Pondelok, 26. október, 2020 | Meniny má DemeterKrížovkyKrížovky

Na turnaji v Priechode obhájila Dukla víťazný pohár

Rozhodlo víťazné derby so Zvolenom.

Momentka z turnaja.Momentka z turnaja. (Zdroj: mfkzarnovica.sk)

PRIECHOD. Obec v našom okrese hostila už 25. ročník tradičného turnaja „O pohár starostu obce“, na ktorom sa každoročne predstavujú špičkové slovenské tímy. Okrem domáceho účastníka, po novom člena oblastnej I. triedy, zavítal do obce obhajca pohára spred roka MFK Dukla Banská Bystrica a slovenskí treťoligisti Zvolen so Žarnovicou. Všetky súboje bolo tak pokojne možné označiť prívlastkom derby.

Už od ranných hodín začal turnaj, na ktorom bolo pripravené výborné občerstvenie a potešila aj pekná divácka účasť. Zápasy sa hrali na 2x40 minút. Úvodný súboj, v ktorom sa proti sebe postavili domáci Priechod a Dukla, sa niesol v jasnej réžii staronového druholigistu. Bystrický MFK jasne dominoval a v priebehu prvých 40 minút sa gólovo presadilo až 5 strelcov, kým za Priechod nikto.

Prečítajte si tiež: FOTO: Dukla Cup si ukoristil Veszprém po penaltách Čítajte

Dukla si aj po zmene strán povedala, že nemôže zo zápasu poľaviť a pridala ďalších 6 gólov do siete tradičného gólmana Priechodu Vesela. Domáce oblastné mužstvo zaznamenalo iba čestný úspech, keď sa v 42. minúte gólovo presadil Martin Štulajter.

V druhom stretnutí zdolala Žarnovica Lokomotívu Zvolen pomerom 2:0 a následne sa postavila proti Priechodu. Išlo o vyrovnaný zápas, v ktorom mal prekvapivo šancu na víťazstvo aj Priechod, ten ale napokon prehral veľmi tesne 5:3. Žarnovica tak ako prvý tím na turnaji vybojovala 6 bodov.

Z obhajoby titulu sa ale napokon tešila Dukla. V turnajovom megašlágri proti Zvolenu bojovala nekompromisne o plný bodový zásah. Tu už ale chýbali gólové momenty, hoci mala Dukla miernu prevahu. Išlo o vyrovnaný duel, v ktorom napokon všetko zobral do vlastných rúk Búry a v 63. minúte strelil víťazný gól.

Prečítajte si tiež: Chaos v Rakytovciach: Futbalistom hrozil zánik či fúzia s Priechodom, no klub sa zachránil Čítajte

Dukla po turnaji kompletizuje svoj káder na druhú ligu a možno aj v Priechode sa ukázali veci, ktoré budú dôležitou nápovedou pre Dušana Tótha do novej sezóny. Potešiť ho určite mohlo, že skvelo zahrali viacerí dorastenci, z ktorých individuálne vyčnieval Klačan.

Výsledky zápasov:

OFK 1950 Priechod - MFK Dukla Banská Bystrica 1:11 (0:5)
Góly: 42. Štulajter – 16. Búry, 23. Neušel, 24. a 61. Žilinec, 27., 53. a 72. Klačan, 29. Nepšinský, 58. Lukáč, 67. Benedik, 71. Hric

MFK Žarnovica - MFK Lokomotíva Zvolen 2:0

OFK 1950 Priechod - MFK Žarnovica 3:5

MFK Lokomotíva Zvolen - MFK Dukla Banská Bystrica 0:1 (0:0)
Gól: 63. Búry