Piatok, 5. marec, 2021 | Meniny má FridrichKrížovkyKrížovky

ŠVK Tatran sa teší v trojkovom volejbale zo strieborných medailí

Prvá prehra prišla až vo finále proti obhajcovi.

(Zdroj: FB ŠVK TATRAN BANSKÁ BYSTRICA)

BANSKÁ BYSTRICA. Počas víkendu sa na východe Slovenska uskutočnili majstrovstvá krajiny mladších žiakov v trojkovom volejbale, na ktoré postúpili z oblasti Stred aj družstvo ŠVK Tatran Banská Bystrica a aj jeho lokálny rival MVK Zvolen. Banskobystričania mali vysoké ambície a chceli na turnaji zabojovať o medailu.

Konkurenciou vo Vranove nad Topľou im bolo 8 mužstiev, ktoré boli vylosované do 2 skupín. Mladí volejbalisti Tatranu sa postupne v skupine stretli s Prešovom, Zvolenom a Púchovom. V skupine narazili okamžite na najsilnejšieho súpera z Prešova, pri ktorom im v úvodnom set trvalo, kým sa dostali do prevádzkovej teploty a začali dodržiavať pokyny, na ktorých sa s trénerom dohodli. Od druhého setu sa však hra ŠVK len zlepšovala a v ďalších zápasoch v skupine so Zvolenom a Púchovom dostali možnosť zahrať si všetci hráči. Všetky duely vyhrali Bystričania hladko 2:0 a stali sa víťazom skupiny.

Ako víťaz svojej grupy sa na druhý deň stretli v semifinále s družstvom z Komárna. V zápase od začiatku nenechávali nič na náhodu, chlapci hrali veľmi dobre a vyhrali opäť 2:0. Vtedy mohli oslavovať postup do finále, kde narazili na obhajcu zo Svidnika.

Prečítajte si tiež: Tatran berie bronzové medaile z volejbalového turnaja štvoríc Čítajte

Od začiatku zápasu súper prevyšoval Bystričanov v nasadení, rýchlosti a bojovnosť. Chlapcom ŠVK akoby trvalo celý jeden set, kým prišli na to, že hrajú finále. V druhom sete už predvádzali to, čo vedeli. So súperom sa naťahovali bod po bode celý set a až v závere dokázal súper odskočiť na rozdiel dvoch bodov a zvíťazil aj v druhom sete.

Tatran tak odišiel domov so striebornými medailami a za najlepšieho hráča Bystrice bol vyhlásený Šimon Foltány. "Druhé miesto je pre nás veľkým úspechom, s kolegami trénermi sme spokojní s predvedenou hrou aj prístupom k zápasom a všetkým povinnostiam. Na turnaji sme mali aj viacerých hráčov, ktorí sa zúčastnili takéhoto finále po prvýkrát a bola to pre nich obrovská škola," povedal k zisku striebra šéftréner chlapčenskej zložky ŠVK Tatran Radovan Štrbavý.

Prečítajte si tiež: VOLEJBAL: Hráčkam Tatrana o chlp ušla finálová účasť. Starší žiaci skončili poslední Čítajte

Tatran zbiera úspechy, z čoho je klub nesmierne šťastný. Napriek tomu sa ale nájde aj dôvod na nespokojnosť. "Sme radi, že sme doniesli do Bystrice strieborné medaile a úspešne reprezentovali klub a mesto.V posledných dvoch sezónach získali mladí volejbalisti z Bystrice z finálových turnajov 2 druhé a jedno tretie miesto, na čo sme hrdí. Vieme, že naša práca začína prinášať ovocie, ale podmienky prenájmov telocviční v Bystrici pre mládež sú pre náš klub už na hranici únosnosti a reálne zvažujeme presunutie tréningov, zápasov aj celého klubu mimo mesta, kde nám vyjdú s podmienkami viacej v ústrety," dodal Štrbavý.

1. Ročný magister v data science v Prahe odštartuje tvoju kariéru!
  2. Študuj na univerzite s viac ako 60 ročnou tradíciou!