Štvrtok, 18. august, 2022 | Meniny má Elena, Helena

Slovenský pohár priniesol postup trojice tímov z nášho regiónu do ďalšieho kola

Podbrezová, Medzibrod aj Bacúch si zahrajú 3. kolo Slovnaft Cupu. Šalková končí.

Trofej pre víťaza 50. ročníka Slovnaft cupu.Trofej pre víťaza 50. ročníka Slovnaft cupu. (Zdroj: FUTBAL SFZ)

PODBREZOVÁ. Druhé kolo bojov o národnú futbalovú trofej prinieslo zápolenia, do ktorých sa zapojilo dohromady 6 tímov z okresu Banská Bystrica a Brezno. Už deň pred hlavným hracím dňom nepotvrdil postupové ambície MFK Dukla. Bystričania pohoreli na Fiľakove. Spolu so Šalkovou sa nakoniec nepredstavia v ďalšej fáze hry.

Fortunaligista bez problémov

Zápas II. kola bojov o slovenský pohár medzi Podbrezovou a Čaňou otvoril už v 17. minúte Bernadina, keď po centri z pravej strany od Viazanka zakončil presne. V ďalšom priebehu zápasu sa do šancí dostali Wiezik i Leško, no skóre sa nemenilo. V 29. minúte bol nariadený po faule na Viazanka pokutový kop, ktorý po prvom vystihnutí brankárom na druhý pokus premenil Wiezik. Na 0:3 zvýšil Leško umiestneniu strelou spoza „boxu“ k tyči po Viazankovej asistencii z pravej strany. Druhý polčas ponúkol v 52. minúte po narážačke s Wiezikom pekný gól Bernadinu, ktorý nekompromisne zakončil. Skóre zápasu uzavrel Lepieš, keď sa v 67. minúte nemýlil po presnom centri Magdu.

SkryťVypnúť reklamu
Prečítajte si tiež: Majstrovská Trnava prehrala už druhýkrát, tentoraz v Podbrezovej Čítajte

FK Čaňa – FK Železiarne Podbrezová 0:5 (0:3)
Góly: 17. a 52. Bernadina, 29. Wiezik, 38. Leško, 67. Lepieš
Podbrezová: Drobnjak – Turňa, Viazanko (56. Lepieš), Bartoš, Baran, Magda, Obročník (75. Krivák), Leško, Tereščenko, Bernadina, Wiezik (56. Sedláček)

ZDROJ: zpfutbal.sk

Medzibrod v derby postúpil

Šláger 2. kola v rámci našej oblasti sa hral medzi Medzibrodom a Čiernym Balogom. Štvroligoví rivali na seba narazili aj v tejto súťaži a obaja nasadili svoje najsilnejšie zostavy. Prvý polčas bol celkom divoký a padalo viac žltých kariet ako gólových príležitostí. Navyše sa hosťom do prestávky zranili dvaja hráči. Nervozita prekypovala aj po tom, čo Matis skóroval prvý gól zápasu v 64. minúte. Domáci sa dostali do vedenia a o pár sekúnd na to hosťujúci hráč Juraj Ťažký podrazil súpera nadmernou silou, za čo ho rozhodca vylúčil. Oslabený Balog schytal ešte jeden gól z kopačky Matisa pri vabanku hostí, čo rozhodlo o postupe Medzibrodu.

TJ Sokol Medzibrod – ŠK Partizán Čierny Balog 2:0 (0:0)
Góly:
64. a 85. Matis
Medzibrod: Tonhajzer - Belko, Broš, Majerník (58. Kuzma), Vančo, Rajčok, Zázrivec (54. Haviar), Karman, Pipich, Selecký (46. Matis), Bobok
Čierny Balog: Bubelíny - Turňa, Horváth, Floch, Mózer, F. Betka, Cibula, Pečovský, Motyka, Auxt, L. Betka

Prečítajte si tiež: SLOVNAFT CUP: Dukla prekvapivo končí po výprasku od treťoligistu Čítajte

Šalková privítala bývalú elitu

Na pôdu Šalkovej zavítal druholigový klub - v minulosti legendárny FK Inter Bratislava. Klub z bystrickej mestskej štvrte sa snažil o dušu o prvý gól a hrozil zo štandardiek. Presadil sa však Inter po peknej hlavičke Vlčeka. Domáci podávali bojovný výkon, viackrát ich však musel zachraňovať brankár Smerek. Do dobrej šance sa dostal Lašút, po ktorého páde sa nepískala jedenástka. Po zmene strán to už bolo iba na jednu bránu. Pekná divácka kulisa videla ukážkový slalom a gól Olatunjiho. Tento hráč mohol zaznamenať aj hetrik, výborne ho však v ďalších šanciach zastavil Smerek. V závere sa ešte hostia presadili trikrát. Zbytočný bol najmä posledný inkasovaný gól. Brankár Smerek totiž zle vybehol a daroval súperovi gól, čo mierne pokazilo dojem z jeho skvelých zákrokov v zápase.

FK Šalková – FK Inter Bratislava 0:5 (0:1)
Góly:
12. Vlček, 48. Olatunji, 72. Sečkář, 75. Fedor, 89. Baldovský
Šalková: Smerek - Štubniak, J. Mesík, Dobrík, M. Mesík, Lašút, Zimnikoval, Libič, Bútora, Debnár, Vučković

Bacúch ide ďalej

Prečítajte si tiež: FUTBAL: Víkendové výsledky, komentáre a tabuľky od III. ligy až po oblastné triedy Čítajte

Horehronský zástupca sa predstavil v dueli proti novému štvrtoligistovi z Príbeliec. Od začiatku podával oduševnelý výkon, ktorý podčiarkol gól Švidraňa. Vyrovnaný duel prinášal boje o každú loptu a neúspešné dobýjanie brány hosťami. FK 09 podržal najmä výborný brankár Palider. Záver si už domáci strážili a po jednom dobrom útočnom prieniku sa im podarilo vybojovať penaltu, ktorú premenil Švidraň na druhý gól zápasu, čím podčiarkol výhru Bacúcha.

FK 09 Bacúch - TJD Príbelce 2:0 (1:0)