BANSKÁ BYSTRICA. O podaných kandidátnych listinách pre komunálne voľby 2018 na posty poslancov mestského zastupiteľstva v Banskej Bystrici a na post primátora mesta Banská Bystrica informoval predseda mestskej volebnej komisie Karol Langstein.
Táto informácia je o podaných kandidátnych listinách, ktoré podali kandidáti, politické subjekty a koalície do 11. septembra do 24:00 hod. zapisovateľovi MVK, následne ich verifikuje Mestská volebná komisia v Banskej Bystrici (MVK), ktorej zasadnutie zvolá primátor mesta Banská Bystrica do zákonom stanovenej lehoty (do 18.09.2018). Po preverení kandidátnych listín MVK zaregistruje kandidátov a vyznačí registráciu kandidátov na kandidátnej listine.
MVK vyhotoví rozhodnutia o zaregistrovaní kandidátov alebo nezaregistrovaní kandidátov.
V kontexte predošlého textu je informácia o kandidátoch informačného charakteru s tým, že až zverejnený zoznam zaregistrovaných kandidátov pre voľby mestského zastupiteľstva a pre voľby primátora, ktoré zverejníme v mieste obvyklým spôsobom budú smerodajné. Termín tohto zverejnenia je do 16.10.2018. Poradie kandidátov je priebežné a na hlasovacích lístkoch budú mať iné poradie.
Volebný obvod číslo: 1 (Centrum) (volí sa 6 poslancov)
Michal Faltin – NEKA
Radovan Sloboda Ing. – SaS,OĽANO,KDH,SME RODINA – Boris Kollár, Progresívne Slovensko
David Kapusta – Ing.,Mgr. NEKA
Miroslav Štelcl – NEKA
Andrea Maková Bc. – NEKA
Stanislav Mičev PhDr.,PhD. – NEKA
Miriam Lapuníková Ing.,MBA – NEKA
Matúš Oľha doc.Mgr.art.,PhD. – NEKA
Ladislav Hölc – Strana zelený Slovenska
Richard Tokušev – Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko
Patrícia Cenkovová Mgr. – SPOLU-občianska demokracia
Jana Toličová Mgr. – SPOLU-občianska demokracia
Marek Zeman Ing. – SPOLU-občianska demokracia
Pavol Katreniak Mgr.,Ing. – NEKA
Andrea Bačová Mgr. – NEKA
Marián Pataj JUDr. – NEKA
Milan Ševčík – STRANA MODERNÉHO SLOVENSKA
Ivan Rybárik Ing. – STRANA MODERNÉHO SLOVENSKA
Ján Jambrich – Slovenská ľudová strana Andreja Hlinku
Ludvik Nábělek MUDr.,PhD. – Smer -sociálna demokracia, Slovenská národná strana
Marek Vyhnička – Smer -sociálna demokracia, Slovenská národná strana
Radovan Ocharovich Mgr. – NEKA
Róbert Ragan – NEKA
Marek Šabo Mgr. – NEKA
Volebný obvod číslo: 2 (Majer, Uhlisko, Senica a Šalková) (volia sa 2 poslanci)
Martin Úradníček Ing. – NEKA
Ivan Uhrík Ing.,Bc.,PhD. – SaS,OĽANO,KDH,SME RODINA – Boris Kollár, Progresívne Slovensko
Marcel Mojžiš Ing.,Bc. – SPOLU-občianska demokracia
Jaroslav Kuracina – NEKA
Oľga Kazanská Mgr. – STRANA MODERNÉHO SLOVENSKA
Alexander Daško Mgr. – Smer -sociálna demokracia, Slovenská národná strana
Marcel Pecník PhDr. – Smer -sociálna demokracia, Slovenská národná strana
Volebný obvod číslo: 3 (Sásová, Rudlová) (volí sa 9 poslancov)
Martin Majling Ing. – NEKA
Tomáš Štrba Mgr.,PhD. – NEKA
Milan Lichý Ing. – NEKA
Beata Hirt Ing. – NEKA
Andrej Leitner Ing. – NEKA
Vladimír Pirošík Mgr. – NEKA
Jarmila Chmelková – Strana zelených Slovenska
Dáša Kupčeková – Strana zelených Slovenska
Elena Púchyová Ing. – Strana zelených Slovenska
Marek Kotleba Bc. – Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko
Jakub Iždinský – Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko
Maroš Čupka Dis.art. – KOMUNISTICKÁ STRANA SLOVENSKA
Matúš Molitóris Mgr. – NEKA
Anton Minárik PaedDr. – NEKA
Ladislav Huntoš – NEKA
Róbert Trnka Ing. – NEKA
Martin Klus doc.PhDr.,PhD.MBA – SaS,OĽANO,KDH,SME RODINA – Boris Kollár, Progresívne Slovensko
Marek Kliment – SaS,OĽANO,KDH,SME RODINA – Boris Kollár, Progresívne Slovensko
Jana Brázdilová Ing., Mgr. – SaS,OĽANO,KDH,SME RODINA – Boris Kollár, Progresívne Slovensko
Vladimír Piperek – NEKA
