BREZNO. Po niekoľkodňovej odstávke bazéna si môžete opäť zaplávať.
Technické služby Brezno sa v septembrových dňoch venovali aj údržbárskym prácam v plavárni, ktoré sa nedajú robiť počas prevádzky, preto ju museli zatvoriť. Ako informoval vedúci športu a kultúry mesta Miroslav Baran, upravovali priestory pre verejnosť, ako aj robili opravy v strojovni. „Úpravy robíme hlavne vtedy, keď sú nevyhnutné. Raz za rok sa vyskytnú drobné chyby, ktoré musíme odstrániť.“
Pokiaľ sa neobjaví neočakávaný problém, prevádzka plavárne by mala do konca roka fungovať bez ďalšej odstávky.
Cena vstupného za bazén ostáva nezmenená
Vstupné pre verejnosť ostáva nezmenené 2,20 €/1,5 h pre dospelých a pre deti do 18 rokov 1,20 €/1,5 h. Deti do 6 rokov majú vstup na plaváreň v sprievode dospelej osoby zadarmo.
„Čoskoro verejnosti ponúkneme možnosť kombinácie vstupenky na bazén so vstupenkou do sauny. Tá bude v hodnote 4 €/1,5 h pre dospelé osoby a 2,60€/1,5 h pre deti do 18 rokov,“ povedal Miroslav Baran.
Aktuálne otváracie hodiny nájdete na webovej stránke Technických služieb.
Relaxovať už môžete aj v parnej saune
Cieľom mesta je, aby plaváreň bola obľúbeným športoviskom pre všetkých občanov a špeciálne pre rodiny s deťmi. Dopomôcť k tomu má aj ďalšia z noviniek, ktorú v sobotu sprístupnili. Relaxovať už môžete v novovybudovanej parnej saune.
Novinkou tiež je možnosť kombinácie vstupenky na bazén so vstupenkou do parnej sauny. Tá bude v hodnote 4 €/1,5 h pre dospelé osoby a 2,60 €/1,5 h pre deti do 18 rokov. „Skupiny 4 a viac ľudí majú možnosť objednať si parnú saunu mimo jej prevádzkových hodín. Podmienkou je čas, a to v rámci otváracích hodín plavárne pre verejnosť a objednanie minimálne hodinu pred príchodom,“ dodal na záver Miroslav Baran.
Aktuálne otváracie hodiny v parnej saune: utorok a štvrtok od 16.00 do 19.30, piatok od 18.30 do 20.30, sobota od 16.00 do 19.30 a nedeľa od 18.30 do 20.30.