Piatok, 19. apríl, 2019 | Meniny má Jela

SLOVNAFT CUP: Bacúch vyradil lídra druhej ligy, pri derniére Medzibrodu zasahovala sanitka

Ďalej ide aj podbrezovský fortunaligista.

Bacúch sa postaral o senzáciu.Bacúch sa postaral o senzáciu.(Zdroj: FB FK 09 BACÚCH A FANS)

PODBREZOVÁ/MEDZIBROD. V rámci tretieho kola bojov o Slovenský pohár sa predstavili traja zástupcovia nášho regiónu. Na vlastnom trávniku zabojovali o postup do ďalšej fázy turnaja Medzibrod a Bacúch. Podbrezovčania vycestovali na východ Slovenska.

Účastníka najvyššej slovenskej futbalovej súťaže doma privíátal FK Kechnec. Od začiatku mali loptu viac na kopačkách zverenci Mareka Fabuľu, ale domáci sprvu odolávali tlaku. Ťahali ich skúsení hráči ako brankár Talian, obranca Žebík či útočník Jurčo. Prvý polčas góly nepriniesol, až po zmene strán sa po štandardke presadil stredný obranca Bartoš. V 66. minúte išlo o jeho premiérový gól v drese Podbrezovej. Ubehlo iba pár minút a náskok zvýšil striedajúci útočník Wiezik. Zápas priniesol dva góly, po ktorých ide ďalej Podbrezová.

Domáci ako mierny outsider chceli dokázať, že v tejto fáze turnaja nie sú náhodou. Zápas sa začal iba náznakmi šancí. V 13. minúte Petrík reflexívne zničil nájazd hosťujúceho útočníka a následne sám svojím výkopom poslal domácich do šance. Brankár hostí vybehol za svoje pokutové územie a chytil loptu rukou. Z následného priameho kopu Belko mieril iba do stredu brány na Kolpaského. O pár minút neskôr skúšal pozornosť brankára peknou strelou Vančo, o niečo neskôr Rajčok, no ani jeden z nich nepochodil. Zdalo sa, že do polčasu sa skóre meniť nebude, no v 44 min. po dlhom výkope brankára hostí si útočník Kelemen pomohol rukami a skóroval. Na prekvapenie všetkých rozhodcovská píšťalka ostala nemá a tak sa hostia tešili z vedenia – 1:0. V prvom polčase ešte prišlo k nepríjemnej situácii, pri ktorej sa zranil hráč hostí a na pomoc mu musela prísť sanitka. Diagnóza bola – vyskočené rameno.

Druhý polčas priniesol viacero zbytočných, tvrdých a hlúpych faulov. Domáci mohli vyrovnať v 55 min. po prihrávke Belluša na Vanča. Druhý menovaný si pekne poradil s obrancom, zakončil pomedzi nohy hosťujúceho brankára, ale lopta ostala poskakovať iba na brankárovej čiare. Dobre organizovaným hosťom sa darili brejkové situácie. Jedna z nich nastala v 65 min. po dlhom oute a samostatnom úniku hostia nastrelili iba žrď. To ich absolútne nemuselo mrzieť, pretože už o minútu prišiel o loptu Zázrivec a Kelemen svojim druhým gólom priklonil misky váh na stranu hostí – 0:2. Jedna z posledných šancí domáci na skorigovanie prišla v 70 min. Po rohovom kope Martinec netrafil loptu z čistej pozície. V 76 min. Petrík ešte podržal domácich, pomohlo mu brvno a následný reflexný zákrok. Hostia zápas definitívne uzavreli v 84 min., keď prišiel o loptu Samuelčík. K lopte sa dostal hosťujúci Kelemen, pohral sa s obranou a chladnokrvne zakončil – 0:3. V závere ešte autor hetriku netrafil prázdnu bránu. Vzhľadom na výkon domácich je vysoká prehra krutá, odohrali však zápas so cťou.

Horehronský účastník V. ligy skupiny C doma privítal silné Komárno, ktoré je aktuálne lídrom druhej najvyššej súťaže na Slovensku. Dokázal to aj silnými úvodnými minútami, pričom jednu z viacerých šancí hostí premenil Mikeš na 1:0. Bacúch sa však nevzdával, bojoval a bol veľmi nepríjemný. V druhom polčase si vypýtal penaltu, ktorú pohodlne premenil Švidraň. Ako sa neskôr ukázalo, bola táto penalta akousi predzvesťou záveru stretnutia.

Keďže ďalší gól v riadnom hracom čase nepadol, nasledovala penaltová séria. Tu už to bola vyslovene lotéria a išlo o poriadne napínavú sériu, ktorá dospela až do siedmej série. Vtedy za stavu 7:6 pre domácich vychytal Palider hosťom ich pokutový kop a v Bacúchu vypukla nesmierna radosť. 450 divákov na štadióne videlo šokujúci postup svojich miláčikov do 4. kola.