Štvrtok, 22. október, 2020 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky

MIBA v dramatickom zápase proti nováčikovi vybojovala remízu

V úvodnom zápase sezóny 2018/2019 MIBA privítala nováčika súťaže Rehab Klinik Barabéri Bratislava. Doposiaľ sa stretli v dvoch zápasoch a to v baráži v sezóne 2016/2017, keď v obidvoch zápasoch Banskobystričania zvíťazili. Túto pozitívnu sériu chceli predĺžiť.

(Zdroj: MILO HLAVÁČEK)

BANSKÁ BYSTRICA. Od úvodu zápasu sa snažili domáci presadiť cez hosťujúcu obranu, šance ktoré si vypracovali, zneškodnil brankár Maglen. V 4. minúte sa dostal do úniku Dobrota, ale jeho pokus Maglen reflexívne vyrazil na roh. O minútu neskôr po chybe domáceho hráča sa rútil sám na bránu Török, ale jeho veľkú šancu zlikvidoval domáci brankár Mráz a z následnej dorážky opečiatkoval Böhmer ľavú žrď.

V nasledujúcich minútach si domáci vypracovali niekoľko šancí, ale každá z nich stroskotala na pozornom Maglenovi. Počas celého prvého polčasu boli viac na lopte hráči MIBY a ich aktivita v 18. minúte bola korunovaná prvým gólom v zápase, keď po peknej strele Rafanides dostal svoj tím do vedenia. Do konca prvého polčasu sa už nič neudialo a tak MIBA išla do kabín s jednogólovým náskokom.

Načítavam video...

Do druhého polčasu vstúpili domáci s cieľom navýšiť vedenie. Prvá šanca MIBY v druhej časti zápasu prišla v 22. minúte, keď po spolupráci Kondera s Lemesom druhý menovaný minul Maglenovu bránu. V 24. minúte hostia zahrávali roh, keď sa dostal k lopte Török a prudkou strelou pod brvno nedal šancu Mrázovi, 1:1. V 26. minúte po prieniku Kondera sa dostal do šance Telúch, ale zoči voči Maglenovi neuspel. O dve minúty neskôr po brejkovej situácii zakončil Török a svojim druhým gólom v zápase dostal svoje mužstvo do vedenia.

Prečítajte si tiež: Pohronské derby v znamení fantastických zákrokov gólmanov a výhry hostí Čítajte

O malý moment neskôr mali dobré príležitosti domáci, ale najprv Dobrotovu strelu zblokoval hosťujúci hráč a následne zakončenie Rafanidesa opäť Maglen vychytal. V 30. minúte sa dostal k lopte domáci kapitán Konder a po akcii s Oliveirom vyrovnal na 2:2. Ešte v tej istej minúte po faule Maglena na Telúcha nasledovala penalta, ktorú premenil Oliveira a tým si otvoril gólový účet v drese MIBY.

V 33. minúte po zahranom aute a signály sa dostala lopta ku Gajdošíkov, ktorý vyrovnal na 3:3. V samotnom závere si obidve mužstvá vypracovali šance na skórovanie, ale proti boli konštrukcie obidvoch brán. V tomto stretnutí boli strelecky aktívnejší domáci, ale brankár Maglen podržal svoje mužstvo a hlavne vďaka nemu si Barabéri odniesli z Banskej Bystrici jeden bod.

MIBA sa o týždeň predstaví na palubovke Pineroly Bratislava, bude to nesmierne náročnýzápas, nakoľko Pinerola výrazne posilnila káder a je najväčším favoritom ligy na zisk titulu. Na domácu palubovku sa Bystričania vrátia 28. septembra, keď privítajú ďalšieho nováčika súťaže MŠK Žilina futsal.

Prečítajte si tiež: Naši mladí tenisti sa po skvelých výkonoch stali majstrami Slovenska Čítajte

1. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  2. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  3. Päť chýb pri zateplení strechy
  4. 5 vecí, ktoré definujú prémiové bývanie
  5. Vitajte v postapokalyptickom svete
  6. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?

V kraji sú na tom najhoršie okresy Banská Bystrica a Brezno

Včera zistili na Slovensku viac ako 2 200 nakazených. 210 z toho v Banskobystrickom kraji. 56 v okrese Banská Bystrica a 45 v okrese Brezno.

Bystrickí leteckí záchranári pomáhali pilčíkovi, na ktorého spadol strom

Po ošetrení ho previezli do Rooseveltovej nemocnice.

Na pomoc privolali záchranársky vrtuľník.

V Banskej Bystrici sa počíta so 60 odberovými miestami po celom meste

Mesto Banská Bystrica počíta v súvislosti s chystaným celoplošným testovaním na nový koronavírus zhruba so 60 odberovými miestami.

Odberové miesto na testovanie pacientov na ochorenie COVID-19 pred Infekčným pavilónom na Kramároch v Bratislave.