REGIONÁLNY FUTBAL: Víkendové výsledky, komentáre a tabuľky od tretej ligy po oblasti

Medzibrod zvíťazil v šlágri, Podkonice prvý raz prehrali. Dva oblastné štadióny videli 12 gólov.

(Zdroj: FB FK ŠALKOVÁ)

III. LIGA STRED

Podbrezová B – Ružomberok B 0:6 (0:4)
Góly:
12. Brenkus, 13. Almaský, 18. Kružliak (11m), 44. a 78. Bobček, 62. Zsigmund

Na Horehroní proti sebe nastúpili dva juniorské tímy, ktoré doposiaľ zažívajú úplne protikladné sezóny. To sa v konečnom dôsledku odzrkadlilo aj na priebehu hry. B-tím Liptákov bol od začiatku behavejší a húževnatejší. Železiari zo začiatku pôsobili zaspato a po necelej štvrťhodine hry v priebehu pár sekúnd inkasovali dva góly. Frustrácia domácich iba o 5 minút na to vyústila v nešťastný faul, po ktorom Holas musel pískať 11-ku. Na biely bod si loptu postavil Kružliak a premenil ju s prehľadom. Od tohto momentu išlo priam o jednoznačný zápas bez štipky napätia či väčšej bojovnosti zo strany domácich. Tých od väčšieho výprasku zachraňoval jedine Drobnjak. Aj ten však inkasoval do konca zápasu ešte tri góly, hoci ani za jeden z nich nemohol. Ružomberčania zúžitkovali jasnú prevahu a zaslúžene sú zatiaľ na čele súťaže.

Tornaľa – Č. Balog 0:0

Celé stretnutie sa nieslo vo vyrovnanom duchu. Mužstvá sa striedali v prevahe. Počas prvého polčasu si viac šancí vypracovali Horehronci, avšak ani Cibuľa, ani Betka neuspeli v tutovkách. Po zmene strán zvýšila Tornaľa aktivitu, najnebezpečnejšiu šancu zápasu však pohodlne vyriešila obrana hostí. Bojovný a snaživý výkon predviedli obidvaja. V závere však remízu mohol zmazať Mózer, keď sa v 90. minúte dostal do úniku, v ňom ale trafil iba do brankára. Hoci mali hostia možno o šancu viac, body sa delili zaslúžene.

Medzibrod – Šalková 3:2 (2:1)
Góly:
9. a 14. Haviar, 82. Matis – 32. Vučković, 52. Zimnikoval

Šancí bolo neúrekom od začiatku a hostia hrozili najmä zo štandardiek. Prvá väčšia šanca domácich prišla v 8 minúte, keď Vančo centroval na zadnú žrď, kde bol na správnom mieste Haviar a hlavou otvoril skóre. Pár minút na to strieľal Bobok z priameho kopu, brankárovi lopta vypadla a znova Haviar svojím druhým gólom v zápase zvýšil stav stretnutia na 2:0. Skorigované bolo, keď sa po chybe domácich rútil jeden z hráčov sám na Petríka, ten si z jeho strelou poradil, ale na následnú dorazenú loptu Vučkoviča do prázdnej brány už nemal nárok – 2:1. Druhý polčas sa niesol v znamení nervozity a zbytočných prerušení hry. V 52 min. už bol výsledok vyrovnaný. Po ďalšom rohovom kope si dobre naskočil Zimnikoval a tentoraz sa nemýlil. Veľkú šancu na prinavrátenie si vedenia mal Samuelčík, avšak mieril nepresne. Čo sa nepodarilo jemu, podarilo sa žolíku Matisovi. Vančo rozohral prudko rohový kop, Matis si perfektne nabehol a vo výskoku hlavou poslal domácich do vedenia – 3:2. Po šlágri popredných tímov tak ostáva Sokol neporazený.

Tisovec – Badín 2:2 (1:0)
Góly:
14. Luiz, 90. Halaj – 46. Ševčík, 67. Brašeň

Tisovec túžil po prvých bodoch v sezóne a podľa toho vyzeral aj jeho herný prejav. Badín však v priebehu hry zlepšil svoj výkon a odčinil svoje zaváhanie dvomi presnými zásahmi. Otočka mu však napokon nevyšla. Gól na 2:2 v úplnom závere bol priam šokom pre divákov, body sa však delili.

