Streda, 21. október, 2020 | Meniny má UršuľaKrížovkyKrížovky

Dorastenci FPS odštartovali novú sezónu dvomi odlišnými zápasmi

V Detve najprv prišli o takmer istú výhru, vynahradili si to v druhom stretnutí.

Dorastenci FPS.Dorastenci FPS. (Zdroj: FB Florbalový klub Banská Bystrica Fair play Sports)

BANSKÁ BYSTRICA. Počas uplynulej nedele odštartovala regionálna liga dorastencov vo florbale prvými zápasmi. V rámci prvého kola sa predstavili aj florbalisti FPS Banská Bystrica, ktorí nastúpili na palubovke v Detve.

Prvým ich súperom bola Nižná. Od úvodu sa hral obojstranne útočný, kvalitný florbal. V 4.minúte strelil prvý gól Patráš, ktorého našiel po peknej akcii Lukáč. V 11.minúte Nižná z presilovky vyrovnala na 1:1, avšak o tri minúty neskôr rovnako z presilovky po Lukáčovom priťuknutí úspešne pálil Škorec. V druhej pokračovali hráči FPS v aktívnej hre, ktorej výsledkom bola presilovka, z ktorej opäť po prihrávke Lukáča druhý krát skóroval Patráš na 3:1 pre FPS. O tom, aké je dvojgólové vedenie vo florbale zradné sa neskôr hráči FPS presvedčili na vlastnej koži. Najprv po nedôraznom odohratí lopty pri bráne FPS bolo v 5. minúte znížené na rozdiel gólu a po ďalšej chybe v 16.minúte vyrovnané 3:3. Tretia tretina nezačala pre FPS dobre, keď v jej 5.minúte išla Nižná do vedenia 4:3. Hráči FPS však pokračovali v celozápasovom tlaku smerom dopredu. Z ďalšej využitej presilovky sa v 9.minúte gólovo tešil Lukáč, ktorému prihrával Patráš a bolo opäť vyrovnané. Na konci 16.minúty išli banskobystričania opäť do vedenia, keď z ďalšej presilovky strelil gól po Zelinovej prihrávke Malatinec. O 9 sekúnd od tohto gólu však bolo po ďalšej chybe v koncentrácií vyrovnané a 95 sekúnd pred koncom sa Nižná dostala do vedenia a FPS už nedokázal napriek powerplay vyrovnať. Nižná tak v prvom zápase zdolala FPS 6:5 vo veľmi peknom a útočne ladenom zápase. Hráči FPS napriek prehre odohrali výborný zápas hlavne v útočnej fáze. Nebyť chýb v rozohrávke a momentom nekoncentrovanosti, išli by body do Bystrice.

Prečítajte si tiež: PREHĽAD: Všetky športové udalosti v Banskej Bystrici a okolí do konca septembra Čítajte

Druhý zápas odohrali hráči FPS ihneď po skončení prvého zápasu proti Likavke. Banskobystričania síce s kondičným mankom dokázali od úvodu držať opraty zápasu vo vlastných rukách. Góly strieľali postupne Lukáč, Lopatka, Malatinec, Gehrer, opäť Malatinec, Dutka a bolo 6:0. Potom sa dostala k slovu aj Likavka, ale ďalšie dva presné zásahy Patráša a po jednom Lukáča a Lopatku stanovili konečné skóre zápasu na 10:5 pre FPS. Potešila prvá výhra v sezóne, debut brankára Olšiaka, ktorý podal solídny výkon a organizácia hry FPS.

TJ A-Fa Nižná – FPS Monacor B.Bystrica 6:5 (1:2, 2:1, 3:2)

Góly FPS: Patráš 2, Škorec, Lukáč, Malatinec

FPS Monacor B.Bystrica – Meteníci Likavka 10:5 (1:0, 5:1, 4:4)

Góly FPS: Lukáč 2, Lopatka 2, Malatinec 2, Gehrer, Dutka, Patráš 2

1. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  2. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  3. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  4. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?