Pondelok, 30. november, 2020 | Meniny má Ondrej, AndrejKrížovkyKrížovky

Premenovaní bystrickí futsalisti dlho vzdorovali favoritovi, napokon ale prehrali vysoko

Na 2. kolo cestovali futsalisti MIBY do Bratislavy, kde si zmerali sily s najväčším favoritom súťaže.

Mráz inkasoval až 10-krát.Mráz inkasoval až 10-krát. (Zdroj: LUKÁŠ BEREC)

BANSKÁ BYSTRICA. Už pod novým názvom Lion car MIBA Banská Bystrica nastúpili futsalisti spod Urpína na zápas, ktorý hostilo hlavné mesto Slovenska a podľa očakávaní ťahali hostia za kratší povraz, avšak nebolo to tak počas celého zápasu.

V úvodnom dejstve boli Bystričania kvalitnejším mužstvom a Pinerolu svojou bojovnosťou a hernou aktivitou zaskočili. Po góle Tužinského dokonca viedli a aj stav 2:3 bol pre MIBU stále prijateľným. Preukázaná bojovnosť a fyzicky náročná hra, ktorú hostia predvádzali, sa však odrazila na ich silách. Záver polčasu im nevyšiel a nezaslúžene prehrávali 5:2.

Prečítajte si tiež: Slovenskí hasiči sa stali majstrami sveta, priblížili sa k rekordu Čítajte

Po zmene strán už to bolo jednostranné. Zverenci Martina Majlinga sa cez prestávku nedokázali dostatočne zotaviť a tempu súpera nestíhali. Hoci v zápase predviedli dobrý výkon, výsledok 10:2 hovoril jasnou rečou.

Najbližšie sa Banskobystrickí futsalisti predstavia na domácej palubovke v športovej hale Dukla 28. septembra o 20:00 hod. proti nováčikovi súťaže MŠK Žilina futsal.

Martin Majling, tréner Lion car MIBA Banská Bystrica: "Prvý polčas u najväčšieho favorita ligy sa pre nás nevyvíjal zle. V úvode zápasu sme viedli a hoci boli domáci futsalovo lepším tímom, naša bojovnosť a snaha uhrať dobrý výsledok, nás celý prvý polčas držala v hre. V posledných dvoch minútach prvého polčasu sme však za stavu 3:2 pre domácich nevyužili naše šance, za čo nás kvalitný súper potrestal dvomi gólmi do šatne. V druhom polčase sme už pod fyzickou aj psychickou únavou poľavili v koncentrácii, čo vyústilo do výraznejšej dominancie Pineroly. Napriek hrozivému výsledku 10:2 sme z môjho pohľadu odohrali v Bratislavskej hale jeden z najlepších zápasov proti hlavnému ašpirantovi na titul."

Prečítajte si tiež: MIBA v dramatickom zápase proti nováčikovi vybojovala remízu Čítajte

Vladimír Ambrozek, manažér Pinerola Futsal 1994 Bratislava: "V Lučenci sme síce zvíťazili na palubovke, po administratívnej chybe sme však o body prišli. Radi by sme sa ospravedlnili našim fanúšikom, ktorí nás podporujú počas celej sezóny a sľúbili im, že nič podobné sa už opakovať nebude. Proti Banskej Bystrici, ktorá v prvom kole zaknihovala bod na domácej palubovke proti bratislavským Barabérom, sme tak bojovali o "prvé" body v aktuálnej sezóne VARTA Futsal Ligy. Vitinhovi, ktorý v Novohrade inkasoval červenú kartu, po proteste zrušili trest a tak mohol nastúpiť. Do vedenia šli paradoxne hostia v piatej minúte, dva góly Mimiho a Čeřovského však zakrátko dokonale otočili vývoj stretnutia v náš prospech. Súper po šťastnej akcii znížil na 2:3, to však bolo posledné ich slovo v zápase. Ešte do prestávky sme strelili ďalšie dva góly a upravili na polčasových 5:2. Druhé dejstvo bolo plne v našej réžii, Banskej Bystrici v zostave s dvomi Brazílčanmi sme strelili ďalších päť gólov a zaknihovali dvojciferné víťazstvo. Budúci týždeň sa stretneme opäť s Lučencom, ktorý si príde vyladiť formu do Bratislavy na blížiacu sa futsalovú Ligu majstrov."

1. Budíte sa počas spánku? Toto sú hlavné príčiny
  2. Nástrahy online vyučovania, o ktorých sa nehovorí
  3. Vyšperkujte Vianoce - tipy na vianočné darčeky
  4. Manažér, Redaktor, Psychológ či Vedec? MY sme READY – a TY?
  5. Slovensko spoznalo najlepšie farmy minulého roka
  6. Štúdium ekológie, dizajnu či tech-inovácií je životný štýl
  7. Zodpovedné podnikanie je témou aj pre slovenské spoločnosti
  8. Maturuješ? Vyber si oblasť uplatnenia a študuj čo ťa baví!
  7. Venujte na Vianoce darček plný informácií
  8. Darček? Špičková autonavigácie Mio Spirit 8670 Full EÚ Lifetime!
  9. Pomôžte ľuďom v núdzi v najväčšej potravinovej zbierke v Tescu
  10. Aké sú dopady pandémie na financie ľudí?

Pozrite si tiež články z hlavnej témy  Futsal  na sport.sme.sk

Prvé kvetnaté lúky by mohli v Bystrici vzniknúť čoskoro. Vzniká prírodné laboratórium

Zmena klímy núti mestá konať. V Banskej Bystrici už vytipovali lokality, kde by mohli vzniknúť druhovo rozmanité kvetnaté lúky.

Odborníci sa už stretli na vytipovaných plochách.

Pohronské derby vo zvolenskej réžii

Hokejisti HKM Zvolen triumfovali v nedeľnom zápase 18. kola Tipos extraligy nad HC'05 Banská Bystrica 6:1.

Momentka zo zápasu B. Bystrica - Zvolen.

Rozsvietenie prvej adventnej sviece na breznianskom námestí mohli ľudia sledovať online

Čas adventu si každú nedeľu až do Vianoc pripomína aj mesto Brezno. Tentokrát rozsvietenie prvej adventnej sviečky na námestí sa nieslo v netradičnom duchu, podujatie mohli ľudia sledovať online v priamom prenose.

Súťaž na projekt renovácie plavárne v Mazorníkove za takmer 95-tisíc eur mesto opakuje

Mesto Brezno opakuje verejné obstarávanie na projekt renovácie a modernizácie plavárne na Mládežníckej ulici v mestskej časti Mazorníkovo.