Na autobusovej stanici nás čakajú viaceré zmeny. Má to zvýšiť komfort cestujúcich

Majiteľ objektu zbieral podnety od návštevníkov centra, ktoré sa rozhodol realizovať s cieľom zvýšiť komfort obyvateľov a návštevníkov centra.

(Zdroj: Ilustračné: Ján Krošlák)

BANSKÁ BYSTRICA. Na budúci mesiac uplynie rok od otvorenia novej autobusovej stanice a nákupného centra Terminal v Banskej Bystrici, pri tejto príležitosti sľubuje majiteľ objektu ďalšie zmeny v prospech cestujúcich.

Ako informovali zástupcovia spoločnosti PRIMUM s.r.o. zo skupiny InterCora, prvé hybridné centrum svojho druhu na Slovenku ukázalo, že kombinácia terminálu verejnej dopravy a nákupného centra môže byť budúcnosťou vo svojej oblasti. "Počas prvého roku prevádzky sme zbierali rôzne podnety od návštevníkov centra, ktoré sme sa rozhodli realizovať s cieľom zvýšiť komfort obyvateľov a návštevníkov centra," potvrdili majitelia.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Viacero zmien už od budúceho týždňa

"Snažíme sa vyjsť v ústrety pripomienkam zo strany cestujúcej verejnosti a návštevníkov, ktoré sme zbierali a vyhodnocovali priebežne,“ uviedol Ivan Hlaváček, spolumajiteľ spoločnosti PRIMUM s.r.o. Všetky realizované zmeny boli konzultované a odsúhlasené aj s Dopravným podnikom Mesta Banská Bystrica, nájomcom autobusovej stanice.

Nainštalovaný bude nový, prehľadnejší a viditeľnejší navigačný systém. K úprave navigačného systému pristúpili aj v pasáži obchodného centra.

Pribudnú prehľadné mapy

"Boli inštalované nové, výraznejšie smerové a informačné tabule. Keďže sa praxou osvedčili, a ľudia ich vnímajú pozitívne, bol navrhnutý v tomto dizajne aj navigačný systém pre autobusovú stanicu. Súčasťou navigácie budú aj nové prehľadné mapy celého centra," potvrdili majitelia.

SkryťVypnúť reklamu

Ďalšou zmenou bude premiestnenie LCD panelov s odchodmi autobusov v priestoroch autobusovej stanice. Ako ukázala prax, miesto, kde sú inštalované LCD monitory teraz, je pre cestujúcu verejnosť nevyhovujúce. S dopravným podnikom bolo dohodnuté nové umiestnenie informačných LCD panelov do priestorov nástupíšť č. 5 – 7, ktoré zároveň slúžia ako výstupištia.

Zmena na stojisku 7

Úpravy sa dočká aj priestor stojiska č. 7. Jeho súčasná pozícia je nevyhovujúca, pretože zužuje koridor pre cestujúcich pri presune z výstupíšť. Stojisko bude posunuté a upravené tak, aby bol pre cestujúcich vytvorený dostatočný a pohodlný priestor na presun. Túto zmenu privítajú najmä mamičky s detskými kočíkmi, či handicapovaní návštevníci.

"V rámci týchto zmien príde aj k zjednoteniu vstupu a východu z autobusovej stanice. V čase otváracích hodín bude vstup možný výhradne cez pasáž obchodného centra. V nočných hodinách bude vstup umožnený prostredníctvom vonkajšieho výťahu a schodiska, tak ako to bolo zamýšľané pri príprave projektu," informovali.

SkryťVypnúť reklamu

S dopravným podnikom zároveň rokujú o presune zastávky MHD v priestore stanice tak, aby prestup z týchto liniek bol čo najpohodlnejší, aktuálne umiestnenie nie je vyhovujúce. Svedčia o tom mnohé podnety návštevníkov.

V uplynulom období bolo na základe podnetov Únie nevidiacich a slabozrakých v Banskej Bystrici zmenená a doplnená navigácia v centre a jeho okolí, ktorá uľahčila prístup pre ľudí so zrakovým postihnutím.

Aktuálne prichádza aj k vyhodnoteniu podnetov od cyklistickej verejnosti, kde centrum plánuje viaceré zlepšenia.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na My Bystrica

Komerčné články

  1. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva?
  2. Závod Carpathia v Prievidzi oslavuje jubileum
  3. Čo našli Strýco Filip a Miško Páleník v kuchyni Milana bez mapy?
  4. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde
  5. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže
  6. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna
  7. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok
  8. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky
  1. Tisíce ľudí sa tešia z vyšších platov
  2. Motoristi späť za volantom. Riziko nehôd opäť rastie.
  3. Lávové polia i skvostné pláže. Lanzarote je dôkazom sily prírody
  4. Tvorivé háčkovanie aj 30 otázok pre Hanu Gregorovú
  5. Budúci lesníci opäť v teréne: S LESY SR vysadia les novej generá
  6. Slovenské naj na jednom mieste. Stačí lúštiť
  7. Nový rekord v politickom terore utvorili Červení Khméri
  8. Šéf nemocníc v Šaci Sabol: Nemôžeme byť spokojní s počtom roboti
  1. Domácnosti pozor, od júla sa mení výpočet poplatkov za elektrinu 104 672
  2. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna 23 077
  3. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže 12 900
  4. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok 7 962
  5. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky 6 439
  6. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde 6 153
  7. Lávové polia i skvostné pláže. Lanzarote je dôkazom sily prírody 5 459
  8. Šaca - centrum robotickej chirurgie na východe Slovenska 4 563
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu