Nedeľa, 24. január, 2021 | Meniny má TimotejKrížovkyKrížovky

Majstrovská Trnava prehrala už druhýkrát, tentoraz v Podbrezovej

Pozrite si súhrn sobotňajších výsledkov Fortuna ligy 2018/2019.

Erik Jirka z FC Spartak Trnava (vľavo) a Matúš Turňa z FK Železiarne Podbrezová.Erik Jirka z FC Spartak Trnava (vľavo) a Matúš Turňa z FK Železiarne Podbrezová. (Zdroj: SITA)

PODBREZOVÁ. Obhajca majstrovského titulu vo Fortuna lige Spartak Trnava si pripísal už druhú prehru 0:1 v sezóne, po Senici nestačil v sobotňajšom stretnutí 3. kola ani na Podbrezovú.

Prečítajte si tiež: Bakoš: V našich podmienkach pracujete na Ligu majstrov celý život Čítajte

O všetkom rozhodol v úvode druhého polčasu Dávid Leško, ktorý sa po rýchlom protiútoku objavil pred brankárom Dobrivojom Rusovom úplne sám a bez problémov skóroval.

Slovenskému zástupcovi v Lige majstrov nepomohla ani nová posila Marek Bakoš, ktorý v Trnave hosťuje z Plzne a odohral celý duel.

Spartak sa už v utorok 7. augusta predstaví v rámci 3. predkola LM na ihrisku srbského CZ Belehrad, odveta v Trnave je na programe o týždeň 14. augusta.

Ružomberok sa posunul na čelo tabuľky

Futbalisti MFK Ružomberok zvíťazili v sobotňajšom derby nad MŠK Žilina 3:1.

Na rýchly gól domáceho Petra Gála-Andrezlyho z 3. min ešte dokázali Žilinčania odpovedať, keď po rohovom kope skóroval obranca Filip Kaša.

V druhom polčase však Ružomberčania definitívne prevážili zápas na svoju stranu vďaka Ismarovi Tandirovi z Bosny a Hercegoviny.

Ten v druhom dejstve skóroval dvakrát v priebehu piatich minút a posunul Liptákov minimálne na jeden deň na čelo ligovej tabuľky.

Prvé body Moraviec

Futbalisti Zlatých Moraviec získali vo Fortuna lige 2018/2019 prvé body a hneď vďaka vysokému víťazstvu 4:0 proti Senici.

Prečítajte si tiež: Senica vymenila trénera, Holanďana vystriedal Portugalčan Čítajte

Portugalskému trénerovi Fredericovi Cordeirovi tak totálne nevyšla premiéra na lavičke Záhorákov.

Domáci viedli už od úvodu zápasu, keď Peter Čögley ideálne nacentroval na hlavu Ewertona.

Druhý gól pridal na začiatku druhého polčasu z pokutového kopu Peter Orávik. V 58. min zvýšil na 3:0 Tomáš Ďubek a následne mali hostia výhodu penalty, no Castaňeda ju nevyužil.

Na konečných 4:0 pre Zlaté Moravce spečatil v 82. min Čögley.

Futbal - Fortuna liga 2018/2019 - 3. kolo - sobota:

FK Železiarne Podbrezová - FC Spartak Trnava 1:0 (0:0)

Gól: 56. D. Leško, bez kariet, rozhodovali: Pavlík - D. Hrčka, P. Bednár, 1685 divákov

Podbrezová: M. Kuciak - D. Magda, Krivák, M. Bartoš, Matúš Turňa - M. Baran, Obročník - D. Leško (90.+ Viazanko), Matúš Mikuš (86. Tereščenko), Bernadina (63. Breznaník) - Wiezik

Trnava: Rusov - L. Lupták, Hladík, Martin Tóth, Čonka - L. Greššák, E. Grendel (84. Š. Pekár) - Jirka, Dangubič (63. Jarovič), Miesenböck (65. A. Sloboda) - Marek Bakoš

MFK Ružomberok - MŠK Žilina 3:1 (1:1)

Góly: 62. a 67. Tandir, 3. Gál-Andrezly - 18. Kaša, bez kariet, rozhodovali: D. Sedlák - B. Hancko, Ádám, 1921 divákov

Ružomberok: Macík - Čurma, J. Maslo, Twardzik, Urdinov - Qose - E. Daniel (88. Kunca), D. Takáč, T. Kostadinov (82. Kmeť), Gál-Andrezly - Tandir (77. R. Kružliak)

Žilina: D. Holec - Vallo, Kaša, Králik, Holúbek - Cociuc, Fazlagič, Škvarka - J. Mihalík (85. L. Jánošík), Boženík (72. Balaj), Sluka (85. Gamboš)

FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble - FK Senica 4:0 (1:0)

Góly: 3. Ewerton Paixao da Silva, 52. Orávik (z pok. kopu), 58. Ďubek, 82. Čögley, ŽK: 41. Banovič, 43. Ľ. Urgela, 45.+ B. Ľupták - 45.+ Ségbé Azankpo, 51. Taborda, 64. Otrísal, rozhodovali: Očenáš - T. Somoláni, Štrbo, 1896 divákov

Zlaté Moravce-Vráble: A. Chovan - Čögley, Chren, Banovič, Brašeň - B. Ľupták - Dimitrijevič (15. J. Casado), Ewerton Paixao da Silva (75. J. Švec), Ďubek, Orávik - Ľ. Urgela (68. Duga)

Senica: Taborda - J. Herrera, Otrísal, R. Dias, J. Kotula - Solano (68. Celis), Zezinho, Cuadros (56. Nirennold), Tešija - Castaňeda, Ségbé Azankpo

10. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 6 681

Skríningové testovanie bude v Banskej Bystrici pokračovať zajtra.

Antigénové testovanie na koronavírus.

Niektoré obce nášho regiónu testujú na nezvyčajných miestach. Napríklad v horehronskej obci Beňuš sa testuje v dome smútku.