Štvrtok, 21. február, 2019 | Meniny má Eleonóra

Premenovaní bystrickí futsalisti dlho vzdorovali favoritovi, napokon ale prehrali vysoko

Na 2. kolo cestovali futsalisti MIBY do Bratislavy, kde si zmerali sily s najväčším favoritom súťaže.

Mráz inkasoval až 10-krát.Mráz inkasoval až 10-krát.(Zdroj: LUKÁŠ BEREC)

BANSKÁ BYSTRICA. Už pod novým názvom Lion car MIBA Banská Bystrica nastúpili futsalisti spod Urpína na zápas, ktorý hostilo hlavné mesto Slovenska a podľa očakávaní ťahali hostia za kratší povraz, avšak nebolo to tak počas celého zápasu.

V úvodnom dejstve boli Bystričania kvalitnejším mužstvom a Pinerolu svojou bojovnosťou a hernou aktivitou zaskočili. Po góle Tužinského dokonca viedli a aj stav 2:3 bol pre MIBU stále prijateľným. Preukázaná bojovnosť a fyzicky náročná hra, ktorú hostia predvádzali, sa však odrazila na ich silách. Záver polčasu im nevyšiel a nezaslúžene prehrávali 5:2.

Prečítajte si tiež: Slovenskí hasiči sa stali majstrami sveta, priblížili sa k rekordu

Po zmene strán už to bolo jednostranné. Zverenci Martina Majlinga sa cez prestávku nedokázali dostatočne zotaviť a tempu súpera nestíhali. Hoci v zápase predviedli dobrý výkon, výsledok 10:2 hovoril jasnou rečou.

Najbližšie sa Banskobystrickí futsalisti predstavia na domácej palubovke v športovej hale Dukla 28. septembra o 20:00 hod. proti nováčikovi súťaže MŠK Žilina futsal.

Martin Majling, tréner Lion car MIBA Banská Bystrica: "Prvý polčas u najväčšieho favorita ligy sa pre nás nevyvíjal zle. V úvode zápasu sme viedli a hoci boli domáci futsalovo lepším tímom, naša bojovnosť a snaha uhrať dobrý výsledok, nás celý prvý polčas držala v hre. V posledných dvoch minútach prvého polčasu sme však za stavu 3:2 pre domácich nevyužili naše šance, za čo nás kvalitný súper potrestal dvomi gólmi do šatne. V druhom polčase sme už pod fyzickou aj psychickou únavou poľavili v koncentrácii, čo vyústilo do výraznejšej dominancie Pineroly. Napriek hrozivému výsledku 10:2 sme z môjho pohľadu odohrali v Bratislavskej hale jeden z najlepších zápasov proti hlavnému ašpirantovi na titul."

Prečítajte si tiež: MIBA v dramatickom zápase proti nováčikovi vybojovala remízu

Vladimír Ambrozek, manažér Pinerola Futsal 1994 Bratislava: "V Lučenci sme síce zvíťazili na palubovke, po administratívnej chybe sme však o body prišli. Radi by sme sa ospravedlnili našim fanúšikom, ktorí nás podporujú počas celej sezóny a sľúbili im, že nič podobné sa už opakovať nebude. Proti Banskej Bystrici, ktorá v prvom kole zaknihovala bod na domácej palubovke proti bratislavským Barabérom, sme tak bojovali o "prvé" body v aktuálnej sezóne VARTA Futsal Ligy. Vitinhovi, ktorý v Novohrade inkasoval červenú kartu, po proteste zrušili trest a tak mohol nastúpiť. Do vedenia šli paradoxne hostia v piatej minúte, dva góly Mimiho a Čeřovského však zakrátko dokonale otočili vývoj stretnutia v náš prospech. Súper po šťastnej akcii znížil na 2:3, to však bolo posledné ich slovo v zápase. Ešte do prestávky sme strelili ďalšie dva góly a upravili na polčasových 5:2. Druhé dejstvo bolo plne v našej réžii, Banskej Bystrici v zostave s dvomi Brazílčanmi sme strelili ďalších päť gólov a zaknihovali dvojciferné víťazstvo. Budúci týždeň sa stretneme opäť s Lučencom, ktorý si príde vyladiť formu do Bratislavy na blížiacu sa futsalovú Ligu majstrov."

1. Premýšľate o aute do 10 000 eur? Poradíme vám, ako nenaletieť
  2. Počuli ste už o integrovane pestovanej zelenine?
  3. Šesťročné dlhopisy teraz s výnosom až 7 % p.a.
  10. Predpremiéra vynoveného VW Passat: Viac IQ, viac online
  1. Šesťročné dlhopisy teraz s výnosom až 7 % p.a.
  2. Štefánka by Pulitzer
  3. Počuli ste už o integrovane pestovanej zelenine?
  4. Konferencia - EU support for research
  5. Slovensko má zasiahnuť robotizácia
  6. Viete, aké sú najlepšie možnosti sporenia pre mladých?

Zabili sme si tradičnú pastiersku kultúru, tvrdí gajdošský cechmajster

Tradičnú pastiersku kultúru zničila, či skôr zabila, totálna a ťažká lenivosť, ktorú priniesla táto doba a naša generácia.

Čo s načatým víkendom? Tu sú naše tipy

Fašiangy v Slovenskej Ľupči aj na Španej Doline, krňačkári na Chopku. Víkend bude super.

Fašiangové obdobie je najmä o zábave.
Seriál: Zaniknuté obce Slovenska

Pieskom hovoria aj raj sekeromlatov. Raz sa sem možno vrátia motýle

Osade Piesky neďaleko Španej Doliny hovorili domáci obyvatelia aj Sandberg, či Zamperk. Jednoducho Pieskový vrch, ktorý si poslovenčili do zvláštnej podoby Zamperk.