REGIONÁLNY FUTBAL: Víkendové výsledky, komentáre a tabuľky od tretej ligy po oblastné triedy

Medzibrod zvíťazil vo veľkom šlágri, Podkonice zvládli kľúčový duel (zrejme) celej sezóny. Zaujímavé výsledky ponúkli viaceré dediny.

TIPOS III. liga – stred

Podbrezová B – Námestovo 1:1 (1:1)
Góly:
3. Antal – 13. Kubica

Juniori sa v úvodných minútach pokúsili zahryznúť do súpera, čo prinieslo svoje ovocie. Po zle rozohranom rohu sa ku krásnej prudkej strele spoza 16-ky dostal Antal a trafil loptu priamo do vinkla. Krásny moment zápasu hneď v úvode nabudil aj divákov. Vyrovnané však bolo už o 10 minút po nenápadnej akcii, kedy sa Kubica dostal ku strele halfvolejom a Drobnjak sa na vzdialenejšiu žrď naťahoval zbytočne. Dynamický úvod by ani u jedného z prítomných nevyvolal dojem, že v zápase padnú iba dva góly. Stretnutie malo kvalitu, tempo a hral sa behavý futbal. V 23. minúte napriahol ku krásnej strele Lepieš a rovnako krásnym spôsobom vyškriabal loptu spod brvna Kormaňák. Na druhej strane hrozil svojimi prienikmi Žákovič a z priameho kopu to neúspešne skúšal Kurtulík, ale aj domáci Tereščenko. Do polčasu tempo hry postupne upadalo a už to iba hostia skúšali z diaľky. Po prestávke to lobovaným volejom z diaľky skúšal Antal. Druhý gól ale nedosiahol, brankár bol pozorný. Na druhej strane bol nebezpečný Čecho, ktorý sa dostal 3 metre pred Drobnjaka, bránu však z uhla netrafil. Počas celého zápasu predvádzal futbalové umenie najmä Magda, ktorý skúšal pre tím vybojovať druhý gól prienikmi po pravej strane a presnými centrami, ktoré jeho spoluhráči nezúžitkovali. Napokon tretí gól v stretnutí nepadol a body sa delili.

90. Konder (11m) – 15. a 40. Pipich

Domáci hrali pomerne jednoduchý futbal, snažili sa nakopávať lopty za pozornú hosťujúcu obranu. V 14 min sa predviedol útočník Belluš. Perfektne si prebral loptu a otočil sa s ňou v strede ihriska. Následne prihral loptu medzi domácu obranu na nabiehajúceho Pipicha, ten s prispením domáceho obrancu obišiel brankára a poľahky otvoril skóre zápasu – 0:1. O 4 minúty mohlo byť už 2:0, keď Pipich, obhadzoval domáceho brankára, no obhodil aj bránu. 5 minút pred koncom prvého polčasu Bobok nakopol ľahkú loptu zo štandardnej situácie na domáceho brankára, ktorému z nepochopiteľných príčin lopta vypadla a Pipich bol na správnom mieste – 0:2. Rakytovce mohli po polčase okamžite vyrovnať, domáci útočník bol však nepresný pri nádejnej hlavičke. Druhú šancu mali po kolmej prihrávke dopredu, ale brankár hostí Petrík na dvakrát svoj tím podržal. Vzápätí vyslal peknú a tvrdú krížnu strelu Selecký, brankár so šťastím jeho strelu vyrazil. Keď už všetci aktéri čakali na konečný hvizd rozhodcu, postranný arbiter ukázal hlavnému neviditeľný faul v pokutovom území a nariadil pokutový kop. Domáci hráč Konder penaltu premenil a upravil stav stretnutia na konečných 1:2.

Šalková – Detva 2:1 (1:0)
Góly:
10. Vučković, 49. Zimnikoval – 67. Rapčan (11m)

Šalková opäť udrela rýchlo po vodnom hvizde, čo pre ňu v tomto ročníku býva typické. Po peknej útočnej akcii sa presadil Vučković. Detva dlho odolávala a bola nepríjemným súperom. Domáci nepôsobili ako favorit, za ktorého boli pasovaný. Zápas bol vyrovnaný a na druhý gól sa čakalo až do druhého polčasu. Vtedy sa opäť rýchlo presadil Zimnikoval. Tu mohla Šalková poistiť svoje vedenie, avšak nepodarilo sa a Detva znížila z penalty. Húževnatý súper ešte bojoval o body, domáci mu už však nedovolili presadiť sa.

