Sobota, 1. október, 2022 | Meniny má Arnold

Futsalisti v úlohe favorita vybuchli a obdržali krutý výprask

Banská Bystrica vysoko prehrala s Levicami.

(Zdroj: MAREK ODALOŠ)

BANSKÁ BYSTRICA. Pred stretnutím 5. kola Varta futsal ligy boli miernym favoritom domáci, Levičania z dvoch zápasov nezískali ani bod, dokonca sa im nepodarilo streliť ani len gól. Banskobystričania mali po štyroch zápasoch na konte 7 bodov.

Úvodné minúty mali viac loptu na svojich halovkách domáci, prvý strelecký pokus vyslal Oliveira, ale mieril len do bočnej siete Bielikovej brány. V 5. minúte sa dostali prvýkrát do šance hostia, ale včasným vybehnutým zmaril Hanakovič šancu Bačíkovi. V 8. minúte po faule Tužinského zahrávali domáci štandardku so svojej polovice, ale nahrávka našla Oliveiru, ktorý po individuálnej akcii strelil pravú tyčku Levickej brány. V ostatných minútach sa akcie prelínali z jednej strany na druhú, ale bez gólového zakončenia. V 10. minúte sa presadil cez súperovho hráča Konder, následne sa dostal do dobrej streleckej príležitosti, ale jeho pokus Bielik vyrazil. Na konci 10. minúty po chybnej rozohrváke domácich sa dostal k lopte Adami, ktorý sa presadil po pravej strane a jeho strela sa ocitla v sieti, 0:1. O minútu neskôr založili akciu domáci, ktorú zakončil Čief, jeho strelu vyrazil Bielik pred Tužinského a ten trafil loptu do Levickej siete, 1:1. V 14. minúte chytil loptu Hanakovič, ktorý založil rýchlu akciu domácich, ale Konder brejkovú situáciu nezakončil do odkrytej brány hostí. V 18. minúte mali po akcii Evandra s Lemesom šancu domáci, ale druhý menovaný ani na dvakrát neuspel. Do konca polčasu si už mužstvá šance nevypracovali a tak išli do kabín za nerozhodného stavu 1:1.

SkryťVypnúť reklamu
Prečítajte si tiež: Futsalisti sú vo forme. Vďaka hetriku Oliveiru a ďalšej výhre sa šplhajú na špicu Čítajte

Hneď v prvej minúte druhého polčasu sa dostal do dobrej príležitosti domáci kapitán Konder, ale mierila vedľa. V 22. minúte využili hostia chybu domácich a Rakica dostal svoje mužstvo do vedenia, 1:2. V ďalšom priebehu mali obidve družstvá šance, ktoré nepremenili a tak stále boli hosti v jednogólovom vedení. Na konci 23. minúty rozohral rýchlu akciu hosťujúci brankár Bielik a po akcii Suljiča s Chudým druhý menovaný zvýšil náskok hostí na 3:1. O minútu neskôr mali domáci dve šance na zníženie, najprv Lemes stroskotal na Bielikovi a následne Oliveira nastrelil konštrukciu Levickej brány. V 25. minúte s po chybe na strane domácich dostali k šanci Levičania, ale nastrelili lavú tyčku Hanakovičovej brány. V 27. minúte si vypracovali domáci šancu na skórovanie, ale po tretíkrát bola proti konštrukcia Bielikovej brány. Domáci boli v tomto priebehu hry aktívnejší a hostia čakali na príležitosť, ktorá prišla v 29. minúte, keď rýchly brejk zužitkoval na štvrtý gól hostí Bačík. Deväť minút pred koncom začali hrať domáci powerplay, na jej začiatku si vypracovali jednu sľubnú šancu, ale proti bol pozorný Bielik. V ďalšom priebehu domáci dojbíjali obranu hostí, ale neúspešne a Levičania čakali na príležitosť ako skórovať do prázdnej brány. V 36. minúty sa dostal k odrazenej lopte Rakica a cez celé ihrisko strelil už šiesty gól hostí. O minútu neskôr hostia zvýšili už na 6:1, keď trafil opustenú bránu Švec. V 38. minúte sa po rýchlom rozohraní autu dostal k lopte Lemes, ale jeho strelu reflexívne zlikvidoval Bielik. Posledné minúty sa ešte domáci snažili skorigovať nepriaznivý stav, ale najprv v 38. minpte dostal po druhej žltej červenú kartu Tužinský a v 40. minúte dal bodku za stretnutím Levický hráč Gabaš, keď využil presilovú hru.

Najbližšie sa Banskobystrickí futsalisti predstavia na palubovke bratislavského Wild Boysu v pondelok 22. októbra. Na domácej palubovke privítajú 2. novembra Makroteam Žilina.

Martin Majling, tréner Lion car MIBA Banská Bystrica: "Na domáci zápas s Levicami sme nastúpili s pocitom predošlých dvoch víťazstiev. Akoby sme si mysleli, že aj tentokrát to pôjde hladko a nevložili sme do zápasu potrebnú agresivitu v pohybe a prihrávkach. Naopak, súper bol v bránení pozorní a ak sa nám aj podarilo vypracovať si šance, stroskotali na hosťujúcom Bielikovi alebo na konštrukcii bránky. Po remízovom prvom polčase prišli dva rýchle góly po našich chybách, na čo sme už nedokázali odpovedať ani v našej zatiaľ veľmi kostrbatej powerplay. Z tohto zápasu sa musíme poučiť a pripraviť sa na tri ťažké zápasy proti favoritom sútaže."