Pliešovce – Rakytovce 1:1
Góly:
33. Malatinec – 72. Pavlík

Pliešovciam chýbali až štyria zranení hráči zo základnej zostavy, viacerých hráčov v zostave čakal preto poriadny krst ohňom. Zverenci trénera Žigmunda chceli aj napriek tomu naplno bodovať. Rakytovce sú však kvalitným súperom a očakával sa zaujímavý duel. Do evdenia šli domáci v 33. minúte zásluhou Malatinca. Do polčasu Polaček trafil ešte brvno. Domáci boli v prvom polčase lepším tímom, ktorý si vypracoval viacero šancí, no Vilhan ani Kudlík gólmana hostí neprekonali. V druhom polčase chcel Tatran pozorne brániť, vyrážať do protiútokov a ustrážiť víťazstvo. Domácim však mierne odchádzali sily, čo kvalitné Rakytovce využili. V 72. minúte po štandardnej situácii lopta domácim prepadla, dostal sa ku nej Pavlík a vyrovnal. Záver zápasu dohrávali Pliešovce s desiatimi hráčmi, aj napriek tomu sa snažili a bojovali a chceli strhnúť ešte víťazstvo na svoju stranu. V druhom polčase boli hostia lepším tímom a tak sa body v Pliešovciach delili.

29. Ližbetin – 22. a 27. Murín, 65. a 78. Stacho, 90. Dobrota

Sásová potvrdila v Bzovíku úlohu favorita. V 22. a 27. minúte sa presadil dvakrát Murín – 0:2. Bzovík sa nvzdával a už o dve minúty znížil na rozdiel gólu zásluhou Ližbetina. Hostia potvrdili svoje kvality po zmene strán, potrebný pokoj na kopačky im priniesol Stachov gól zo 65. minúty. Do konca duelu pridala Sásová ešte ďalšie dva góly.

Lovča – Podkonice 2:1 (2:0)
Góly:
15. Neuschl, 31. Rapčan - 66. Lihan(z11m)

Lovčania nastúpili na zápas s prvým mužstvom tabuľky nebojácne a už v pätnástej minúte vyhravali 1-0, keď sa presadil Neuschl. Domáci hrali aj naďalej svoju hru, čoho výsledkom bolo zvýšenie na 2-0. Do konca polčasu sa hralo prevažne v strede ihriska a mužstvá si nevypracovali žiadne vážnejšie šance. Druhý polčas bola hra vyrovnaná, domáci mohli po faule na M. Pálenika zvýšiť skóre, ale Žiak penaltu zahodil. Tento okamih nakopol hostí, ktorí zvýšili aktivitu, ktorá bola odmenená pokutovým kopom. Hostia sa z bieleho bodu nemýlili a znížili stav na 2-1. Do konca zápasu hostia cítili šancu o vyrovnanie, ale domáci si najtesnejší výsledok udržali a lídra piatej ligy dokázali zdolať.

Bacúch – Prenčov 5:1 (3:0)
Góly:
28. a 43. Švidraň, 35. a 48. Lapin, 66. Švantner – 53. Blahút

Bacúch potreboval povinné víťazstvo po dvoch nevydarených zápasoch. Domáci mali celozápasovú jasnú prevahu a otázkou bol iba počet gólov v sieti Prenčova. O osude zápasu už bolo prakticky rozhodnuté do polčasu. Prenčov tak aj po 10 zápasoch zostáva stále bez bodu.

Hrochoť – Krupina 0:2 (0:1)
Góly:
13. a 74. Selecký

Hrochoť doma privítala Krupinu, ktorá bola v tabuľkovo lepšom rozpoložení a tento fakt zužitkovala aj na ihrisku. Už v 13. minúte sa ujala vedenia gólom Slavomíra Seleckého. V druhom polčase približne po hodine hry mala Hrochoť ideálnu možnosť na vyrovnanie, avšak pokutový kop domáci kapitán Dorotovič nepremenil. Štvrťhodinu pred koncom naopak Krupina potvrdila svoje prekvapujúce víťazstvo druhým gólom.

Jakub – Selce 3:1 (2:0)