Pavol Bielik – NEKA
Peter Hunák MUDr. – STRANA MODERNÉHO SLOVENSKA
Milan Prašovský – Slovenská ľudová strana Andreja Hlinku
Ján Dilík – Slovenská ľudová strana Andreja Hlinku
Vladimír Rosinský – Slovenská ľudová strana Andreja Hlinku
Jakub Gajdošík Mgr. – Smer -sociálna demokracia, Slovenská národná strana
Michal Škantár Ing. – Smer -sociálna demokracia, Slovenská národná strana
Andrej Refka Bc. – Smer -sociálna demokracia, Slovenská národná strana
Július Ernek Mgr. – Smer -sociálna demokracia, Slovenská národná strana
Martin Turčan Ing. – NEKA
Matej Bučko – NEKA
Volebný obvod číslo: 4 (Podlavice, Skubín, Jakub, Kostiviarska a Uľanka) (volia sa 2 poslanci)
Marek Odaloš – NEKA
Peter Čajka PhDr. – NEKA
Jozef Baláž MUDr. – SaS,OĽANO,KDH,SME RODINA – Boris Kollár, Progresívne Slovensko
Jozef Tomáš Ing. – NEKA
Miroslav Potančok – Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko
Katarína Čižmárová Doc.RNDr.,CSc. – NEKA
Dušan Dobrota – SPOLU-občianska demokracia
Abdulbesi Čako – STRANA MODERNÉHO SLOVENSKA
Janka Kmeťová JUDr. – Smer -sociálna demokracia, Slovenská národná strana
Volebný obvod číslo: 5 (Fončorda) (volí sa 7 poslancov)
Vladimír Hiadlovský doc.,Ing.,PhD. – NEKA
Lucia Fabriciusová JUDr. – NEKA
Klaudia Hrušková – Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko
Vladimír Sklenka PhDr.,PhD. – NEKA
Vladimír Výbošťok – NEKA
Ľubica Kleniarová Mgr. – KOMUNISTICKÁ STRANA SLOVENSKA
Viera Klimentová RSDr. – KOMUNISTICKÁ STRANA SLOVENSKA
Peter Pohančaník Ing.,PhD. – NEKA
Miroslav Ivan Ing., – SaS,OĽANO,KDH,SME RODINA – Boris Kollár, Progresívne Slovensko
Peter Gogola Mgr. – SaS,OĽANO,KDH,SME RODINA – Boris Kollár, Progresívne Slovensko
Soňa Kopčanová Mgr. – SaS,OĽANO,KDH,SME RODINA – Boris Kollár, Progresívne Slovensko
Rastislav Medveď Mgr. – SaS,OĽANO,KDH,SME RODINA – Boris Kollár, Progresívne Slovensko
Lucia Skokanová Ing. – NEKA
Hana Kasová Ing.arch. – NEKA
Luděk Hochmuth MUDr. – NEKA
Danica Halamová Ing. – NEKA
Peter Peuker – NAJ – Nezávislosť a Jednota
Robert Hrnčiar – STRANA MODERNÉHO SLOVENSKA
Svetozár Tomič – STRANA MODERNÉHO SLOVENSKA
Marcela Gallová – STRANA MODERNÉHO SLOVENSKA
Denisa Zaťková – STRANA MODERNÉHO SLOVENSKA
Stanislav Zaťko – STRANA MODERNÉHO SLOVENSKA
Matej Ďurica – STRANA MODERNÉHO SLOVENSKA
Roman Štrba Mgr. – Slovenská ľudová strana Andreja Hlinku
Ján Gereg JUDr. – Smer -sociálna demokracia, Slovenská národná strana
Daniel Karas Mgr. – Smer -sociálna demokracia, Slovenská národná strana
Marek Modranský Mgr. – Smer -sociálna demokracia, Slovenská národná strana
Ľubomír Motyčka – Smer -sociálna demokracia, Slovenská národná strana
Volebný obvod číslo: 6 (Radvaň) (volia sa 3 poslanci)
Roman Miškár – SaS,OĽANO,KDH,SME RODINA – Boris Kollár, Progresívne Slovensko
Vladimír Moravčík – NEKA
Juraj Odor Ing. – NEKA
Miroslava Pastorková Kiseľová Mgr.art.,PhD. – Strana zelených Slovenska
Ján Ševc RSDr.,CSc. – KOMUNISTICKÁ STRANA SLOVENSKA
Peter Plančík – KOMUNISTICKÁ STRANA SLOVENSKA
Pavol Strhák – SPOLU-občianska demokracia
Ľudmila Priehodová Ing.arch. – NEKA
Alžbeta Lukáčová Mgr.,PhD. – NEKA
Jozef Sásik Ing. – Slovenská ľudová strana Andreja Hlinku
Svetozár Dluholucký Prof.MUDr.,CSc. – Smer -sociálna demokracia, Slovenská národná strana
Erika Karová – NEKA
Marek Ondráš Mgr. – NEKA
Peter Novanský – NEKA
Volebný obvod číslo: 7 (Kráľová, Pršianska Terasa, Kremnička, Rakytovce a Iliaš) (volia sa 2 poslanci)
Igor Kašper Ing. – SaS,OĽANO,KDH,SME RODINA – Boris Kollár, Progresívne Slovensko
Miroslav Lupták – NEKA
Milan Smädo – NEKA
Michal Ševčík JUDr.Ing.,PhD. – STRANA MODERNÉHO SLOVENSKA
Peter Handlovský Ing. – Smer -sociálna demokracia, Slovenská národná strana