Piatok, 14. december, 2018 | Meniny má Branislava, Bronislava

Tatran berie bronzové medaile z volejbalového turnaja štvoríc

Medailu tak po roku získali volejbalisti znovu.

Mladší žiaci ŠVK Tatran Banská Bystrica(Zdroj: FB ŠVK TATRAN BANSKÁ BYSTRICA)

BANSKÁ BYSTRICA. V Starej Ľubovni sa v počas víkendu uskutočnil finálový turnaj majstrovstiev Slovenska mladších žiakov vo volejbale štvoríc, na ktorý sa ako víťaz oblasti stred kvalifikoval aj tím ŠVK Tatran Banská Bystrica. Vlani o takomto čase si Bystričania vybojovali medzi mladšími žiakmi druhé miesto a tentoraz pomýšľali na zlatú medailu.

V skupine A sa na úvod turnaja predstavili proti Prievidzi, s ktorou došlo k dráme v prvom sete. Ten napokon vyhral ŠVK tesne 25:21 a v druhom zápase umožnil súperovi iba 14 bodov, čo znamenalo výhru 2:0 na sety. Následne nastúpil Tatran proti domácej Starej Ľubovni, ktorej dovolili uhrať v dvoch setoch dohromady iba 30 bodov a vyhrali tak pohotovo 2:0. Tretím súperom bol Púchov, ktorému Banská Bystrica dovolila bodovať 17-krát v prom sete a v druhom to dlho vyzeralo na rýchle víťazstvo. Dramatický záver ale lepšie zvládli Západniari a vyhrali ho o dva body. Rozhodujúci set už ale drámu nepriniesol, Púchov uhral len 9 bodov a z tretieho víťazstva a prvenstva v skupine sa tešil Tatran.

V semifinále čelil Tatran súperovi zo Svidníka a prvý raz na turnaji sa stalo, že chlapci spod Urpína prehrali prvý set tesne 19:25. Svoje zaváhanie si prakticky rovnakým štýlom prinavrátili v druhom sete, kedy zlepšili hru na sieti a vyhrali pomerom 25:20. Žiaľ, nešťastný tretí set vyhrali Svidníčania 15:10 a rozhodli o tom, že finále si Tatran po roku nezopakuje.

Prečítajte si tiež: VOLEJBAL: Hráčkam Tatrana o chlp ušla finálová účasť. Starší žiaci skončili poslední

Nasledoval bronz o bronzové medaile proti Popradu, ktorý bol taktiež poriadne dramatický v každom sete. Bystričania mali napokon viac síl v závere, čo vyústilo do ich triumfu 2:0 (25:22, 25:20). Tatran sa tak tešil zo zisku bronzu. Zlato napokon putovalo do Svidníka, druhý skončil Púchov.

"Mali sme zlaté ambície, ale náš jediný premožiteľ bol lepší. Minulý rok na turnaji nehral Svidník, proti ktorému prehrali naši chlapci jediný z piatich zápasov na turnaji. Tréner ich ale pochválil, že zabojovali v zápase o bronz, keďže ich po semifinálovej prehre bolo ťažké namotivovať. Napokon dali do toho všetko a hoci boli sprvu sklamaní, emócie vychladli a s turnajom môžeme byť spokojní," povedala nám k turnaju manažérka ŠVK Tatran Andrea Sýkorová.

1. Čo majú študovať naše deti, aby si v budúcnosti našli prácu?