Č. Balog – Tisovec 4:0 (3:0)
Góly:
1. Medveď, 18. Mózer, 27. Auxt, 81. Rosík

Partizán mal skvelý úvod, čo rozhodlo celý zápas. Tisovec nezachytil úvodný tlak, z ktorého postupne vyplynuli tri góly od troch rôznych zakončovateľov. Ďalšie šance pritom ostali nevyužité a hostia mohli byť dokonca radi, že prehrávali iba o 3 góly. Tempo po zmene strán upadlo a prakticky sa iba dohrávalo. Obidva tímy to skúšali strelami z diaľky, avšak neúspešne. V závere sa ešte presadil striedajúci Rosík peknou krížnou strelou a Tisovec domov odchádzal s prijateľnou prehrou 4:0.

Badín – Hriňová 4:0 (2:0)
Góly:
6. a 55. Brašeň, 45. Kohút (11m), 90. Studený

Badín otvoril skóre už v 6. minúte, keď poslal dlhý výkop brankár Höger a lopta prepadla za obranu hostí. Brašeň ju ponad vybehnutého brankára Sekereša poslal do siete. Vyrovnať mohol po polhodine hry Pohorelec, jeho strelu však chytil Höger. Nádejný pokus nevyšiel ani Paprčkovi, na domácej strane neuspel so strelou z diaľky Brašeň. V 45. minúte prišiel okamih, ktorý pomohol domácim, pretože po centri Ševčíka zahral jeden z hosťujúcich obrancov v 16-ke rukou a pískala sa penalta. Kohút z nej pohodlne zvýšil na 2:0. Domáci potom už v druhom polčase ovládli hru. V 55. minúte po centri Kohúta najskôr hlavičku Brašeňa skvele zneškodnil hosťujúci brankár, no na dorážku už nemal nárok - 3:0. Ďalšie šance ostali na obidvoch stranách nevyužité. Až v závere vysunul Žilík Kollára, ten našiel prihrávkou Studeného, ktorý stanovil konečný výsledok na 4:0.

Bzovík – Hrochoť 0:0 (0:0)

V zápase tabuľkových susedov Bzovíka s Hrochoťou sa očakával vyrovnaný zápas, čo sa v konečnom dôsledku aj potvrdilo. Niekoľko príležitostí si vypracovali obe mužstvá, no početná divácka kulisa gól nevidela. Po zmene strán sa snažili obaja tréneri prestriedať a oživiť ofenzívu, no napokon sa oba tímy rozišli po bezgólovej remíze.

Lieskovec – Bacúch 3:2 (3:2)
Góly:
10. Trnavský, 26. Vronský, 28. Borgoň – 3. Lapin, 32. Jakuba

Hostia sa ujali vedenia už v 3. minúte po hrubej chybe domáceho gólmana zásluhou Lapina. Potom však prišli chvíle Lieskovca, ktorý v priebehu 18 minút strelil tri góly. Postupne sa trafili Trnavský, Vronský a Borgoň. Bacúch znížil veľmi rýchlo, presadil sa Jakuba. Diváci videli veľmi kvalitný a vyrovnaný zápas, ktorý sa hral na oboch stranách vo vysokom tempe a museli byť spokojní. Po zmene strán sa pokračovalo v nasadenom tempe, avšak šancí ubudlo. Hostia mierne zatlačili domácich, chceli vyrovnať, ale na skóre sa už nič nezmenilo. Lieskovec zvíťazil zaslúžene aj vďaka výbornému kolektívneho výkonu mladého kádra.

D. Niva – Jakub 2:3 (0:2)
Góly:
60. Kyslý, 77. Chrenovský – 3. Vajda, 14. Čief, 84. Poljovka

Dobronivčanom sa v aktuálnej sezóne nedarí. Potvrdili to veľmi zlým úvodom zápasu, ktorý zaspali. Po vlastných chybách prehrávali už v 14. minúte 0:2 po góloch Vajdu a Čiefa. Vďaka nevydarenému úvodu sa mohli domáci rozlúčiť s dobrým výsledkom. Je pravda, že od 30. minúty domáci prevzali inicatívu na svoje kopačky. V závere polčasu si vypracovali aj niekoľko príležitostí, ale brankára Jakuba ešte neprekonali. Po zmene strán mala Dobrá Niva viac z hry a aj viac šancí. Dve z nich sa aj ujali, presadili sa Kyslý a Chrenovský. V 84. minúte domáca obrana opäť chybovala, po rohovom kope si nepokryla Poljovku, ktorý rozhodol o výhre hostí. Domáci nevyužili ani 16 minútovú presilovku o jedného hráča.

Podkonice – Banská Štiavnica 4:2 (3:1)