKP 08 tri zásahy v rade a naštartoval sa k lepšiemu výkonu. Trvalo to ale iba do polovice tretieho dejstva, kedy súper opäť odskočil na rozdiel troch bodov. Pred poslednou štvrtinou hralo všetko do karát hostkám. Pumy potrebovali výrazné zlepšenie, ak mali pomýšľať na víťazstvo. Svoje chyby z prvej polovice stretnutia napokon napravila Jassová. Skvelým spôsobom chytala lopty vo vlastnom obrannom oblúku a vychádzali jej aj zakončenia. Nielen vďaka bystrickej pivotke sa dostali basketbalistky spod Urpína po dlhom čase znovu do vedenia 54:53. Súper kontroval trojkou, v správnom čase ale vyrovnala Van Dalen.

Prvýkrát v rámci sezóny si pumy zahrali predĺženie. Krásny zápas, ktorý si takéto rozuzlenie zaslúžil. Poriadna dráma pokračovala a domácich divákov nadchla dôležitá trojka Števulovej. Domáce basketbalistky sa snažili hrať bez faulov a mali poriadne šťastie, keď sa hostkám nedarilo pri nich premieňať trestné hody. Naopak, tie, ktoré mala k dispozícii Jelenčíková, skončili v koši. Posledné pokusy Slovana skončili mimo koša a po záverečnom klaksóne vypukla radosť v domácom tábore. Pumy vyhrali 64:61 po predĺžení a vyhli sa tak baráži o extraligu. Odpadol im obrovský kameň zo srdca a konečne môžu oddychovať. Veď ich séria bola ešte dlhšia, ako tá finálová Košíc proti Ružomberku. Banskobystričanky skončili siedme najvyššej slovenskej súťaži sa tak prestavia aj o rok.

BK ŠKP 08 Banská Bystrica – BK Slovan Bratislava 64:61 (22:16, 8:22, 12:11, 14:7 – 8:5) - konečný stav série 2:1 na zápasy
Najviac bodov: Jelenčíková 18, Van Dalenová 16 - Talajková 26, Tarkovičová 15 (3 trojky)

1. Regeneračný spánok s ideálne podopretou chrbticou
  2. Ako sa mení dynamika firiem?
  3. Developer Slnečníc postaví bývanie pri lese. S bazénom aj fitkom
  4. Po Slovensku na motorke
  5. Jablone prinesú ovocie v podobe komfortného bývania
  6. Stačí mi elektromobil? Pozreli sme sa, ako je to s dojazdom
  7. Viete, čo jete, keď si kupujete pečivo dopečené v predajni?
  8. Desať hotelov v destináciách, ktoré sú toto leto favoritmi
  9. Málokto im verí. Prekvapia Slováci na futbalovom EURO 2020?
  10. P. Lednický: Koronavírus tu už zostane, musíme si na to zvyknúť
  1. Začíname prikrmovať: Ako vybrať detskú ovocnú výživu?
  10. Slovensko v operácii Barbarossa 4 357

Štátny podnik Lesy SR, ktorý sídli v Banskej Bystrici, otvoril symbolicky na Deň detí lesnú školu, ktorá ponúka zážitkové učenie o lese a lesníctve.

11. jún
V Brezne opravujú cestu na námestí.

Mesto začalo s opravou miestnej komunikácie na severnej časti námestia, ktorá je rozdelená na dve etapy. Celkové ukončenie rekonštrukčných prác je naplánované do 13. augusta.